Skocz do zawartości

Głośniki KD do amplitunera Onkyo 686


Piotr1

Recommended Posts

No ale widzisz jak to wygląda. Otwarte, zamknięte, membrany pasywne. Małe głośniki o dużym skoku czy duże o mniejszym. Na prawdę nie oceniam cię. Nie narzucam. Po prostu po latach widzę że co klient to inny wybór. Mówienia takich co przychodzą i słuchają. Nie powiem takiemu klientowi nie bierz go bo inny wziął co innego. Powiem super wybrał pan dla siebie. Ja mogę ci wskazać konstrukcje które ja bym odrzucił. I to już zrobiłem. Ale nie wskarze tych które bym wybrał.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 117
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Dnia 2.03.2019 o 20:24, Piotr1 napisał:

Przeczytałem właśnie podobny temat na tym forum, w którym bardzo ale to bardzo polecany był sub Klipsh r115sw i nawet sam zainteresowany był na odsłuchu i był zachwycony . Pytanie tylko czy do 20m2 nie będzie za duży ? Ktoś gdzieś pisał że sub nie może być za duży :) i że pierwsze to jak największa membrana, tu mamy 15" a mogę go mieć za 2500zł

Duża membrana liczy się w kinie domowym. Jeśli masz w miarę zagracony pokój to z powodzeniem możesz brać dużego suba. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, rms.pl napisał:

Duża membrana liczy się w kinie domowym. Jeśli masz w miarę zagracony pokój to z powodzeniem możesz brać dużego suba. 

Zmieścić zmieszczę tego r115sw a  pokój jak pokój duża szafa, komoda, narożnik, ława  

Wczoraj przez przypadek trafiłem na jakieś zagraniczne forum i tam gęsto było od tematów gdzie porównywali SVS PB 1000 z Klipshem R115sw

i za każdym razem powtarzały się opinie że jakość będzie lepsza w PB 1000 ale R115sw zagra głośniej powyżej 25Hz

PB 1000 chwalili za to że ma najbardziej płaski wykres i że w podanym przez producenta -3dB zchodzi  nawet o jeden Hz  więcej niż podaje producent czyli do 18Hz , tak samo jak R115SW

Najbardziej dziwi mnie to że jeden ma 10" membranę a drugi 15" a to przecież przepaść a mimo to najczęściej zestawiane ze sobą suby 

Coś mi się zdaje że to będzie dla mnie  ta złota dwójka do odsłuchu :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No myślę że już może w przyszłym tygodniu opiszę wrażenia po zakupowe :) 

Zdecydowałem sie na Polk audio S55E  tylko potrzebuję wiedzieć do poniedziałku czy jest jakaś różnica w modelu S55 a S55E ( na zdjęciach widać delikatnie inną membranę) Nie wiem czy to błąd w opisach ale przy S55 pasmo podawane jest od 26Hz a przy S55E od 32Hz

Drugie to czy S10E wystarczy na tyły ? czy może bardziej S15E

I trzecie który centralny zagra lepiej S30E czy S35E ( trochę inne pasma przenoszenia  S30 ma od 44 Hz a S35 od 70Hz ale nie wiem czy  przy centralnym ma to jakieś znaczenie większe)

Co do subów to w poniedziałek lub wtorek chyba uda sie porównać SVS PB1000 z Klipshem r115sw , niestety nie mają tam Elac'a 12

Trochę też zwiększył sie budżet i nie wiem czy nie zrobie jak kolega Maverick , i kupie RZ830

Edytowano przez Piotr1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Wróciłem właśnie z odsłuchu, miał być głownie odsłuch subwooferów ale przy okazji udało mi się porównać  bezpośrednio Polki S55 z Oberon 7 i potwierdziło się , na 100% będą polki S55. Oberony też ładnie grały i gdybym nie miał bezpośredniego porównania z Polkami to miałbym problem z wyborem ale jednak Polki zagrały górą tak jak lubię . Czy może to być męczące granie ?? Chyba nie.  Klipshe grają chyba jeszcze bardziej ostro. 

A teraz suby . I tu jest problem bo znależć w jednym salonie te co mnie interesują w krk graniczy z cudem a jeszcze dziś spotkałem sie z sytuacją dla mnie niezrozumiałą, a mianowicie sprzedawca nie chciał wypakować oryginalnie zapakowanych subów i mogłem tylko odsłuchać klipsh r100 i Rel T9 zupełne nieporozumienie sub za 1500zł i za prawie 5 tyś, więc nadal nic nie wiem 

Klipsh jakby robił większe ciśnienie, czułem drgania na swoim ciele, Rel fajny bas nawet głęboki ale niewyczuwalne wibracje. tak czy siak nie można nazwać tego porównaniem .

Wiem tylko że klipsh R115 to będzie za dużo :) i dałem sobie spokój 

Chcę zatem zrobić tak, kupię ampli z kolumnami 5.0 i wtedy będę chciał wypożyczyć REL HT 1205 , Tannoy TS.2.12 i klipsh r112sw (trzy różne konstrukcje )

S4Home, czy da się to zrobić na odległość i jak wygląda cała procedura? 

Jeszcze jedno. Czy znakiem rozpoznawczym polków z lierką E są czarne środki membran w przeciwieństwie do starszych bez E ?? Taka zależność zauważyłem przeglądając neta 

Edytowano przez Piotr1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Piotr1 napisał:

Jeszcze jedno. Czy znakiem rozpoznawczym polków z lierką E są czarne środki membran w przeciwieństwie do starszych bez E ?? Taka zależność zauważyłem przeglądając neta

Tak,ale osobiście jeżeli chodzi o stronę wizualną mi bardziej podoba się starsza seria. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, tomek4446 napisał:

Mam pytanie , od jakiej wielkości zaczyna się za dużo ? Bo może ja , coś nie tak..........    :)  

 

Yyyyy, no ładnie :) , W jak dużym pomieszczeniu to coś stoi ?

