Skocz do zawartości

Głośniki KD do amplitunera Onkyo 686


Piotr1

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 117
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

15 godzin temu, maverick2005 napisał:

Jak zakup w ciemno, to może warto sprawdzić tego Magnata 300thx, o którym pisaliśmy. 

No korciło mie na niego , ale strasznie mało informacji w necie na jego temat i to nawet na zagranicznych forach. Jakiś subwoofer widmo 😀,  a bazując na trzech czy czterech opiniach względem kilkuset o klipschu r115 sw to pomimo wyboru w ciemno wolę zaufac większości i jakimiś resztkami rozsądku wybrać to co podoba się większości użytkowników tego forum.

Pozatym prawie 1400 zl zostanie w kieszeni 😀

Edytowano przez Piotr1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już za późno na gdybania , zresztą gdybania było pół roku i nie za wiele z tego wynikło zwłaszcza że ja nie mam czasu na odsłuchy a z wypożyczeniem to tragedia bo gdzie bym nie dzwonił to zawsze odpowiedz ta sama " Nie mamy"

W końcu po długich miesiącach udało sie wyporzyczyć dwa popularne suby i jeden z nich zostaje u mnie , coby sie nie działo 

A są to klipsch spl 150 i svs sb2000 zeby sprawdzić która konstrukcja do mnie przemówi, zamknięta czy BR

Co do magnata 300 thx to tak jak pisałem , znalazłem 3 opinie z czego tylko Twoją Piotrze brał bym na poważnie,  ale to za mało . Co innego gdyby ktoś mi go wypożyczył z innym do porównania, a to było niemożliwe gdzie bym nie zadzwonił 

Jak dotrą do mnie te dwa suby to napisze o swoich wrażeniach 

 

Edytowano przez Piotr1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9.08.2019 o 22:35, S4Home napisał:

Pytam tak z ciekawości wiesz do czego dopłacasz 1000 zł względem SVS SB 1000?

Z tego co wiem to tylko większa moc 300 vs 500W 

Ale z tego co zdążyłem zauważyć to te 500 W w zamkniętej konstrukcji to dla mnie chyba takie minimum bo daje już fajne ciśnienie odczuwalne , choć w klipschu bardziej trzęsie. I gdyby nie różnica w barwie na korzyść SVS to pewnie bym wziął klipscha a tak mam cholerną zagwozdkę i do tej pory sie nie zdecydowałem , bo klipsch ma rezerwę mocy i daje czadu juz na połowie mocy a zeby to uzyskać na svs muszę mieć na fula . Natomiast tak ustawiony svs nie ustepuje klipschiwi a ma moim zdaniem bardziej miękki i ciepły bass i do tego wiecej precyzji przy szybkich wybuchach a potrafi pociągnąć też bardzo nisko i długo jak trzeba. I na chwile obecna pokusiłbym sie o stwierdzenie że być może svs sb3000 byłby subem idealnym bo z 800 W mocy dałby pewnie energie równą klipschowi a nadal barwa basu jaka mi podchodzi bardziej, ale więcej wypocin jak dokonam wyboru.

Mam jednak dwa pytania.

Czy suby po wygrzaniu zmieniają coś w swoim graniu , barwę, ciśnienie akustyczne, czy cokolwiek?

I czy kalibracja ampli zmienia cos oprócz poziomu głośności i odległości , jak np głośność poszczególnych częstotliwości? Pytam bo nie chce mi sie za każdym przepięciem kalibrować , a zmieniałbym tylko wartości  głośności jakie uzyskałem dla danego suba po kalibracji 

Edytowano przez Piotr1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, maverick2005 napisał:

Ewentualnie rozważ jeszcze Tannoya ts 2.12.

Niee, już nic więcej nie rozważam 

I nie zrozumcie mnie źle, to że mam problem z wyborem pomiędzy spl150 a svs sb2000 to nie dlatego że mi w nich coś nie pasuje tylko dlatego że obydwa są tak dobre. A że kosztują tyle samo to chciałbym za wszelką cene wybrać ten lepszy , a puki co nie potrafie go wskazać. Tak czy inaczej z którym bym nie został to będę szczęśliwy 

Za svs przemawiaja jego kompaktowe wymiary, precyzja i barwa. Bałem się że konstrukcja zamknięta nie zapuści sue nisko tworząc np. efekt grozy w horrorach, zwłaszcza że te modele na tym forum były polecane głownie ludziom którzy dużo muzyki słuchają ale nic bardziej mylnego, do kina nadaje sie idealnie i ta jego precyzja mnie zachwyca 

Za spl150 przemawia zapas mocy i ciśnienie akustyczne , energia jaką daje sie odczuwać. Bas taki bardziej bym powiedział sprężysty względem svs, ale też bajka 😀

 

Na dwa suby nie mam miejsca wiec zostawienie obydwóch odpada

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, S4Home napisał:

Sprawdź tannoya 2.12 i magnata thx. Tu znajdziesz plusy obu:)

Może jak sie przeprowadzę do nowego domu to poszukam drugiego suba a na razie już mi sie nie chce w to bawić i jeden z wypożyczonych u mnie zostaje. Ale nadal nie wiem który, choć dzisiejsze testy przechyliły szale troche na korzyść svs , a do tego nie jest taki wielki jak klipsch.

