Skocz do zawartości

Stereo pod konsolę... czy to ma sens?


Bloodas

Recommended Posts

Hej,

Od dawna zastanawiam się nad kinem domowym. Główny użytek byłby z niego na konsoli. 

Ale ostatnio nachodzi mnie myśl, że wzmacniacz byłby lepszym wyborem, bo słucham też dużo muzyki. Tylko czy stereo pasuje do konsoli? Ktoś tak korzysta? Kolejny plus to mniej kabli.

 

I czy jest jakiś niezły zestaw kolumny plus wzmak do max 2,5k? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stereo jak najbardziej nadaję się do grania na konsoli jak i do oglądania filmów ? Może nie będziesz miał takich fajerwerków jak w Kd ale na pewno odczujesz znaczną poprawę jeśli chodzi o dźwięk.Do tego dojdzie radość i przyjemność słuchania muzyki. Drugą sprawą jest to że nie podałeś żadnych informacji do tego żeby ktokolwiek mógł Ci pomóc (doradzić) w tym temacie. Uzupełnij wszystko tak jak w pierwszym poście powinno się napisać i pozostanie poczekać aż koledzy Ci doradzą..

Pozdrawiam

Edytowano przez Darek Zuk
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okej, wybacz.

Pokój ma jakieś 22m kw.

słucham głównie rockowej muzyki, nie lubię takiego studyjnego dźwięku, lubię mocny, ostry, szybki dźwięk.

Koszt całego zestawu jakoś może 3,5k?

Myślę żeby potem za parę lat dokupić ampli z preout oraz satelitki i będę miał zarówno dobrą muzykę stereo jak i wrażenia z KD. Ale na chwilę obecną starczy mi chyba stereo.

 

Myslałem nad tym Onkyo 8250 plus Pylon 25. Co sądzicie?

 

 

Edytowano przez Bloodas
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Onkyo to jest amplituner nie wzmacniacz.W takim układzie stracisz trochę na jakości ale zyskasz na funkcjonalności jeśli Ci to potrzebne.Myślenie o późniejszym  dokupieniu amplitunera kina domowego jest jak najbardziej  ok.Tylko pamiętaj że pre out musisz mieć teraz nie w późniejszym etapie gdyż będziesz  dołączać Kd  do wzmacniacza tudzież amplitunera.Poczekaj chwilę a odezwie się branża i dowiesz się wszystkich obcji ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Darek Zuk napisał:

Onkyo to jest amplituner nie wzmacniacz.W takim układzie stracisz trochę na jakości ale zyskasz na funkcjonalności jeśli Ci to potrzebne.Myślenie o późniejszym  dokupieniu amplitunera kina domowego jest jak najbardziej  ok.Tylko pamiętaj że pre out musisz mieć teraz nie w późniejszym etapie gdyż będziesz  dołączać Kd  do wzmacniacza tudzież amplitunera.Poczekaj chwilę a odezwie się branża i dowiesz się wszystkich obcji ?

 

Ups. To się pomyliłem z tym Onkyo. W takim razie czekam na propozycje.

Tak rzucił mi się wzmacniacz Yamaha S501. On chyba byłby dobry, co? I chyba ma pre out. Jakie kolumny do niego by pasowały, jeśli jak już pisałem lubię ostry, szybki, dynamiczny rock?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj coś ze starszych roteli Ra 972 z pilotem lub Ra 971 bez pilota. Bardzo fajny wzmacniacz, gra tak jak chcesz. Bardzo wydajny prądowo, szybki, dynamiczny, przepiękne brzmienie gitar, mocny konturowy bas z niskim zejściem. Do tego kolumny cieplejsze, bo wysokie jak żyletki i krew z uszu. :D. A na dłuższą metę męczący dźwięk. Ale taki chcesz. ? Ale przy ciepłych kolumnach można zrobić naprawdę fajny zestaw. Co do kolumn zapytaj naszego kolegę @RoRo.

Inny model z Rotela, który mógłbyś posłuchać to np. Ra 980 bez pilota lub jasniejszy Ra 985 z pilotem. Tu już nie powinno być tak ostro, ale to bardzo dobre wzmacniacze. 

