Skocz do zawartości

Głośniki KD do amplitunera Onkyo 686


Piotr1

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 117
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

11 godzin temu, Piotr1 napisał:

No i O.K. i teraz jakbyś miał wybrać DSP 3200 czy R 115 to nadal wybrałbyś Klipscha?

na to pytanie Ci nie odpowiem. Raz, że nie chcę nic sugerować, dwa, to nie słyszałem tego Paradigma. 

Ja u siebie miałem Klipsch'a, więc wiedziałem, czego mniej więcej się spodziewać. Potrzebowałem zmiany na dwa, mocniejsze, z niższym zejściem i większym ciśnieniem - i to zapotrzebowanie zostało spełnione ;) 

13 minut temu, S4Home napisał:

Sam mam smaka na tego magnata thx :) tylko ciii

żeby była jasność, nie mam nic do samego sub'a, ale pewnie bez tego całego THX cena byłaby bardziej korzystna ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie że względu na znaczek thx przeczuwam że jest droższy niż byłby normalnie.

Ale subwooferami tak jest jak przystało na magnata wyceniony taniej niż konkurencja.

W swojej cenie znakomity sub.

Potęga grania a przy tym dokładność, szybkość 

Poniekąd miałem wrażenie że wlasnie grają dwa suby.

Jego kompaktowy wymiar jest dodatkowym plusem. 

Cała seria robi wrażenie , budowałem na tym kino u klienta w domu. Ale sub z całej serii jest najlepszy. 

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
13 godzin temu, maverick2005 napisał:

Wzmacniacz wolisz nowy czy używany? 

Nie jestem na chwile obecną na kupnie , to pytanie czysto teoretyczne .

Jaki wzmak stereo bedzie odpowiednikiem jakosciowo do Rz 830 a jaki musialbym kupic zeby poprawić jakość .

Ale skoro padło pytanie to jak już coś to raczej wybierałbym w nowych 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również ostatnio zastanawiam się nad wzmacniaczem stereo, ale ja chcę pójść inną drogą myślę nad hybrydą np. Magnat Mr 780, Vincent sv500, bardzo podobają mi się lampy np. Fezz Audio Silver Luna, Yaqin mc13s, ewentualnie mój faworyt narazie, ponieważ z tych wszystkich  miałem okazję jedynie go posłuchać u znajomego, Advance Acoustic X-i125. 

A jak idą poszukiwania subwoofera? 

 

Edytowano przez maverick2005
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotr1, ja tez długo stałem przed takim dylematem. Mam co prawda bardziej budżetowy amplituner (marantz nr1509) i w końcu postanowiłem wypożyczyć od firmy s4home wzmacniacz cyrus one. Jak dla mnie cała ta zabawa miała duży wpływ na jakość stereo - zarówno kiedy źródłem jest sam amplituner jak i odwarzacz CD marantza . Proponuję Ci zadzwonić do któregoś z zaprzyjaźnionych z tym forum sklepów i niech oni doradzą Ci co dobrać do Twojego zestawu. Jesli chodzi o poprawę, u mnie to na plus moge zaliczyć przede wszystkim bas, którego w stereo za żadne skarby nie mogłem uzysakać z mojego dość słabego suba ale też dynamikę i detaliczność. Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, wiem, pisaliśmy o tym przy Twoim temacie. I osobiście przerobiłem obie wersje - wzmak z main in i wzmak bez. I szczerze powiedziawszy ta druga wersja jest bez porównania wygodniejsza. A kolejny problem we wzmacniaczu bez wejscia main in jest taki, ze kiedy zapomnisz przekręcić gałkę z trybu pracy w kinie domowym na np CD mozesz postawic cała okolice na równe nogi :P . Ale bardzo polecam wzbogacenie swojego systemu o wzmacniacz stereo gdyz zarówno w kinie domowym jak i w stereo zmiany dają bardo duzo. Nawet używając ampli jako zródła plików flac zmiana na plus jest kolosalna.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, S4Home napisał:

Żeby grało lepiej?

To za nowy wzmak około 1500 zł

Za używany około 700

Jak będziesz na zakupie to pisz coś ci doradze

Pozdrawiam

 

Jak wspomniałem wcześniej , narazie pytanie było czysto ciekawskie. Ale zaciekawiłeś mnie Piotrze bo myślałem że troche więcej musiałbym wyłożyć, a tak to jest szansa uspyrlać za jakiś czas np 1500 i zakupić za to urzywany ale z z jakiegoś pewnego źrodła wzmak co pewnie dałoby jeszcze lepszy efekt 😀

No ale na razie ide spyrlac , to temat nie na dziś 

Dzięki za pomoc

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
Dnia 17.02.2019 o 15:36, Piotr1 napisał:

Witam 

Po przeczytaniu kilkunastu tematów i wielu opinii, zawęziłem swój wybór KD do amplitunera Onkyo 686, oraz następujących głośników, które chciałbym zawęzić do dwóch modeli żeby dopiero jechać na odsłuch

Polk Audio s55 lub s60

Heco Aurora 700 lub 1000

Dali Zensor 7

Taga harmony platinum v3 f-120 (mało informacji o nich na forach ale na papierze parametry fajne i wyglądają też dobrze)

Jeśli chodzi o rodzaj grania kolumn to nie mam pojęcia , dopiero zaczynam przygodę z tego typu sprzętem, ale raczej lubię głęboki bas i ładnie cykające soprany

Na całość ( ampli+ głośniki 5.1) mogę przeznaczyć około 8000 zł, salon 20m2 5x4m 

Priorytetem jest KD ale muzyki też będę słuchał , głownie rock, pop

I teraz kilka pytań

- Czy można przesadzić z kolumnami tzn . jeśli zaproponowano mi Heco aurora 700 do salonu 20m2 a kupiłbym heco aurora 1000 ?