Wydawało mi się że skoro jakiś marny  klipsh R100 robił już spore ciśnienie z głośnika 10" to klipsh R112 będzie aż za mocny, ale widzę że chyba jeszcze mało wiem :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ktoś, kiedyś powiedział, że nie ma za dużych i za mocnych subów - i coś w tym jest ;) 

W każdym razie, w dużym skrócie, im większy i mocniejszy sub, tym mniejsze jego "żyłowanie" do osiągnięcia oczekiwanego rezultatu.

I warto zastanowić się nad postawieniem dwóch - w tym wypadku, jeżeli miałbym na Twoim miejscu wybierać np. 1x 115, albo 2x 112, to poszedłbym zdecydowanie w duala

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do niewielkiego pomieszczenia ok 26m2 kuchnia z salonem ,zakupiłem  heco Aurora 700 i radzę posłuchać jak to gra gdyż basu masz aż nadmiar.W filmie te kolumny poprostu rozwalają system, nie mam może porównania z innymi ale wcześniej miałem kino domowe z subooferem pioneer SW 160 i myślałem że będzie mi brakowało basu a tu mile zaskoczenie wręcz niedowierzanie że te kolumny tak nisko schodzą. Jeśli jesteś z okolic Łodzi to zapraszam na odsłuch 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i stało się!

Onkyo RZ830 + Polk Audio S55E+S15E+S35E , zamówione. W Środę zostanę szczęśliwym posiadaczem 

Teraz tylko dobrać suba, ale to już tylko po odsłuchach w domu po wypożyczeniu,

Tylko jak to widać , jedni są zadowoleni z basu w samych kolumnach stereo a innym jeden klipsh R115 mało  :)

 

11 godzin temu, maverick2005 napisał:

Tak,ale osobiście jeżeli chodzi o stronę wizualną mi bardziej podoba się starsza seria. 

Ja gdzieś po drodze przestałem patrzeć na stronę wizualną bo już sam wybór Polków to nie mój gust, raczej lubię kanciaste formy. Druga sprawa że gdzie bym nie pytał to już nie do dostania seria bez "E" :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Piotr1 napisał:

Ja gdzieś po drodze przestałem patrzeć na stronę wizualną bo już sam wybór Polków to nie mój gust, raczej lubię kanciaste formy. Druga sprawa że gdzie bym nie pytał to już nie do dostania seria bez "E" 

Przede wszystkim liczy się dźwięk,tej nowej serii nie miałem okazji porównać ze starą, jeżeli chodzi o wygląd to taki mój mały niuansik. Fakt, starą serię już coraz ciężej dostać, mi się udało jeszcze centralny i tylne kupić ze starej serii po dobrym rabacie. 

Jednak postawiłeś na RZ 830. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, maverick2005 napisał:

Jednak postawiłeś na RZ 830. 

Tak. Raz że Twoja  opinia i doznania odsłuchowe dotyczące RZ830 mnie bardzo przekonały i  napędziły :) A dwa że dostałem bardzo dobrą cenę na cały zestaw, to przypieczętowało zakup. Raz się żyje. Sprzęt będzie już na całe życie, przynajmniej w moim przypadku 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na jednym  odsłuchu jak byłem to akurat nie mieli RZ ale rzekomo podłączyli mi model który jest na tych samych końcówkach ( nie pamietam modelu )

A na ostatnim odsłuchu z kolei posłuchałem RZ830 ale na polkach s60, krótko  i w mało profesjonalnym pokoju odsłuchowym  ale...

Raz że mi się już podobało, dwa że w przeciwieństwie do 686 ma Pre out, a trzy, zaufałem Twojej opinii , jako że po wymianie kilku zdań na PW okazało się że mamy podobne wrażenia odsłuchowe po Heco 700 i że szukamy tego samego w brzmieniu i cztery oferta którą dostałem była tak dobra że nie było się co zastanawiać

Poza tym nie mam już czasu ani chęci na dalsze odsłuchy i nic lepszego w tej cenie nie kupie  

Zawsze mogę sprzedać :P

Wracając do tematu wyboru suba to abstrahując od wielkości przetwornika, pasma , czy rodzaju i jakości basu jaka powinna być minimalna moc RMS do pomieszczenie 20m2. Pytam bo zazwyczaj polecane suby w przedziale 2000-3000 zł mają po 300-500 W, jedynie Heco 30A ma 125W, a w moich poszukiwaniach doszły jeszcze dwa modele Paradigme sub 10 który ma 300W i Velodyne EQ Max 12 który ma 225W 

Wiem , wiem ceny tych subów to ponad 4000 tyś ale każdego z nich mogę mieć co najmniej 20% taniej 

Czy zatem lepiej kupić coś 500W czy np Velodyne z 225W mocy

Jak by się rozłożyły wasze głosy w pojedynku REL HT 1205 vs Velodyne eq max 12

Edytowano przez Piotr1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.03.2019 o 21:22, maverick2005 napisał:

Zestaw dotarł? 

 

Tak, tak, sam odbierałem, :) ledwo się zmieścił. Z subem bym się już nie zabrał 

Ampli robi wrażenie w pokoju, w salonie audio  też był duży ale nie aż tak :) 

Zestaw kolumn jest cały z "E" oprócz centralnego ten jest bez czarnych środków membran seria bez "E" 

Teraz muszę się sprężyć z remontem salonu , a idzie jak krew z nosa 

Zapodam zdjęcie jak już ulokuje wszystko tam gdzie ma być 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...