Skocz do zawartości

Głośniki KD do amplitunera Onkyo 686


Piotr1

Recommended Posts

Witam 

Po przeczytaniu kilkunastu tematów i wielu opinii, zawęziłem swój wybór KD do amplitunera Onkyo 686, oraz następujących głośników, które chciałbym zawęzić do dwóch modeli żeby dopiero jechać na odsłuch

Polk Audio s55 lub s60

Heco Aurora 700 lub 1000

Dali Zensor 7

Taga harmony platinum v3 f-120 (mało informacji o nich na forach ale na papierze parametry fajne i wyglądają też dobrze)

Jeśli chodzi o rodzaj grania kolumn to nie mam pojęcia , dopiero zaczynam przygodę z tego typu sprzętem, ale raczej lubię głęboki bas i ładnie cykające soprany

Na całość ( ampli+ głośniki 5.1) mogę przeznaczyć około 8000 zł, salon 20m2 5x4m 

Priorytetem jest KD ale muzyki też będę słuchał , głownie rock, pop

I teraz kilka pytań

- Czy można przesadzić z kolumnami tzn . jeśli zaproponowano mi Heco aurora 700 do salonu 20m2 a kupiłbym heco aurora 1000 ?

- Czy onkyo 686 uciągnie kolumny heco aurora 1000 , czy trzeba już np onkyo RZ830

- Czy będzie różnica w brzmieniu  Heco 700 a Heco 1000 i tak samo Polk audio s55 a s60

I osobny temat to subwoofery

Najczęściej  polecane typy to :

Klipsh R12SW 

Heco 30A

Rel T5

SVS SB-1000 

Tannoy TS 2.12 

I tu nie wiem co lepsze , membrany pasywne, bassreflex , obudowy zamknięte

Zależy mi na głębokim basie żeby wydobyć z KD maxa ale dobrze by było jakby przy podwójnej stopie perkusyjnej też się nie gubił. Który byście polecili z wymienionych ?

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 117
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

16 godzin temu, Piotr1 napisał:

- Czy można przesadzić z kolumnami tzn . jeśli zaproponowano mi Heco aurora 700 do salonu 20m2 a kupiłbym heco aurora 1000 ?

Mozna. Do 20m Heco 700 jest ok. 1000 spowodują nadmiar dudnienia. Przesyt basu.

16 godzin temu, Piotr1 napisał:

- Czy onkyo 686 uciągnie kolumny heco aurora 1000 , czy trzeba już np onkyo RZ830

w kinie uciągnie, w stereo nie.

16 godzin temu, Piotr1 napisał:

- Czy będzie różnica w brzmieniu  Heco 700 a Heco 1000 i tak samo Polk audio s55 a s60

w kinie niewielka. W stereo nie usłyszysz. Musiał by być wzmak.

16 godzin temu, Piotr1 napisał:

I osobny temat to subwoofery

Najczęściej  polecane typy to :

Klipsh R12SW 

Heco 30A

Rel T5

SVS SB-1000 

Tannoy TS 2.12 

Heco najlepiej się sprawdzi w kinie. Ma najglebsze zejscie. Mocne, konkretne.

SVS najlepiej w stereo. Jest szybki.

Tannoy będzie najbardziej uniwersalny i na niego bym postawił.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

zacznę od elektroniki - Onkyo TX-NR686 to bardzo dobry amplituner, tutaj nie szukałbym już innych opcji. Natomiast co do kolumn, to najlepiej byłoby posłuchać i porównać poszczególne modele. Jeśli masz salon 20m2, na pewno odradzam model Aurora 1000, to bardzo potężna konstrukcja, która dobrze sprawdzi się w pomieszczeniach od 30m2. 

Analizując Twoje propozycje, stawiałbym na Heco Aurora. To najbardziej uniwersalne konstrukcje, świetnie współpracujące z elektroniką Onkyo. Polk Audio seria Signature to bardziej twarde, mocne, szybkie granie. Dali natomiast to spokojniejszy, bardziej ciepły charakter. 

