Skocz do zawartości

Wzmacniacz i kolumny do gramofonu Rega Planar 2


Ja Sam

Recommended Posts

W świecie sprzętu audio jestem totalnym żółtodziobem. Na początek swojej przygody, na podstawie kilku niezależnych od siebie poleceń, sprawiłem sobie gramofon Rega Planar 2. Teraz pytanie, jaki wzmacniacz i kolumny dokupić, żeby to ładnie zagrało. Nie jestem audiofilem, nie mam super wrażliwego ucha, które wychwyci najdrobniejsze detale. Interesuje mnie opcja "po środku", nie najdroższa, ale jednak chciałbym coś porządnego, żeby trochę posłużyło i dało satysfakcję ze słuchania. Budżet na kolumny i wzmacniacza 5-6 tysięcy. 

Testowałem dwa wzmacniacze: Rotela A12 i NADa C368 oraz kilka par kolumn, niestety nie pamiętam nazw modeli, które mi się nie podobały... Na pewno jedną z par były jakieś kolumny podłogowe, które odsuwały wokal w tło, jeśli mogę tak to nazwać, co zupełnie mi nie odpowiadało. 

W moim odczuciu najlepiej wypadł zestaw Rotel A12 + monitory Bawers and Wilkins 685 S2. W drugiej kolejności zestaw NAD C368 + monitory Bawers and Wilkins 606. Jednak biorąc pod uwagę, że pierwszy z tych zestawów nie tylko grał przyjemniej dla mojego ucha, ale jest także tańszy, druga z wymienionych tu opcji raczej odpada. Mimo wszystko mam jednak jakieś poczucie niedosytu., którego niestety nie potrafię dokładnie nazwać... Może po prostu za dużo wymagam od sprzętu w takim budżecie? Z drugiej strony, tak jak wspominałem, nie jest audiofilem , nie mam ucha wyczulonego na niuanse i do tej pory słuchałem muzyki na naprawdę podstawowym sprzęcie, który umownie można nazwać "pierwszym z brzegu, z rtv agd". To co udało mi się zaobserwować: lubię gdy wokal brzmi naturalnie (tak mi się przynjamniej wydaje, że to dobre określenie) oraz lubię przestrzeń pomiędzy instrumentami, w sensie, gdy potrafią samodzielnie, przyjemnie wybrzmieć (mam nadzieję, że cokolwiek z tego, co piszę, jest zrozumiałe). Co jeszcze? Zdecydowanie większe różnice pomiędzy poszczególnymi zestawami dostrzegałem na takich utworach jak np. Radiohead - The National Anthem, czy LCD Soundsystem - All my friends, niż np. w przypadku numeru Yello - Limbo, który dla mnie brzmiał bardzo podobnie w zasadzie we wszystkich konfiguracjach - podobnie przyjemnie, żeby być precyzyjnym. 

Jestem jeszcze umówiony na odsłuch zestawu:  Marantz PM 7005 + Monitor Audio Silver 100 oraz na jakiś zestaw ze wzmacniaczem Cambridge CXA80, niestety nie wiem, jakie kolumny w moim budżecie mi do tego zaproponują. Ten Cambridge CXA80 wygląda ciekawie, ale z tego, co widzę nie ma wbudowanego przedwzmacniacza gramofonowego prawda?

Co o tym wszystkim sądzicie? Może jakieś inne propozycje w oparciu o te pozytywne wrażenia z połączenia Rotela i B&W 685? Czy wspominane tutaj zestawy to sensowne połączenia? Czy warto rozpatrywać je w kontekście gramfonu rega planar 2? 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Zestaw który dobierasz nie dobierasz pod gramofon pamiętam. Gramofon to źródło. Wzmak i kolumny więcej wprowadzą Ci w dźwięku.

Gramofon już masz jest ok. ale nie możesz decydować o zakupie "pod niego".

Niby nie jesteś audiofilem, ale jednak zestawów których słuchałeś spodobały by się 80% odbiorcom. Uważam że masz swoje oczekiwania, czy za duże jak na budżet? Na pewno trudniejsze w realizacji ale osiągalne. Skoro brzmienie Bowersa Ci się podobało ale coś brakowało to faktycznie odsłuchaj, Magnaty z serii Quantum 75, PMC GOLD, Monitor Audio Silver. Co do elektroniki to Cambridge, oraz Yamaha As 701. Możesz też odsłuchać jednak drugi skraj bieguna i sprawdzić Magnata MR780.

