Skocz do zawartości

Głośniki KD do amplitunera Onkyo 686


Piotr1

Recommended Posts

  • 3 weeks later...
  • Odpowiedzi 117
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • 2 weeks later...

Witam ponownie po dłuższej przerwie. Remont prawie skończony ale nie wytrzymalem i kilka dni temu podlączylem kino. Suba jeszcze nie ma ale na razie bez suba bas w kinie powala. Obejżalem już  Mad maxa , Króla Artura Avengers,  i kopare zbieram do tej pory 😀 Jeśli chodzi i muzyke to posiadam różnej jakosci pliki więc różnie to brzmi ale moj ulubiony zespół Dire Straits to istny miód na uszy , rozpływam sie słuchając takich gitarowych utworów.

Myśle teraz na dokupieniem jakiegoś BR, co Byście poleciliżeby czytal wszystko tzn CD , DVD, BR  oryginały jak i kopie i żeby dawał dobry dzwięk , i był niezawidny na długie lata 

Kabelki widoczne na zdjęciu będą pochowane. W ścianie jest zabudowany kanal , tak że tego 😀

 

IMG_20190426_213931.jpg

Edytowano przez Piotr1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, Piotr1 napisał:

Suba jeszcze nie ma ale na razie bez suba bas w kinie powala.

Kupisz subwoofer będzie jeszcze lepiej. 

56 minut temu, Piotr1 napisał:

moj ulubiony zespół Dire Straits to istny miód na uszy , rozpływam sie słuchając takich gitarowych utworów.

Trzeba przyznać że Rz830 fajnie brzmi w takich klimatach jak na amplituner kina domowego. 

Polecam posłuchać Beth Hart z Joe Bonamassa np. I'd Rather Go Blind na Tidalu. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, maverick2005 napisał:

Kupisz subwoofer będzie jeszcze lepiej. 

i ja osobiście kupiłbym go najpierw, przed bluray'em. Jeżeli chodzi o tego drugiego, nie wiem w jaki poziom jakości obrazu chcesz wchodzić, ale w UHD często polecanym w stosunku jakość/cena jest sony x800m2

3 godziny temu, Piotr1 napisał:

ale nie wytrzymalem

skąd ja to znam ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i ten Sony x800m2 , jak najbardziej cenowo wchodzi w gre , chyba ze jeszcze ktoś coś ?

Co do suba to cały czas mam dylenat czy isc grubo w polecany klipsh R115SW ( mam miejsce) , czy w Velodyne EQ max 12 z wlasną kalibracją , jedni mowią że taka kalibracja to pic na wode a inni ze niezbędna . Nam co prawda pomieszczenie kwadratowe i to niby niezbyt dobrze dla suba bez kalibracji ale juz sam nie wiem . I tak muszę wypożyczyć i porównać

22 godziny temu, maverick2005 napisał:

 

Polecam posłuchać Beth Hart z Joe Bonamassa np. I'd Rather Go Blind na Tidalu. 

Posłuchałem.

Jak tam pięknie cyka zwłaszcza w tym własnie utworze. Brzmi to fantastycznie 

W ogóle odkąd słucham muzy na tym ampli to zaczęła mi sie podobać muzyka która wczesniej mnie nie interesowala np:  jazz

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie ogólnie rozumiana kalibracja samych subów, czy całego systemu KD może wnieść dużo dobrego. Ale jak to się ma konkretnie do kalibracji obecnej w Velodyne EQ max 12, to nie odpowiem - nie miałem z nią styczności. Natomiast jestem (przeszczęśliwym ;)) posiadaczem dwóch 115SW i po pierwszych testach stwierdzam, że to były najlepiej wydane w moim życiu złotówki. Polecam z czystym sumieniem, jako produkt sam w sobie. Natomiast jak zagrają w Twoim konkretnym pomieszczeniu, jak pomieszczenie prezentuje się pod względem akustyki, tego na odległość, czy ze zdjęć niestety nikt Ci nie odpowie.

21 godzin temu, maverick2005 napisał:

Jeżeli masz możliwość wypożycz i zrób konfrontację tych dwóch subwooferów, będziesz miał odpowiedź

i to jest jakieś rozwiązanie 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Markcox napisał:

Natomiast jestem (przeszczęśliwym ;)) posiadaczem dwóch 115SW i po pierwszych testach stwierdzam, że to były najlepiej wydane w moim życiu złotówki. 

Jaki masz metraż i kształt pomieszczenia 

I mialeś okazje porównać z jakimiś innymi subami ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Twojego zadowolenia wnioskuje ze przerost formy nad trescią nie wystąpił 😀 i 115 ma czym oddychac ?