Subwoofer - zdecydowanie polecałbym jeden z modeli SVS. W twoim pomieszczeniu odpowiednia będzie seria 1000. Masz do wyboru konstrukcję otwartą PB-1000 i zamkniętą SB-1000. W muzyce bezkonkurencyjna będzie wersja zamknięta, oferująca szybki, bardzo dokładny, kontrolowany bas. Model ten także świetnie sprawdzi się w kinie domowym. Natomiast wersja otwarta PB-1000 zaoferuje bardziej głęboki, kinowy bas, dający wrażenie bardziej głębokiego, chociaż jest to troszeczkę kosztem kontroli. Kontrola ta nadal jest na bardzo wysokim poziomie, zazwyczaj nieosiągalnym przez konstrukcje konkurencyjne, ale przy bezpośrednim porównaniu z SB-1000, dźwięk jest bardziej rozpuszczony.

Serdecznie zapraszam na odsłuchy, porównania (mamy także oczywiście subwofoery Tannoy dla porównania) oraz indywidualną wyceną dla forumowicza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie chyba na placu boju zostały dwa najpopularniejsze tu na forum subwoofery czyli SVS polecany przez Q21 i Tannoy ts2.12 polecany przez S4home

I  teraz kto ma racje :)

Czy ktoś porównywał te dwa modele i mógłby coś o różnicach , plusach , minusach napisać ?

jak już napisałem , priorytet to Kino ale fajnie mieć coś bardzo dobrego do Kina i bardzo dobrego do muzyki :)

Czy SVS PB 1000 z przetwornikiem 25cm może konkurować z Tannoy TS 2.12 z dwoma 30 cm przetwornikami ?

Na papierze oba schodzą do 20Hz. Który ma lepszą kontrolę ?

I może tak zapytam. Na razie zapomnijmy na chwile o muzyce i który lepszy do Kina?

Co do pozostałych głośników to zobaczę ile mamony zostanie , ale widzę że na temat Taga platinium nikt nic nadal nie pisze czyli chyba nie warto

Czy zatem zależność miedzy polkami s55 a s60 będzie taka sama jak w przypadku opisanej przez S4home zależności miedzy  heco 700 a 1000? . Miałbym wtedy 3 typy do odsłuchu co i tak o jedne za dużo, bo boje się że będzie jak z perfumami, po powąchaniu dwóch, trzech wszystko się zaczyna zlewać i już nie wiadomo co czym pachnie :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście do tego metrażu, jeżeli decydował byś się na Polk Audio to polecam Ci S55, spokojnie dają radę i to ze sporym zapasem.Moim zdaniem róznica między S55,aS60 jest głównie w basie w S60 jest go więcej,a za oszczędzone pieniądze przy S55 lepiej dołożyć na lepszy subwoofer, szczególnie że z tego co pisałeś sprzęt głównie chcesz wykorzystać w kinie.

Edytowano przez maverick2005
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Piotr1 napisał:

Czy zatem zależność miedzy polkami s55 a s60 będzie taka sama jak w przypadku opisanej przez S4home zależności miedzy  heco 700 a 1000? . Miałbym wtedy 3 typy do odsłuchu co i tak o jedne za dużo, bo boje się że będzie jak z perfumami, po powąchaniu dwóch, trzech wszystko się zaczyna zlewać i już nie wiadomo co czym pachnie :) 

Tak. Moim zdaniem mniejsze kolumny po prostu tutaj sprawdzą się lepiej.

Szczerze to model PB1000 ten otwarty kinowy rewalecją nie jest. SVS zyskało na modelu SB1000 tym zamkniętym. Ten ma dobrą kontrolę. Jest punktowy. Ale nie zejdzie tak nisko i miekko jak Tannoy. Ja bym stawiał na Tannoya koledzy zapewne na SVS i dobrze. Wypożyczysz oba i sprawdzisz !

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i chyba się nie obejdzie bez wypożyczenia bo widzę zaciętą walkę o podium między tymi dwoma subwooferami

Czy naprawdę nikt nie wybierał pomiędzy tymi typami do tej pory ?

Pytanie jak wygląda takie wypożyczenie finansowo tzn czy jest to jakiś procent wartości sprzętu który musiałbym wpłacić czy całkowity koszt , bo to już poza zasięgiem, 5 tyś to musiałbym pożyczkę wziąć :) 

Zacząłem się również zastanawiać nad Heco 30A bo parametry spoko i skoro jest to kinowy sub ? Czyli jak rozumiem do kina nada się lepiej niż Tannoy czy SVS,  a jest tańszy .

