Skocz do zawartości

Słuchawki bluetooth do 150 zł do treningów


Recommended Posts

Cześć

Jakie słuchawki douszne/dokanałowe polecacie do 150 zł? Mają być do trenowania tak żeby nie wypadały z uszu i do oglądania filmów, chciałbym żeby wytrzymały min. rok

mogą być tańsze, osobiście znalazłem takie za niecałe 50 zł IPIPOO il93BL podobno jak na tą cenę to dobre ale na mp3 trzymają coś ok 4h

Overmax Activesound 3.1 te już są ponad budżet ale z wysyłką do 200 zł tylko, że mają słaby dźwięk ale 13h bateria :)

Huawei Bluetooth Sport AM61 o tych co myślicie ? Myślę że z Xiaomi by działały :D

XBLITZ PURE SPORT te 70 zł fajnie trzymają na baterii dobry opinie.

Są też takie pojedyncze słuchawki ale średnio mnie przekonują a nauszne raczej nie, bo nie chce ich ze sobą wlec.

Jeżeli macie jakieś inne propozycje piszcie jeżeli nie ma dużej różnicy nie chce przepłacać ale jeśli jest to moge dorzucić.

Edytowano przez 70mek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupując same słuchawki np KS ZS3 nie podpinając tego kabla nie będą działać ? Nie mają same sluchawki w sobie wbudowanej baterii ? Przy dokupieniu tego kabla z baterią za 60 zl normalnie będą działać bezprzewodowo ? Jaka jest różnica pomiędzy tymi SE i czy warto dopłacić + czy ten kabel bezprzewodowy będzie do nich działał :) Razem za tańsza wersje wyjdzie prawie 100 zł czy nie warto dopłacić np do tych z Huaweia ? Czy jakość dźwięku wygody jest zbliżona ? Ważne żeby nie wypadały z uszu. Sorry za tyle pytań ale chcę wiedzieć xd i mam nadzieję , że nie będzie problemów z kupnem sluchawek z tej strony. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KS ZS3 to słuchawki przewodowe pasywne bez żadnej baterii. Są bardzo udanym modelem i powinny bardzo dobrze sprawdzać się do tego celu. Maja odłączany kabel, jak wiele słuchawek tego typu wyższej klasy. Dzięki takiemu rozwiązaniu bez problemu można zawsze założyć do nich lepszej jakości kabel lub wymienić na inny jeśli zostanie uszkodzony. Umożliwia to również założenie właśnie takiego kabelka z modułem bluetooth i wtedy uzyskujesz słuchawki bezprzewodowe. Moduł ten możesz użyć do innych słuchawek wyposażonych w odpowiedni system mocowania. Następcą ZS3 jest model ZS4. ZS4 to model hybrydowy, wyposażony w driver dynamiczny dla zakresu niskich i średnich częstotliwości i mały driver armaturowy do przetwarzania wysokich tonów. Drivery armaturowe mają opinię mniej wrażliwych na pot w dużych ilościach i z tego powodu mogą gorzej sprawdzać się w warunkach uprawiania sportu. Są bardziej detaliczne, co jest zaletą przy słuchaniu muzyki. Jest w nich więcej wysokich tonów. To może pogorszyć odbiór przy oglądaniu w nim filmów. Dlatego nie poleciłem ZS4. Na bazie obudowy od ZS4 z nowym driverem dynamicznym powstał nowy model ZS3 który nazywa się ZS3E. Dodatkowo wyposażono te słuchawki w przewód z posrebrzanej miedzi. To nowszy model ZS3 który powinien dać lepszy dźwięk. Nie słyszałem jednak ZS3E.

Ja wybrałbym któreś z tych słuchawek a nie Huaweya.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W specyfikacji kabelka bluetooth piszą: Bluetooth V4.2 z EDR, chip CSR8645 , więc musi być kompatybilny wstecznie z V4.1 .

Takie sprzęty ładują się bardzo małym prądem, wiec wystarczy podłączyć w praktyce do czegokolwiek z portem USB. Z zasady nie sprzedaje się tego typu urzadzeń z ładowarkami. Nada się do niego każda ładowarka USB.

Takie prowadzenie kabla nad uchem OTE zapewnia lepsza stabilność słuchawek w ruchu i sprawia ze kabel jest mniej wrażliwy na przenoszenie drgań z kabla do słuchawki. Unikasz w ten sposób szumów spowodowanych szuraniem kabla o ubranie. Większość słuchawek dokanałowych wyższej klasy właśnie w taki sposób się umieszcza.

Zapewne chodzi o ten zestaw : https://allegro.pl/oferta/sluchawki-dokanalowe-kz-zs3-modul-bluetooth-7737590645

Warto zapłacić więcej za nowszy model kabelek z aptX który poleciłem. W tym zestawie jest kabelek starego typu, który można kupić za około 20 zł. Czas jego pracy to około 2h po naładowaniu i nie oferuje lepszej jakości dźwięku. Ten nowy ma 2 plastikowe elementy na kablu a ten stary tylko 1. Nowy powinien działać do 8 h po naładowaniu.

Tu jest ten starego typu za 22 zł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Gearbest przesyłki przychodzą zwykle w przeciągu miesiąca, ale zdarza się ze idą dłużej. Wielkich problemów bym się nie spodziewał. Jesli przesyłka nie jest rejestrowana warto aby była ubezpieczona. Często opcja ubezpieczenia jest gratis. Jeśli jakieś artykuły da się zamówić z magazynau w Europie, wtedy dojadą znacznie szybciej. Są wtedy zwykle droższe. Myślę ze warto poczekać. Słuchawki KZ można też kupić na Aliexpress. W naszych sklepach w kraju są zwykle dużo droższe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Cześć to znowu ja, nie chce zakładać nowego tematu więc się zapytam w imieniu kolegi. Obaj myśleliśmy nad Huawei am61 żeby je kupić ja zrezygnowałem i zamówiłem KZ on tamte tylko ma problem i nie potrafi go rozwiązać. Dioda cały czas miga co 10 s przez 1s i nigdzie nie potrafi znaleźć info czy to tak musi być czy da się to jakoś wyłączyć a czy to jest na stałe . Wydaje mu się że może źle sparował słuchawki ale mówi że wszystko działa tylko ta dioda mu przeszkadza i w nocy gdy jest ciemno jest tragicznie jak tak miga i wszystko oświetla xd Macie jakiś pomysł czy po prostu ją zakleić ? Moim zdaniem wskazuje poziom baterii aktualnie miga na niebiesko .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak gdy się wyłączy przytrzymując kilka sekund jest komunikat i dioda chwilę  na czerwono świeci i wyłączają się gdy są włączone i nie połączone z telefonem to migają co kilka sekund podwójne a gdy je połączy z urządzeniem migają właśnie co 10 s pojedynczo . Czy w innych słuchawkach też tak jest i czy to negatywnie wpływa na baterie ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy większości słuchawek bluetooth diody statusu nie świecą gdy są wyłączone. Taka dioda aby świeciła potrzebuje do tego jakiejś energii. Wprawdzie niewielkiej, ale zawsze jakiejś. Niektóre urządzenia nawet w trybie czuwania będąc podłączone wyłączają diodę informująca o stanie urządzenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli działa normalnie i tak powinno być. Taka dioda statusu jest potrzebna aby wiedzieć w jakim stanie są w danej chwili słuchawki. Kiedy ma je w uszach to ta dioda nie powinna przeszkadzać a jeśli ich nie używa to najzwyczajniej należy je wyłączyć. Jeśli jednak che mieć włączone i przeszkadza mu dioda, to lepiej włożyć je do jakiegoś etui.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...