Nie wiem jak to określić, czy to lepsze wypełnienie pomieszczenia basem czy lepsze zgranie z kolumnami, ale bas z svs-a dziś wydawał mi sie jakby bliski temu co w prawdziwym kinie 

Piotrze, a czy miałeś okazje posłuchać SB3000 i jak wypada przy magnacie 300 thx? Nadal Magnat będzie lepszy Twoim zdaniem? Pytam bo z tymi membranami pasywnymi to mógłby być kłopot u mnie bo sub stoi i bedzie stał dość mocno i blisko obstawiony z trzech stron.

IMG_20190811_095314.jpg

IMG_20190811_095509.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.08.2019 o 21:18, Piotr1 napisał:

Piotrze, a czy miałeś okazje posłuchać SB3000 i jak wypada przy magnacie 300 thx? Nadal Magnat będzie lepszy Twoim zdaniem? Pytam bo z tymi membranami pasywnymi to mógłby być kłopot u mnie bo sub stoi i bedzie stał dość mocno i blisko obstawiony z trzech stron.

SB3000 słuchałem dawno i szczerze nie pamiętam. W

Bliżej znam 2000 i wiem że do tego dokładać się nie opłaca względem tysiączki.

Oj to nie w takim ustawieniu będzie problem faktycznie i z TS2.12 i z Magnatem THX. Tu masz rację.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Bondzik04 napisał:

Który sub  został u Ciebie?

Został sb2000. A dlaczego ? A no z kilku powodów.

1) Jego wymiary są normalne i na to wpływ miała troche Żona 

2) Barwa basu taka jak lubie głęboki miękki bas 

3) Energia i rodzaj basu w filmach , taki sam jak w prawdziwym kinie ( nawet Żona to zauważyła a nie wiedziała który gra i obstawiła dużego 😀) to samo kilku znajomych stwierdziło.

4) Z SVS słyszę jakby więcej dźwięków

5) lepiej się spasował z moimi głośnikami ( i nie mówię o wyglądzie 😀 )

To że akurat svs lepiej u mnie zagrał może też być spowodowane akustyką (kształt salonu to kwadrat )

Tak czy siak jestem mega zadowolony.

Klipsch też świetny i gdybym nie miał porównania to brał bym bez zastanowienia

Jedno trzeba sprostować. Z opinii na forum, głównie branży , można odnieść wrażenie że suby zamknięte nie nadają sie do KD , a przynajmniej mój svs ( bo nie mam porównania z innymi) nadaje się doskonale , schodzi niesamowicie nisko i porównując kilka scen filmowych oglądanych po kilkadziesiąt razy w celu wychwycenia niuansów to zejście svs nie ustępuje klipschowi . Klipsch daje większe ciśnienie , ale czy tego chcę ? Okazało sie że nie , svs też potrafi przywalić tylko krótko potem jest czysty rozchodzący się bas co dużo lepiej wyglądało w scenie z Transformersów na pustyni jak bombardowali z samolotu, albo scena w LOTR z jaskiniowym trolem , było jakby więcej szczegółów a bas tak samo głęboki jak w klipschu i też trzęsło sofą i podłogą

Jedyny minus SVS jaki zauważyłem dotyczy ci ciekawe muzyki a dokładniej utworu "I love bass" Basstronic. Przy głośnym słuchaniu i podkręconym subie na godzinę trzecią membrana wpadała w pewnych momentach jakby w częstotliwość rezonansową i nie radziła sobie tak czysto jak klipsch

1 godzinę temu, S4Home napisał:

Bliżej znam 2000 i wiem że do tego dokładać się nie opłaca względem tysiączki.

 

Może nie warto ale wolałem mieć lekki zapas mocy no i rabat też wskoczył

Co do mocy to zrobiłem test poboru energii suba wpinając go przez Watomierz i może jestem basolubny ale w niektórych scenach filmowych przekraczało 300W a tyle ma SB1000

Edytowano przez Piotr1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...