Ja zastosuje tylko jeden sub , i co raz bardziej  , po raz kolejny zaczynam usmiechac sie do 115 stki

Skoro w 25 ciu metrach śmigają dwa i jest dobrze , nie dudni i nie jest za dużo to u mnie jeden może też sue sprawdzi 

 Powiedz Markcox , jak on sie spisuje w muzyce . Co prawda priorytetem dla mnie było KD ale zaczynam coraz wiecej też muzy słuchać

Acha , jak sie ma R115SW do SPL150 ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, obawy okazały się nieuzasadnione. W porównaniu do poprzednika (jednak niegórnolotnego) sub'a jest zdecydowana różnica w poziomie zejścia, wypełnienia pomieszczenia etc. 

U mnie muzyka nie gra pierwszych skrzypiec, sub'y były kupowane z myślą o KD i tą rolę spełniają wyśmienicie, chociaż czasu na testy nie było zbyt wiele. Muzyka u mnie, jeżeli gra, to zazwyczaj w formie tła i wielokanałowego stereo i też spoko dają radę. 
SPL150 jest swoistym następcą 115SW i czytając samą specyfikację, nie różnią się specjalnie niczym (nawet rozmiarami i wagą) - aczkolwiek może są jakieś niuanse, których ze specyfikacji nie wyczytasz, a branża wie coś więcej i o ew. różnicach się wypowie. Ale 800 PLNów różnicy na jednej sztuce jest argumentem, obok którego trudno przejść obojętnie.

Na pewno przemyśl jedno - piszesz o jednej sztuce. Poczytaj trochę na temat przewagi postawienia dual sub. W Twoim przypadku, gdybym stał przed wyborem jednego 115SW, a dwóch 112SW, wybrałbym drugą opcję. Ja poszedłem w kierunku bezkompromisowym i nie żałuję swojej decyzji

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)

Domyslślam się że dwa suby zagraja lepiej , zresztą coraz częściej proponowane są takie instalacje na tym forum , ale niestety musze iść na pewne kompromisy i o ile jedną dużą sztuke suba moge zmieścić to już nawet małe ale że dwie sztuki to będzie problem ponieważ salon ten pełni funkcje nie tylko salonu ale wszystkiego po trochu z powodu małego ogólnego metrażu mieszkania , ale dzięki za opinie i pomoc.

W zasadzie to zostały mi tylko dwa typy , R115 albo EQmax 12 . Eq max 12 ma bardzo dobre opininie ale w porównaniu do większości polecanych subów to te 225W jakoś marnie wygląda. Z drugiej strony przy R115 obawiałem sie czy będzie sie w ogóle dało tegi słuchać w 20 metrach , którą to obawę rozwiałeś. Ale i tak bez wypożyczenia się nie obejdzie

Edytowano przez Piotr1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekam tylko na ostatnie detale w wykonczeniu pokoju jak zaslony i dwie szafki , które mogły by zmienic akustyke i będę próbował wypożyczyć te dwa modele o ile ktoś bedzie miał oba na stanie 

Co do duala to musiałby stać jeden na drugim 😀 a to chyba nie o to chodzi 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam ponownie.

I na początek powiem , nie bijcie nie , krzyczcie , nie krytykujcie , wytłumaczcie 😀

A wiec , suba nadal nie kupiłem choć chęci byly. Niestety w żadnym salonie nie znalazłem moich dwóch typów na stanie do wyporzyczenia. Aż pojawiły się kolejne propozycje które jeszcze więcej zamieszały w głowie a mowa tu o

Magnat cinema sub 300-thx

Paradigm monitor sub 10 (jeśli chodzi o zbliżoną cene )

Lub Paradigm sub 12 ale to juz ciutke za drogo 

Każda opinia mile widziana i oczywiście proszę też Branże o opinie a dokładniej o porównanie do branych do tej pory pod uwage przeze mnie, czyli klipsch R115 i velodyne eq max 12

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też nie jestem do tego przekonany. Chodziło mi bardziej o porównanie ze sobą tych jakże różnych subow dlatego tez znalazł sie tam ten droższy paradigm 12 ale tylko dlatego że jeśli akurat on okazałby sie dużo lepszy od pozostałych , to może zagrzebałbym głelębiej w kieszeni , ale musialby byc naprawde o wiele lepszy od pozostałych.

Bardziej jednak zainteresował mnie Magnat z dwoma membranami pasywnymi 32 cm i certyfikatem THX który na papierze wygląda fantastycznie 

Edytowano przez Piotr1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...