Skocz do zawartości

Zestaw stereo zamiast soundbara


ostry4d

Recommended Posts

Witam, wprowadzam się do nowego mieszkania i szukam sprzętu audio. W sklepie kupując tv sprzedawca wciskał mi soundbara, ale nie dałem się namówić. Czytałem sporo na temat sprzętu i wszyscy piszą, żeby odpuścić sobie soundbara i kupić zestaw stereo. Tak więc chce zrobic, problem w tym, że nie znam się na sprzęcie audio i zwracam się do Was z prośbą o pomoc w dobraniu amplitunera i kolumn w cenie max 2000zl. Salon w którym będzie stał sprzęt ma 22m, słucham głównie muzyki komercyjnej. Jeśli chodzi o sprzęt, wolałbym nowy ale jeżeli w tej cenie mogę mieć znaczenie lepszy używany to wezmę to pod uwagę. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobrze zrobiłeś, że nie wybrałeś soundbara, do muzyka to rozwiązanie kompletnie się nie nadaje.

Moja propozycja to wzmacniacz Onkyo A-9110 z kolumnami Pylon Audio Pearl Monitor lub Indiana Line Nota 250X.

Zapraszam serdecznie na odsłuchy, porównania oraz indywidualne wyceny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem z Białegostoku, widziałem, że jest u nas salon RMS. Co do komisów to nigdy sie tym nie interesowałem i nie wiem ale pewnie jakiś by się znalazł. Lubię czysty dźwięk i mily dla ucha bas nie musi łomotać tak, żeby mnie całe osiedle słyszało. Najważniejsze, żeby nie było trzasków i szumów czy pierdzenia jak tylko trochę podglosnie ?

Edytowano przez ostry4d
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, im dłużej przeglądam to forum tym większy budżet przewiduje na zakup sprzetu ? Teraz wydaje mi się, że nie ma sensu kupować wzmacniacza bez wejść cyfrowych i dokładać Dac-a. Trzeba iść z duchem czasu i kupić coś z wifi i wejściem optycznym, może nawet z opcją streaming-u tylko o ile musiałbym zwiększyć budżet żeby mieć np taki wzmacniacz?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podniósłbym budżet do 3000 PLN i kupił ONKYO TX-L20D za 1799 PLN (kabel HDMI gratis), a za resztę głośniki podstawkowe - nowe lub używane.

Nie będzie to sprzęt na miarę sali kinowej, ale wygoda i funkcjonalność pierwszorzędne, a dźwięk co najmniej dobry (bez "audiofilskiego" zadęcia) :)

Jeżeli zdecydujesz się na sprzęt nowy, to wszystko kupisz na raty 0%.

_______________

Na Amazon.de ONKYO TX-L20D jest do kupienia za niecałe 1550 PLN !

 

Edytowano przez Marek Mondalski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...