Co do kolumn to dziękuję za dobre rady, nawet dobrze się składa bo na modele Heco 1000 i polki s60 to by brakło pieniążka :) 

Edytowano przez Piotr1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Markcox napisał:

a do kina? ? ;)

 

Właśnie :P 

Ale skoro już idziemy tym tropem i dobieram sprzęt głównie pod kino, a gdzieś tam w głowie utkwiło już że trzeba będzie wyskrobać na suba 2600zł, bo tyle Tannoy kosztuje, to teraz typowo do kina , Heco 30A za 2000zł czy może jest coś znacznie lepszego od Heco do 2600zł, z czym można by go porównać na odsłuchu

Chcę usłyszeć ten powtarzany w tematach o subach, Młot trola w LOTR :)

Edytowano przez Piotr1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, S4Home napisał:

Good catch. Poprawione!

 

To albo uniwersalny REL HT 1205 albo muzyczny Tannoy TS 2.12 albo Kinowy Heco.

Odsłuchasz je wszystkie u nas :)

 

Piotr

 

O Matko.

Nie ułatwiasz Piotrze :)

Ja cały czas myślałem że właśnie Tannnoy to ten uniwersalny sub.

To w takim razie skoro ten Rel to koszt 3500zł ( i jak zgaduje pewnie da się z niego coś urwać w całym zestawie) tylko czy będzie on zarazem tak dobry albo lepszy w muzyce niż Tannoy czy SVS i tak samo dobry albo lepszy jak Heco 30A w kinie ? Bo tylko taka sytuacja zmusiła by mnie do rozmyślań nad tym RELem 

Niewątpliwie w kinie, muzyka też występuje więc fajnie jakby się nie gubił

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci szczerze że też powoli oczami przewracam, jeszcze trochę i kwota subwoofera osiągnie wartość całego zestawu?,najgorsze że mnie też czeka wybór subwoofera i powoli się zastanawiam czy ograniczyć ten element tylko do kina, będzie trochę taniej,czy jednak pójść po bandzie i zaszaleć, tym bardziej że lubię słuchać takie zespoły jak Enigma itp.,a tam bardzo fajnie subwoofer podkreśla dół w utworach przy wieczornym słuchaniu,np.Gravity Of Love,From East to West.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Markcox napisał:

nie gniewaj się Piotr, ale nie mogłem się powstrzymać ;) 

Absolutnie! Literówka zmieniająca wiele. Nawet dziękuję za poprawę.

Z jednej strony niby tak. A z drugiej obok centralnego to sub tworzy większość kina.

Możesz napisać do nas o cenę. Jeśli będzie za wysoka to idź w tannoy.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak znajdę chwilę czasu to muszę podjechać gdzieś blisko odsłuchać i głośniki i suby i jak już będę wiedział co konkretnie chcę, to będę porównywał oferty. Na razie dziękuje za pomoc. 

Co do suba to chyba jednak zostanę przy odsłuchaniu SVS PB100, Heco 30A i Tannoy ts 2.12 , bo może i na Rela byłaby w zestawie cena pare stówek niższa ale w końcu tak samo będzie na te wymienione , więc różnica pozostanie tak czy siak , a chyba za bardzo się rozpędziłem :) 

Piotrze z S4home , mam jeszcze jedno pytanie , a mianowicie w którymś temacie polecałeś również suba Elac S10EQ , jest on w podobnej cenie jak te wyżej , ale jak wypada przy nich ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ze swojej strony moge rekomendować Kruger&Matz zestaw Path 5.0. Są obecnie na przecenie z 5000zł na 2500zł. Mam je wpięte właśnie do onkyo 686 i uważam że w tych pieniądzach nie ma się do czego doczepić. Wiem że w kręgach audio ta marka jest uważana za nie najlepszą ale mam porównanie do tonsil maestro iii który gra razem z sony str dn1080 i uważam że path gra zdecydowanie lepiej. Zwłaszcza jeśli porównamy wysokie tony.

