Skocz do zawartości

Opinie rada stereo


SE33

Recommended Posts

Witam 

Przymierzam się do zakupu zestawu stereo w głośnikach grać będzie rock i szeroko pojęta muzyka alternatywna. Odwiedziłem dwa punkty: TopHifi oraz Denon w sklepach tych zaproponowali mi poniższe zestawy.

 

Denon:

Wzmacniacz Denon PMA800

https://www.salonydenon.pl/pl/MM/Marki/DENON/WZMACNIACZE-STEREO/PMA-800NE

Gramofon DP300F

https://www.salonydenon.pl/pl/MM/Marki/DENON/GRAMOFONY/DP-300F

Kolumny Dali Oberon 5 - opcja droższa

https://www.salonydenon.pl/pl/MM/Marki/DALI/OBERON/OBERON_5

lub Dali Oberon 3

https://www.salonydenon.pl/pl/MM/Marki/DALI/OBERON/OBERON_3

Co sądzicie o kolumnach Oberon? 

 

TopHifi:

Wzmacnacz: Rotel A12

Kolumny B&W 606 lub B&W 685 S2

Gramofon AP-LP5 

 

Budżet którym dysponuje to 6-7 tys i chciałbym napewno na starcie kupić dobre kolumny i ewentualnie w przyszłości dokupić lepszy gramofon/wzmacniacz.

Nie trzymam się sztywno powyższych zestawów więc jeżeli uważacie, że warto byłoby coś zmienić napiszcie, a ja potem przeanalizuje wasze propozycje.

Z góry dzięki za opinie!

Edytowano przez SE33
dodanie brakujacego modelu w opisie
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem na wstępie już źle zrobiłeś. Poszedłęś do salonów firmowych gdzie zaproponowano Ci sprzet spełniający kryteria...... ceny.

Weź pod uwagę oba systemy. Są skrajnie różne. Rotel z Bowersem to granie jaśniejsze, dokładniejsze. Z kolei Denon z Dali, to jedno z gorszych połączeń w audio. Dzwięk mulącu, mało dynamiczny, przytłumiony.

Czy słuchałeś tych zestawów? Któryś Ci się podobał?

Jeśli masz w swoim mieście i salon Denona i salon Top HiFi (Bowersy, Rotel, Yamaha) to masz też salony niezależne. Odwiedź któryś z nich posłuchaj 3-4 propozycji i finalnie weź którąś na odsłuch domowy.

Zapraszam do siebie

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo wam dziękuje. Słuchałem zestawu w salonie Denona szczerze nie powalił. Na odsłuch B&W jestem umówiony w tym tygodniu. 

Bardzo dziękuję Piotrze niestety Oświęcim trochę za daleko ale może polecisz jakiś zestaw, który mógłbym odsłuchać albo jest tu ktoś z Poznania?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli szukasz rockowego grania, zwróciłbym Twoją uwagę na wzmacniacz NAD C356BEE, który połączyłbym z kolumnami Focal Chorus 716 lub opcja tańsza Melodika BL40MK3 oraz dobrał gramofon Rega Planar 1 lub Pro-Ject Debut DC (2M-Silver). Dźwiękowo będzie to znacznie lepszy system niż podane przez Ciebie powyżej, a spokojnie zmieścisz się w założonym budżecie.

Zapraszam Cię do naszego salonu na odsłuchy, porównania oraz indywidualne wyceny. U nas na miejscu masz ogromny asortyment sprzętu i kolumn, który w komfortowych warunkach możesz odsłuchać i porównać, jesteśmy salonem niezależnym, może warto przeznaczyć jeden dzień i po prostu do nas przyjechać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po pierwszych odsłuchach i bardzo dobrze wyszło połączenie Rotela A12 z B&W 606 i z 685 S2.

Zmieniła się tez nieco koncepcja podczas odsłuchu płyty CD sprzedawca przełączył się na odtwarzacz sieciowy i graliśmy z Tidal - nie wyczułem żadnej różnicy:)

Jednak odtwarzacz dostępny jest tylko w sieci sklepów i trochę kosztuję. Zastanawiam się czy są jakieś alternatywy do Bluesound NODE2i.

 

Podsumowując chciałbym zaczerpnąć jeszcze raz od was rady:

Podanie alternatywny dla Bluesound NODE2i.

Chciałbym jeszcze posłuchać głośników podłogowych czy możecie coś polecić? Co sądzicie o Zensorach, które również mogą fajnie zagrać z Rotelem. 

Chciałbym tez poprosić w wiadomości prywatnej o wycenę następujących konfiguracji

ROTEL A12 + B&W 606

ROTEL A12 & B&W 685 S2

Z góry dziękuję!

