Skocz do zawartości

Gramofon z kolumnami


Recommended Posts

Dzien dobry

Prosilbym o rade w wyborze gramofonu od razu z kolumnami.

Chcialbym jak najmniej ustawiac i generalnie jesli to mozliwe by bylo to najbardziej „automatyczne” rozwiazanie.

Pierwszy wybor to:

Pro-Ject Juke Box E ale moge dopłacić jesli jest sens. 

Budzet tak do 4000-4500

Dziekuje bardzo za pomoc.

Oczywiscie licze (a bardziej zona :-) ) na chcociaz namiastke magii plyt winylowych. 

pozdrawiam

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, Piotr_P napisał:

na chcociaz namiastke magii plyt winylowych. 

I właśnie taką namiastkę otrzymasz, w tym urządzeniu najmniej jest właśnie gramofonu. Znajdziesz tam najprostszy przedwzmacniacz , po cholerę jest bluetooth to nie mam pojęcia, a końcówki mocy to już naprawdę przesada , wygląda to trochę na współczesne " Bambino". Nacisku igły w tym nie ustawisz , bo nie ma, masz tam niewymienny headshell , to co jest nie ma żadnej regulacji więc na dzień dobry masz problem z wymianą wkładki na inną / a dźwięk to właśnie wkładka/ , antyscatingu też nie ustawisz , bo jest fabrycznie ustawiony tylko do zamontowanej wkładki. 

Jak chcesz gramofon, to kup gramofon ,a nie odtwarzacz płyt gramofonowych.

Radzę zajrzeć

https://www.winyl.net/

Chyba , że to ma stać i robić wrażenie , to już inna sprawa, lub stawiasz na wygodę, to wtedy jak najbardziej polecam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje.

Ani wiedzy ani checi do ustawiania takiego setu.

Z drugiej strony jak juz cos mam kupic to niech bedzie w miare bo intencja jest by sluchac a nie by ogladac ?

Poczytam, raz jeszce dzieki za pomoc

Jak jest jakas realna alternatywa w takim budzecie prosze o info

pzd

P.

Edytowano przez Piotr_P
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Piotr_P napisał:

Jak jest jakas realna alternatywa w takim budzecie prosze

Nie zapytałem poprzednio o jeszcze jedną dosyć istotną sprawę , posiadasz może jakiś wzmacniacz ? A jeżeli tak to czy on ma wbudowany przedwzmacniacz gramofonowy tj. wejście PHONO ?

Bo sprawy się mają tak, jak chcesz faktycznie zacząć przygodę z gramofonem to na poczatek polecam , stare sprawdzone konstrukcje choćby Technicsa.

https://allegro.pl/oferta/gramofon-technics-sl-1350-komis-myslenice-7828434754

https://allegro.pl/oferta/zadbany-gramofon-technics-sl-bd20-komis-myslenice-7779454306

https://allegro.pl/oferta/gramofon-sony-ps-3300-komis-myslenice-7258627995

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raz jeszcze  dziekuje za pomoc.

mam nazwijmy to kino domowe ale jak wszystko co moge od kamer zewnetrznych do reszty sprzetu jest bezprzewodowe typu all in one czyli nie mam wzmcniacza osobno. Jest w jednej z kolumn (rozwiazania typu bose).

 

nie bralem pod uwagi uzywanego sprzetu bardziej zwiekszenie budzetu jesli to konieczne i kupienie gramofonu podobnego do tego jaki pokazalem wczesniej ale z innymi kolumnami np:

PRO-JECT DEBUT CARBON DC Y + KLIPSCH R-51PM

PRO-JECT ESSENTIAL III WH + KLIPSCH R-51PM

 

generalnie dlubanie w tym i jakies mega rozkminki to nie moj swiat.

doceniam i podziwiam ludzi z pasja ale to nie moja bajka wiec jak juz poswieciles swoj czas by mi pomoc , chcialbym pokazac pelny kontekst ?

chcialbym wydac pieniadze najlepiej jak mozna - to jasne ale pozniej oprocz kwesti czyszczenia itd nic z tym specjalnego nie robic.

jesli sie da , chce miec radoche z dzwieku innego niz z cd itp.

na tym moje chciejstwo i oczekiwania sie koncza

pozdrawiwm serdecznie

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Piotr_P napisał:

generalnie dlubanie w tym i jakies mega rozkminki to nie moj swiat.