Pamiętaj, że w wypadku starszych Roteli (ogólnie starszych urządzeń audio) dobrze by było oddać je do serwisu celem przejrzenia, czy podzespoły trzymają parametry. I poprawy zimnych lutów. Ewentualny koszt takiej operacji nie powinien przekroczyć 200 zł. Chyba, że trafisz na egzemplarz grzebany, to może być różnie. 

Z innych wzmacniaczy, który przychodzi mi na myśl to Reloop ha 210. Ale nie słuchałem. Zapytaj Piotra z @S4Home jak gra oraz jakie kolumny używane by polecił. Tutaj też obstawiałbym kolumny cieplejsze. 

Kolumn Phonara Ci nie polecę, bo może być ciut za jasno. Aczkolwiek to bardzo dobre kolumny. I moim zdaniem po cieplejszej stronie. 

Napisz co będzie źródłem? Tzn, z czego będzie "szła" muza. Odtwarzacz CD, gramofon, streamer?  Pliki i serwisy muzyczne typu Tidal, Spotify? 

Do plików polecam Chromecast audio. 

 

Pozdrawiam 

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz iść w sprzęt stereo. W grach i tak będzie ok. No w filmach troszkę braknie, ale to i tak do zaakceptowania.

Ktora to konsola? Jakie ma wyjścia Audio?

Pytanie czy możesz iść w czysty wzmak czy lepiej amplituner?

Jako forumowicz masz u nas przygotowane wyższe rabaty także zapraszam po porady i wypożyczenie sprzętu.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, 1Ender napisał:

Czy oprócz konsoli chcesz coś jeszcze podłączyć?? 

Nie wiem, chyba nie. Może TV? Druga konsola? :P

 

2 godziny temu, S4Home napisał:

Ktora to konsola? Jakie ma wyjścia Audio?

PS4 Pro. Ma wyjście optyczne jak mniemam. 

 

2 godziny temu, S4Home napisał:

 Pytanie czy możesz iść w czysty wzmak czy lepiej amplituner?

Ale to ja mam takie pytanie :P 

 

A posiadacie filię w Poznaniu?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej.

Sprzęt nowy czy też używany wchodzi w grę? Bo widzę tutaj niezłe propozycje Kolegi @1Ender , ale coś chyba z Twojej strony małe zainteresowanie nimi, ale za to taką Yamaha As - 501 już tak ;)

To, że słuchasz ostrego Rocka, nie oznacza , że też taki sprzęt musi grać również o takiej sygnaturze brzmienia bo może się stać męczący po pewnym czasie. No chyba, że słuchałeś już trochę pewnych zestawów i faktycznie lubisz ostry dźwięk.

Wymień jakich zespołów Rockowych słuchasz bo dla jednych mocny, ostry, dynamiczny Rock to HEY, LADY PANK, DŻEM, a dla innych od KISS, FIREHOUSE, AC/DC po CANNIBAL CORPSE, DEATH itp ;)

 

Edytowano przez mordor12
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, mordor12 napisał:

Sprzęt nowy czy też używany wchodzi w grę? Bo widzę tutaj niezłe propozycje Kolegi @1Ender , ale coś chyba z Twojej strony małe zainteresowanie nimi, ale za to taką Yamaha As - 501 już tak ;)

Chyba nowy, no ale nie zamykam się na używki. Małe zainteresowanie bo szczerze pierwszy raz słyszę te marki i nie wiem czy takie coś będzie pasować z konsolą. Laik ze mnie.

15 minut temu, mordor12 napisał:

To, że słuchasz ostrego Rocka, nie oznacza , że też taki sprzęt musi grać również o takiej sygnaturze brzmienia bo może się stać męczący po pewnym czasie. No chyba, że słuchałeś już trochę pewnych zestawów i faktycznie lubisz ostry dźwięk.

Wymień jakich zespołów Rockowych słuchasz bo dla jednych mocny, ostry, dynamiczny Rock to HEY, LADY PANK, DŻEM, a dla innych od KISS, FIREHOUSE, AC/DC po CANNIBAL CORPSE, DEATH itp ;)

Hehe. Tak słyszałem, że Yamaha to dobry wybór do takiego brzmienia i tym się kierowałem. Plus ten wzmak ma świetne opinie. Co do rocka, to poszerzę to - muzyka z gitarami :P Także lubię zarówno Radiohead, jak i Motorhead. No dobra, Cannibal Corpse to raczej już zbyt mocne na mnie ?