Edytowano przez SE33
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę w tym prawdy jest, pewne urządzenia stają się “obsolete” i tyle. Chyba najbardziej stabilne źródło to gramofon ?

Jak nie chcesz inwestować i mieć wygodny streaming to może Chromecast i wspomniany przez @Fafniak DAC jak przestanie być wspierany to ryzykujesz 119pln ( w empiku ostatnio ktoś kupował) choć google obiecuje że aktualizacje będą ?

Ale jezeli chodzi o cechy użytkowe to Node 2i jest naprawdę w czołówce więc może warto się zastanowić ?...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem dzisiaj alternatywy dla bluesound -> 500 zl tanszy Sonos oraz bardzo fajnie grajace kolumny AE309.

A co sadzicie o wzmacniaczu Onkyo A9050 ? Słuchalem i było w porządku ale mysle ze są inne marki które lepiej zagraja z AE309.

Niestety jak to zwykle bywa, oferta w sklepie jest ograniczona i handluja tam Onkyo,Denonem, Marantzem, Cambridge Audio i Atoll

S4Home czy moglbys przedstawic wycene na ten sprzęt?

Edytowano przez SE33
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem dzisiaj alternatywy dla bluesound -> 500 zl tanszy Sonos oraz bardzo fajnie grajace kolumny AE309.
A co sadzicie o wzmacniaczu Onkyo A9050 ? Słuchalem i było w porządku ale mysle ze są inne marki które lepiej zagraja z AE309.
Niestety jak to zwykle bywa, oferta w sklepie jest ograniczona i handluja tam Onkyo,Denonem, Marantzem, Cambridge Audio i Atoll
S4Home czy moglbys przedstawic wycene na ten sprzęt?
Jeśli dobrze rozumiem myślisz teraz o urządzeniu z Tidalem - jako podstawowym źródle muzyki? Ile możesz wydać na wzmacniacz i źródło? Ten Rotel to bodaj 3600 zł, a Sonos to bodaj 1800? Nie wiem czy lepszą opcją nie będzie poszukanie wzmacniacza z DAC (np. Cyrus One HD, NuPrime IDA8, w slepach Denon może już mają Quada Venę 2- choć nie wiem czy on jest dobry do rocka). Do tego dokupujesz Chromecast Audio za 100-120 zł, łączysz go kablem optycznym i masz elektronikę poniżej 5000 zł. Jedyną wadą Chromecasta jest brak gapless - ale w rocku to się rzadko przydaje.

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Czytając o tym jak traktuje się uzytkowników dedykowanych systemów do streamingów audio... wybrałbym komputer i DACa
Nie ma obawy aby coś nie było kompatybilne za 2-3 lata bo straciło wsparcie.
Problem w tym, że Tidal gra słabo na PC w dodatku trzeba sterować przez monitor(albo pulpit wirtualny - ale wtedy trzeba mieć tablet). Roon to raczej nie jest opcja budżetowa a dużo tańsza Audirvana ma sterowanie tylko przez iPhony. Brzmieniowa ciekawą opcją może być komputerek na Androidzie o ile wersja Antka będzie obsługiwać program USB Audio Player Pro(50-60 zeta z MQA) - być może wtedy będzie sterowanie pilotem dołączonym do komputerka(pewności nie mam używam UAP tylko w smartfonie). Wszystkie te rozwiązania są jednak sporo droższe od Chromecasta, który jako transport przyniesie bdb efekt.

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, dzarro72 napisał:

Jeśli dobrze rozumiem myślisz teraz o urządzeniu z Tidalem - jako podstawowym źródle muzyki? Ile możesz wydać na wzmacniacz i źródło? Ten Rotel to bodaj 3600 zł, a Sonos to bodaj 1800? Nie wiem czy lepszą opcją nie będzie poszukanie wzmacniacza z DAC (np. Cyrus One HD, NuPrime IDA8, w slepach Denon może już mają Quada Venę 2- choć nie wiem czy on jest dobry do rocka). Do tego dokupujesz Chromecast Audio za 100-120 zł, łączysz go kablem optycznym i masz elektronikę poniżej 5000 zł. Jedyną wadą Chromecasta jest brak gapless - ale w rocku to się rzadko przydaje.

 

Dzięki dzarro72 za odpowiedź. Słuchałem odtwarzacza sieciowego Sonosa porównując przy tym brzmienie CD vs Sonos z Tidalem płyty Riverside oraz Czarny Album Mety i nie usłyszałem różnicy dlatego - tak - chcę skorzystać z odtwarzacza sieciowego jako źródła.

Bardzo ciekawa propozycja jednak nie chcę przesadzać z ilością urządzeń, nie chce odpalać kompa chcę aby to było wygodne dla mnie i dla żony. Sonos kosztuje 1500 zł w całościowej ofercie.