Ok. zrozumiałem. Starałem się tylko zwrócić uwagę na pewne niedogodności związane z tym kombajnem. Na Twoim miejscu o akcesoria jakimi do tego sprzętu będą kolumny zapytałbym po prostu w sklepie. W tym gramofonie jest zamontowana wkładka Ortofona OM10 , z tego co widzę , jej dostępność się kończy ,tak jak dostępność igły którą zmienić i tak po jakimś czasie / ok. pół roku , tak jest u mnie/będziesz musiał

https://www.q21.pl/ortofon-10-igla.html

Innej wkładki raczej nie włożysz to znaczy włożysz, ale nie ustawisz parametrów gramofonu, bo jego konstrukcja na to nie pozwala. Kiedyś i tak będziesz musiał grzebać , bo to urządzenie ma napęd paskowy a pasek wieczny nie jest i ulega rozciągnięciu co ma wpływ na trzymanie obrotów.

O pozostałych rzeczach typu bluetooth  się nie wypowiadam , bo to dla mnie profanacja :) Ale dobrze radzę, przy zakupie tego urządzenia zapytać w sklepie o sprawy o których tu piszę.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Piotr_P napisał:

Teraz dzieki Twojej uprzejmosci zestaw pytan sie powiekszyl ?

dzieki !

Po prostu parę błędów w audio popełniłem właśnie dlatego , że nie zadawałem trudnych pytań :) 

Gramofon w odróżnieniu od pozostałych elementów toru audio jest urządzeniem mechanicznym i to właśnie poziom mechaniki decyduje o jego wartości. Współczesne popularne gramofony to przede wszystkim design , lakierowane plinty z MDF, które mają ładnie wyglądać na półce, a przeważnie to co najważniejsze leży. Bez urazy , ale zawsze łatwiej znaleźć klienta na gramofon , gdy w instrukcji stoi wyjmij z pudełka podłącz do gniazdka , nałóż płytę i ciesz się dźwiękiem niż :

- wyważ ramię

-ustaw siłę nacisku igły 

- ustaw kąt styczności /overhang/

- ustaw poziom ramienia

- ustaw azymut igły /90st./

-ustaw antiscating

- sprawdź wszystko ponownie

Nie brzmi zachęcająco prawda ? :) Ale tak to w normalnym gramofonie się robi, a on potrafi się odwdzięczyć :) 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Piotr_P napisał:

Udalo Ci sie mnie wystraszyc ? 

Nie to było moją intencją :) 

Fajnie , że w ogóle zainteresowałeś się czarnym krążkiem , od czegoś trzeba zacząć , a może kiedyś .......

Automat , nie automat, ale płyty i igła i tak będzie zbierać kurz ,więc polecam nabyć takie cóś :

https://www.avstore.pl/akcesoria-gramofonowe/analogis-vinyl-care-pro-zestaw-do-czyszczenia-plyt-i-igiel-gramofonowych.html

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz to pojade po calosci :-), ekskomunika gwarantowana:

Yamaha MusicCast Vinyl 500

do tego dwa glosniki bezprzewodowe 

Musiccast 20

i za  5000 mam komplet ?

strasznie profanuje ?

ps.10 min po napisaniu posta....

poczytalem o glosnikach... chyba nie...;-)

Edytowano przez Piotr_P
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Piotr_P napisał:

strasznie profanuje ?

Ta Yamaha najbardziej przypomina gramofon z tych które wcześniej wymieniłeś. Masz normalne ustawienie nacisku , antyscatingu, możliwość wymiany wkładki, normalny odłączany heagshell / możesz go zmieniać/ , ma wbudowany przedwzmacniacz / nie jestem zwolennikiem ale jest to do przeżycia nawet dla mnie :) / o reszcie pierdół jak ethernet się nie wypowiadam.

Choć i tak bym wolał tego :) 

https://allegro.pl/oferta/gramofon-technics-sl-1900-ortofon-m20e-super-7842894177

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie.

Tu potrzebna jest kalibracja ? o ktorej pojecia nie mam i wymiana na start wkladki bo ta co jest , nie powala: Audio-Technica AT-3600L

To zabija moj entuzjazm . Slabo 

Ostatnia prosba.

Na 99% kupie te Yamahe z glosnikami. 

Znalazlem swietny test i pisza tam o wymiane wkladki Audio-Technica AT-3600L.

Na co moge ja wymienic by mialo to sens i by nie trzeba bylo jakis dodatkowych wzmacniaczy zew. uzywac .

dziekuje 

P.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...