 

14 minut temu, 1Ender napisał:

Stawiam na czysty wzmacniacz + dac

Możesz to rozwinąć? Bo ze wstydem stwierdzam, że nie do końca pamiętam co oznacza DAC. Jakiś przetwornik? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dac to skrót od Digital to Analog Converter. W skrócie jeśli Twój zasilacz nie ma wejścia cyfrowego to potrzebujesz takiego urządzenia. Wpinasz do niego np kabel optyczny a sam DAC podłączasz do urządzenia kablem RCA. DAC jest wtedy odpowiedzialny za zamianę tego dzwięku z cyfrowego na analogowy. Przykładowym i bardzo popularnym modelem jes CA Audio Magic 100, który ma wejści optyczne, 2 x Spdif oraz USB. Możesz do niego podpiąć np komputer i konsolę czy TV jednocześnie. Taki zestaw jest polecany bardzo czesto bo są wzmacniacze , które oferują dobry dzwięk a nie mają wejść cyfrowych jak np NAD C356BEE. Zestaw , który podałeś ( Onkyo + Pylon jest spoko, jeżeli dzwięk Ci się podoba to masz all in one ) Warto przesłuchać różne zestawy i mieć porównanie.

Edytowano przez Tomasz Syta
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Bloodas napisał:

Ok, i rozumiem że takie wmacniacze są też również często dużo tańsze :) Ok, łapię.

Nie koniecznie, ale często tak :D Jeżeli weźmiesz to na logikę i koszty. Onkyo 8250 to wzmacniacz + streamer + tuner + DAC + ma wyjście na subwoofer + usb + ma oferować bardzo dobrą jakość dzwięku i możesz go kupić za 1800 zł. Kiedy sobie to policzysz i zobaczysz ,że sam DAC kosztuje 600 zł to rozumiesz,że gdzieś musiały się znaleść oszczędności.  W tej cenie możesz kupić ( tutaj czesto nazywany "czystym" ) wzmacniacz w podobnej cenie w którym wszystkie koszty pochłonie jakość dzwięku. Dajmy na to taki NAD C326BEE ( przypadkowo mam taki do sprzedania za 1200 :) ) jest bardzo dobry dzwiękowo i zjada droższe amplitunery pod tym względem. Nie ma jednak ,żadnego wejścia cyfrowego więc jeżeli chcesz podpiąć do niego TV czy konsolę potrzebujesz DAC. Połączenie takiego wzmacniacza + DAC da Ci lepszą jakość dzwięku niż systemy all in one i najbardziej odczujesz to słuchając muzyki. Systemy all in one są też fajne bo są wygodne i masz wszystko w jednym klocku. Jeśli odpowiada Ci dzwięk to możesz taki , kupić. Dużo osób po porównaniu ze zwykłym wzmacniaczem wybiera jednak taką opcję poswięcając wygodę w zamian za jakosć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Bloodas napisał:

Ciekawe rzeczy tu czytam. Taki Reloop ha 210 kosztuje jakieś 350 zł, plus DAC i jest niezła oszczędność. 

Możesz pójść nawet krok dalej. Sabaj A4, SMSL AD18, Topping MX3 w dowolnej kolejności chociaż moim zdaniem Topping najlepszy. Z oryginalnych rzeczy zobacz sobie LOXJIE A10 połączone z LOXJIE D10. Wszystko do kupienienia na Amazon.de

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, S4Home napisał:

o tego nie znam. Miałeś z nim do czynienia? To już klasa D. Reelop klasyk AB.

 

Piotr

Wszystkie z tego to chyba klasa D. Znajomy ma właśnie z Amazonu, ja w końcu nie zamówiłem ale kusi cały czas. Zamówił po obejrzeniu recenzji poniżej zamiast SMSL AD18. W sumie podobne sprzęty. Pytanie czego oczekujemy bo ja to lubię i AB i D zwłaszcza ,że za taki hajs są już wszystkie potrzebne wejścia.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że pewnie większość tutaj nie spojrzy na klasę D, ale w porównaniu do soundbara jest 5x lepiej moim zdaniem. To też fajna opcja przy ograniczonym budżecie bo można kupić fajne kolumny a wzmacniacz zmienić ( albo i nie) z czasem na lepszy. To też spoko rozwiązanie na system zajmujący mało miejsca w sypialni. Chromecast audio i mamy multiroom niskim kosztem, czy nawet po bluetooth. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...