Pozostaje kwestia wzmacniacza stereo z przyszłościową możliwością podłączenia gramofonu i cena w okolicy 2000 zł to jest tyle na ile możemy sobie aktualnie pozwolić kupując AE309 i Sonosa.

Dnia 22.02.2019 o 09:03, Fafniak napisał:

Czytając o tym jak traktuje się uzytkowników dedykowanych systemów do streamingów audio... wybrałbym komputer i DACa

Nie ma obawy aby coś nie było kompatybilne za 2-3 lata bo straciło wsparcie.

Dziękuje Fafniak za propozycję ale tak jak wcześniej napisałem chciałbym uniknąć kompa i liczę na smartową obsługę z apki;-) W salonie powiedzieli, że Sonos dobrze dba o wsparcie do swoich aplikacji i sprzętu - czy to prawda?

 

Dnia 22.02.2019 o 13:39, S4Home napisał:

Rotela i bowersa dostaniesz tylko w top hi fi więc tam pytaj o cenę. Jeśli wybierzesz produktu który nie jest tak "blokowany" to dostaniesz lepszac cenę 

Co do alternatywy do blusounda to największa jest malinka + dac np irdacII.

Piotrze czy możesz zaproponować dobry wzmacniacz stereo do AE309 ? (oczywiście jeżeli handlujesz i znasz ten produkt).

Czy Onkyo A9050 to max co możemy wyciągnać w cenie około 2000 ?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrze czy możesz zaproponować dobry wzmacniacz stereo do AE309 ? (oczywiście jeżeli handlujesz i znasz ten produkt).
Czy Onkyo A9050 to max co możemy wyciągnać w cenie około 2000 ?
 
Sonos to jeden z najstarszych systemów streamingu - istniał jak jeszcze nikt nie myślał o bluesound, heos czy music cast. W tym sensie to raczej stabilna i pewna oferta.

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, SE33 napisał:

Pozostaje kwestia wzmacniacza stereo z przyszłościową możliwością podłączenia gramofonu i cena w okolicy 2000 zł to jest tyle na ile możemy sobie aktualnie pozwolić kupując AE309 i Sonosa.

Bardzo fajny wzmacniacz z preampem, na gwarancji i poniżej 2000. Według mnie wart przesłuchania, ze znalezieniem miejsca gdzie są nie powinno być problemu. Bardzo dobrze zbudowany w pełni analogowy wzmacniacz z bardzo dobrym wzmacniaczem słuchawkowym. Polecam posłuchać bo jego moc na papierze nie powala a gra według mnie bardzo fajnie.

https://allegro.pl/oferta/rega-brio-r-2017-7858826691

Z napędzeniem moich Monitor Audio Bronze 6 nie miał problemu.

Edytowano przez Inferno
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.02.2019 o 23:08, SE33 napisał:

S4Home czy moglbys przedstawic wycene na ten sprzęt?

Mógłbym, musisz do mnie napisać na maila.

Dnia 23.02.2019 o 11:11, dzarro72 napisał:

Problem w tym, że Tidal gra słabo na PC

Z tym nie mogę się zgodzić. Tidal gra na PC jak Foobar z FLACAMI. A więc jest to raczej wyznacznik grania.

Dnia 23.02.2019 o 17:56, SE33 napisał:

Piotrze czy możesz zaproponować dobry wzmacniacz stereo do AE309 ? (oczywiście jeżeli handlujesz i znasz ten produkt).

Czy Onkyo A9050 to max co możemy wyciągnać w cenie około 2000 ?

Czy AE309 to już finał poszukwiań? Moim zdaniem one lepiej zagrają z NADEM 326BEE.

Sonos nie traci żadnego wsparcia. Właśnie wydał kolejne nowe urządzenie i nawiązuje współprace z koncernem Onkyo & Pioneer aby one wspierały jego multiroom. Podobno w planach są kolejne firmy. Więc nie to nie prawda. Albo ja nie mam takich informacji.

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia ‎24‎.‎02‎.‎2019 o 08:23, Inferno napisał:

https://allegro.pl/oferta/rega-brio-r-2017-7858826691

Z napędzeniem moich Monitor Audio Bronze 6 nie miał problemu.

Zmartwił mnie opis tego ogłoszenia, bo właśnie myślałem o takim połączeniu. 

odsłuchiwałem brio z emitami m20 i wydawało się ,że było ok!

czy to naprawdę za słaby wzmak do emitów?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, S4Home napisał:

Mógłbym, musisz do mnie napisać na maila.

W tym tygodniu w czwartek mamy - mam nadzieje - już ostatni odsłuch (Monitor Audio Silver 200, Focal Chorus 716, Audio Physic Classic 5 z Cambridge Audio SR20 i CXA60) i w piątek wyślę zapytanie o ofertę wybranych zestawów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...