Zapraszam na odsłuch i po lepsze ceny.

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwagę Twoje preferencje, zaproponowałbym Ci zestaw, oparty na bardzo dobrej integrze Audiolab 6000A lub Cambridge Audio CXA60. To dwa wzmacniacza o swobodnym, naturalnym brzmieniu. Nie wiem natomiast, jak duże masz pomieszczenie odsłuchowe. Jeśli jest to powiedzmy do 22m2, na pewno świetną opcją jest monitor Dynaudio Emit M20, może bardziej otwarty, ofensywny Focal Chorus 706 lub jeszcze lepiej Aria 906. Bardzo ciekawą opcją jest także Kef Q350. Z konstrukcji podłogowych spójrz koniecznie na Heco Aurora 700 oraz Q Acoustics QA 3050i.

Serdecznie zapraszam do naszego salonu na odsłuchy, porównania oraz indywidualne wyceny. To tylko kilka konkretnych propozycji, w naszym salonie masz ogromny asortyment sprzętu i kolumn, które w komfortowych warunkach możesz odsłuchać. Jesteśmy salonem niezależnym.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem na kolejnych odsłuchach. Co wiem po nich? Prawdopodobnie odrzuciłem Marantza 7005. Najbardziej spodobało mi się brzmienie zestawu Audiolab 8300A + Monitor Audio Silver 100. Na Cambridge'u  CXA80 też grały bardzo fajnie, ale raz, że dla mnie chyba jednak trochę mniej przyjemnie, dwa - to jednak droższa opcja, trzy - musiałbym dokupić przedwzmacniacz. Więc na ten moment faworytem wydaje się zestaw  Audiolab 8300A + Monitor Audio Silver 100, mogłbym go mieć za trochę ponad 6 tysięcy, więc lekko nagiąłbym budżet. 

Ten zestaw wg mnie grał bardzo naturalnie i przyjemnie, czułem przestrzeń między instrumentami, wokal brzmiał świetnie, bas też wydawał mi się całkiem w porządku i nieprzesadzony. Pytanie, czy w tym budżecie przy preferencjach, o których wspomniałem rozglądać się za czymś jeszcze dalej? 

Q21 - niestety nie mam mozliwości dojechanie do Pabianic na odsłuchy. Większości z podanych przez Ciebie kolumn nie mogę odsłuchać na miejscu. Pytanie czy wzmacniacz Audiolab 8300A jest faktycznie lepszy od Audiolab 6000A? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model 8300A nie jest jednoznacznie lepszy od 6000A, na pewno 8300A jest mocniejszy, natomiast dźwiękowo są to urządzenia bardzo podobne. Jeśli kompletnie nie potrzebujesz dodatkowego wyposażenia modelu 6000A (przetwornik, bluetooth) i możesz dołożyć do modelu 8300A, to pomyśl o tym. Kilka dni temu pojawiła się w sieci kompletna recenzja modelu 6000A, gdzie dodatkowo było wiele porównań do modelu 8300A, warto poczytać. Nie mogę podawać linków do konkurencyjnych magazynów, dlatego wejdź proszę na naszego facebook.

U nas nie ma żadnego problemu z wypożyczeniem sprzętu czy kolumn, możemy o tym porozmawiać, prześlij proszę na priv kontakt do siebie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, S4Home napisał:

Tak 8300 gra wyraźnie lepiej od 6000.

Tak czysto teoretycznie to mieścisz sie w zakładanym budżecie.

Moim zdaniem powinieneś wziąć ten sprzęt do domu i sprawdzić czy to jednak nie jest finalnie to.

Piotr

No właśnie, to jaka jest rzeczywista tego zestawu? Przy detalicznych cenach podawanych w internecie wychodzi 8000, w sklepie powiedzieli mi, że wyjdzie dla mnie (a jakże!) trochę ponad 6000, nawet nie wiem dokładnie ile. 