- Czy onkyo 686 uciągnie kolumny heco aurora 1000 , czy trzeba już np onkyo RZ830

- Czy będzie różnica w brzmieniu  Heco 700 a Heco 1000 i tak samo Polk audio s55 a s60

I osobny temat to subwoofery

Najczęściej  polecane typy to :

Klipsh R12SW 

Heco 30A

Rel T5

SVS SB-1000 

Tannoy TS 2.12 

I tu nie wiem co lepsze , membrany pasywne, bassreflex , obudowy zamknięte

Zależy mi na głębokim basie żeby wydobyć z KD maxa ale dobrze by było jakby przy podwójnej stopie perkusyjnej też się nie gubił. Który byście polecili z wymienionych ?

 

 

Wiem że w kręgach audio ta marka jest uważana za nie najlepszą ale mam porównanie do tonsil maestro iii który gra razem z sony str dn1080 i uważam że path gra zdecydowanie lepiej. Zwłaszcza jeśli porównamy wysokie tony.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.02.2019 o 15:36, Piotr1 napisał:

Witam 

Po przeczytaniu kilkunastu tematów i wielu opinii, zawęziłem swój wybór KD do amplitunera Onkyo 686, oraz następujących głośników, które chciałbym zawęzić do dwóch modeli żeby dopiero jechać na odsłuch

Polk Audio s55 lub s60

Heco Aurora 700 lub 1000

Dali Zensor 7

Taga harmony platinum v3 f-120 (mało informacji o nich na forach ale na papierze parametry fajne i wyglądają też dobrze)

Jeśli chodzi o rodzaj grania kolumn to nie mam pojęcia , dopiero zaczynam przygodę z tego typu sprzętem, ale raczej lubię głęboki bas i ładnie cykające soprany

Na całość ( ampli+ głośniki 5.1) mogę przeznaczyć około 8000 zł, salon 20m2 5x4m 

Priorytetem jest KD ale muzyki też będę słuchał , głownie rock, pop

I teraz kilka pytań

- Czy można przesadzić z kolumnami tzn . jeśli zaproponowano mi Heco aurora 700 do salonu 20m2 a kupiłbym heco aurora 1000 ?

- Czy onkyo 686 uciągnie kolumny heco aurora 1000 , czy trzeba już np onkyo RZ830 Nox Vidmate VLC

- Czy będzie różnica w brzmieniu  Heco 700 a Heco 1000 i tak samo Polk audio s55 a s60

I osobny temat to subwoofery

Najczęściej  polecane typy to :

Klipsh R12SW 

Heco 30A

Rel T5

SVS SB-1000 

Tannoy TS 2.12 

I tu nie wiem co lepsze , membrany pasywne, bassreflex , obudowy zamknięte

Zależy mi na głębokim basie żeby wydobyć z KD maxa ale dobrze by było jakby przy podwójnej stopie perkusyjnej też się nie gubił. Który byście polecili z wymienionych ?

 

 

Wiem że w kręgach audio ta marka jest uważana za nie najlepszą ale mam porównanie do tonsil maestro iii który gra razem z sony str dn1080 i uważam że path gra zdecydowanie lepiej. Zwłaszcza jeśli porównamy wysokie tony.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...

Witam po dłuższej przerwie. Nie wytrzymałem i zdecydowałem sie na zakup suba w przyszłym tygodniu.

Jako że im więcej czytam tym mniej wiem , a do tego nie mam czasu jeździć na odsłuchy, a salony które wyporzyczają , nie maja tego co chciałbym porównac w odsłuchu u siebie w domu postanowiłem kupić suba w ciemno.

Wiem, wiem poleją się słowa krytyki ale trudno.

Najwięcej mówi się ostatnio o klipsch R115 Sw którego jeszcze można dostać.

I w niego celuje , mam natomiast ostateczne pytanie. Czy następca czyli spl150 jest lepszy, gorszy , taki sam ? 

Jako że r115sw jest już jak na lekarstwo, to ceny po windowały troche w górę , a z kolei ceny spl150 można fajnie negocjować , więc zaciera sie różnica cenowa pomiędzy r115sw a spl150. Więc jeśli choć minimalnie , nowszy model jest lepszy od starszego to biorę spl 150

W razie braku zadowolenia zawsze moge oddać do 14 dni albo sprzedać i nie obchodzi mnie że ze stratą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...