Edytowano przez Bubus
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.02.2019 o 17:26, Piotr1 napisał:

Piotrze z S4home , mam jeszcze jedno pytanie , a mianowicie w którymś temacie polecałeś również suba Elac S10EQ , jest on w podobnej cenie jak te wyżej , ale jak wypada przy nich ?

Tu plusem jest to że masz pełną, zdalną możliwość regulacji dźwięku. Jednym kliknięciem z kinowego robi się muzyczny. Dobry sub na prawde.

Nie no 5k za te kolumny? Bądźmy poważni.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Echhh , no i znowu z dwóch subów zrobiło się kilka bo skoro ten Elac taki sprytny że można modyfikować parametry pod muzyke i pod kino to teraz sam nie wiem a doszedł do listy dziś klipsh spl120 z jakim innowacyjnym bassreflexem i cena poniżej 3000 

Ktoś coś gdzieś kiedyś ??? na temat klipsha i czy można się pokusić o jakąś kolejność od kilku osób to wybiorę sredną :) 

Heco 30A

SVS PB 1000

KLIPSH SPL120 12"

Tannoy TS2.12

Elac S10EQ

oraz HTS12 z zestawu S55

Ewentualnie może prościej będzie jak będziemy eliminować pojedynczo , może któryś jest ewidentnie słabszy od innych ?

 

 

Edytowano przez Piotr1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybym pracował 5 dni w tygodniu po 8 godzin to pewnie by tak było. Gdyby wszystkie wymienione modele ktoś miał w jednym salonie też by to ułatwiło zadanie . A gdyby Babcia miała wąsy to byłaby Dziadkiem :P 

Łatwo powiedzieć nie znając sytuacji innego człowieka . Chcę ograniczyć do minimum ilości sprzętu do odsłuchu , nie widzę w tym nic dziwnego. Z resztą głośników tak właśnie zrobiłem , Dzięki opiniom i pomocy na forum oraz odsłuchom ale tam było prościej bo oprócz różnic brzmieniowych była też spora różnica w cenach i tak zostały Oberon 7 i Polk audio S55, Amplituner też od samego początku już wybrany onkyo 686 , problem nie mały jest z subem bo wszystkie wymienione są w bardzo podobnej cenie , a jeżeli cena jest taka sama to chce w tej cenie wybrać najlepszy 

Nie wiem czy ten HTS wyeliminowany złośliwie , ale i tak dzięki 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O.K. Przepraszam . Odebrałem to tak jakbyś mnie oceniał.

Ja rozumiem że dla Ciebie i kolegów z branży wybór jest łatwiejszy i nie mówię tu tylko o wiedzy ale i o możliwościach odsłuchowych. Ja muszę się stety czy niestety  Opierać w głównej mierze na Waszym doświadczeniu i optymalnym rozwiązaniem jest wyeliminowanie najsłabszych ogniw do max dwóch może trzech modeli . Inaczej nigdy sobie z tym nie poradzę bo jestem z natury dość uparty i będę dążył do ideału zwłaszcza jeśli wszystkie modele są w podobnej cenie

Dochodzi do tego jeszcze dość duża różnorodność w konstrukcji  , zamknięta otwarta, zamknięta z membraną pasywną , przetwornik 25 cm , 30 cm  bassrefleks jeden , dwa, w dół w bok do tyłu . Masakra  

No ale coś mi się zdaje że trzeba będzie ciągnąć słomkę  :) :P 

Co do brania do domu i testowania  to tak najpierw trzeba mieć resztę sprzętu a jak wiadomo kupowany w zestawie taniej 

Dwa to  jak już zakupię resztę sprzętu to potem będę potrzebował jeszcze co najmniej 5000 na kaucje żeby Tylko dwa modele porównać w domu a do tego wszystkiego ( i tu Was może zaskoczę ale mam Żonę i lekko nie jest z budżetem na przyjemności  :) ) 

Edytowano przez Piotr1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem właśnie podobny temat na tym forum, w którym bardzo ale to bardzo polecany był sub Klipsh r115sw i nawet sam zainteresowany był na odsłuchu i był zachwycony . Pytanie tylko czy do 20m2 nie będzie za duży ? Ktoś gdzieś pisał że sub nie może być za duży :) i że pierwsze to jak największa membrana, tu mamy 15" a mogę go mieć za 2500zł

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...