Q21 - przy próbie wysyłki, wyskakuje mi info, że nie możesz otrzymywać wiadomości prywatnych. Tak jak wspominałem jestem zółtodziobem, wiec odnośnie słów: "Jeśli kompletnie nie potrzebujesz dodatkowego wyposażenia modelu 6000A (przetwornik, bluetooth)", jak głupio by to nie brzmiało, do czego dokładnie jest potrzebny ten przetwornik? 

Edytowano przez Ja Sam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przetwornik oznacza możliwość podłączenia źródeł cyfrowych.

6 godzin temu, Q21 napisał:

Model 8300A nie jest jednoznacznie lepszy od 6000A, na pewno 8300A jest mocniejszy, natomiast dźwiękowo są to urządzenia bardzo podobne. Jeśli kompletnie nie potrzebujesz dodatkowego wyposażenia modelu 6000A (przetwornik, bluetooth) i możesz dołożyć do modelu 8300A, to pomyśl o tym

Chłopaki tutaj trochę się pogubili. Bo skoro gra podobnie, charakter dźwięku jest taki sam. A 8300 jest mocniejszy to po prostu gra lepiej. :)6000 nadrabia tylko przetwornikiem i to on tutaj generuje cenę. Inaczej różnica w kwocie między tymi urządzeniami raczej stawia wybór na 8300. 

Ja sam napisz do nas to ci przygotujemy wycenę wraz z kolumnami do wypożyczenia do domu.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, S4Home napisał:

Przetwornik oznacza możliwość podłączenia źródeł cyfrowych.

Chłopaki tutaj trochę się pogubili. Bo skoro gra podobnie, charakter dźwięku jest taki sam. A 8300 jest mocniejszy to po prostu gra lepiej. :)6000 nadrabia tylko przetwornikiem i to on tutaj generuje cenę. Inaczej różnica w kwocie między tymi urządzeniami raczej stawia wybór na 8300. 

Ja sam napisz do nas to ci przygotujemy wycenę wraz z kolumnami do wypożyczenia do domu.

Piotr

Piotrze, moc wzmacniacza nie wpływa bezpośrednio na jakość dźwięku. Możemy wziąć pod uwagę wiele wybitnych wzmacniaczy oferujących bardzo niską moc, a obiektywnie grających znacznie lepiej niż ich mocniejszy bracia. Oczywiście 6000A jest słabszy od 8300A pod względem mocy. W takim przypadku jeśli podłączymy wymagające kolumny, lepszym wyborem będzie 8300A. Natomiast przy mniej wymagających konstrukcjach kolumn warto posłuchać i porównać obydwa wzmacniacze, gdyż werdykt nie jest jednoznaczny. Zresztą przecież Wy nie słuchaliście 6000A, jak jesteście zainteresowani współpracą i handlem Audiolab, zapraszam serdecznie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Ja Sam napisał:

No właśnie, to jaka jest rzeczywista tego zestawu? Przy detalicznych cenach podawanych w internecie wychodzi 8000, w sklepie powiedzieli mi, że wyjdzie dla mnie (a jakże!) trochę ponad 6000, nawet nie wiem dokładnie ile. 

Q21 - przy próbie wysyłki, wyskakuje mi info, że nie możesz otrzymywać wiadomości prywatnych. Tak jak wspominałem jestem zółtodziobem, wiec odnośnie słów: "Jeśli kompletnie nie potrzebujesz dodatkowego wyposażenia modelu 6000A (przetwornik, bluetooth)", jak głupio by to nie brzmiało, do czego dokładnie jest potrzebny ten przetwornik? 

Mieliśmy zapełnioną skrzynkę, już teraz możesz do nas wysyłać priv.

Wbudowany we wzmacniacz przetwornik cyfrowo/analogowy pozwala na podłączenie wielu różnych zewnętrznych urządzeń. Audiolab 6000A ma dwa wejścia optyczne i dwa wejścia koaxialne. Źródłem dźwięku może być tuner satelitarny, konsola, smart TV i inne. W przypadku połączenia cyfrowego wykorzystujemy wbudowany we wzmacniacz przetwornik, co daje gwarancję wyższej jakości dźwięku nawet ze źródła, które nie jest stworzone do wysokiej klasy systemu hi-fi. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...