Skocz do zawartości

Interkonekt do Yamahy


Jowita

Recommended Posts

Dzień Dobry,

Jako że jest to mój pierwszy post na wstępie witam serdecznie wszystkich członków szanownego forum ?

Od pewnego czasu jestem szczęśliwą posiadaczką malutkiego zestawu Yamaha Pianocraft mcr-n670d. Nie mam zbyt wygórowanych wymagań i na moje skromne potrzeby w zupełności wystarcza. Jako że do zestawu były dodane trochę liche kabelki połączeniowe tzw. 2x2rca oraz krótkie przewody głośnikowe chciałbym wymienić je na dłuższe. Zwracam się więc do Was z prośbą o pomoc gdyż od natłoku informacji wygrzebanych w internecie mam tylko większy mętlik w głowie i czuję się jeszcze bardziej  zagubiona w temacie audio który dopiero odkrywam ?. Teraz do sedna, potrzebuje: 

1. Interkonekt 0,5m, budżet max. 200 zł. Nie za sztywne ze względu na umiejscowienie.

2. Przewody głośnikowe 2x4 lub 5m, budżet max. 25 zł. za metr.

Z oglądanych interkonektów najbardziej podoba mi się Melodika, ta purpurowa ? ale czy sprawdzi się w tym zestawie ?

Czy przewody głośnikowe tej firmy też purpurowe mogą być do kompletu ? Jaka grubość ?

Dodam jeszcze że słucham głównie muzyki pop, chillout. Tak jak wspomniałam nie mam wygórowanych oczekiwań ale chcę żeby to było dobrze skompletowane i ładnie grało.

Jeśli to ważne to kolumny 6 ohm, moc nominalna 60 Wat, max. 110 Wat.

Z góry dziękuję za wszelką pomoc oraz przepraszam jeśli kogoś uraziłam w jakikolwiek sposób tym tematem ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dziękuję, w takim razie jako interkonekt wybiorę Melodike a jeśli chodzi o kable głośnikowe to te Kimber wyglądają dość ciekawie ale niestety są poza moim budżetem, przypomnę że potrzebuje 2 odcinki po min. 4m. Rozumie że Procab będzie lepszym wyborem niż Melodika ? Przeglądając jeszcze inne posty natknęłam się na takie kable jak Supra Clasic i Norstone w250 Clasic czy do mojego zestawu też będą pasować i czy w ogóle usłyszę różnicę pomiędzy nimi ? ? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 years later...

Podłączę się pod temat. Jestem szczęśliwym posiadaczem n670d, od dwóch miesięcy, wydaje mi się, ze już się wygrzał, bo brzmi lepiej niż na początku. I ... zacząłem się zastanawiać nad wymianą kabla interconnect. Bo ten w zestawie jest trochę zabawkowy. Poszedłem do sklepu, w którym kupiłem, doradzili, ale niestety nie byłem przygotowany na taką ceną. Mam budżet 200+. Zaproponowano mi Big Sur lub Red River, oba 500+. No cóż, szanuję, ale mnie po prostu nie stać.  Czytam o tych kablach i niestety z każdym przeczytanym postem nie czuję się mądrzejszy. Doradzicie jakiś zgniły kompromis?

To co ja wygooglałem to:

Qed PERFORMANCE Audio 40i q6111
Melodika MD2R
Melodika MD2RD (czy to działa, jak wytłumaczyć kierunkowość fizyką?)
EverGreen

ale się nie upieram., W dobrej cenie widziałem też Hama, TAGA czy WireWorld. (luna 7)

Budżet  - 200+

Sprzęt gra z Elac 5.2 i kablem głośnikowym TDC 200 F

Muzyka: głównie jazz (od bebopu do współczesności), rock klasyczny

Serdeczne podziękowania za porady

Chojnac

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchasz tego co ja, i robisz to na Yamaszkach tak jak ja :) 

U mnie przedwzmacniacz ze wzmaczniaczem połączyłem stosunkowo niedrogim (ok 200 zł) Monster Stereo Audio 200 i.

Jakiś czas temu kupiłem także  Audioquesta Evergreena za podobna kwotę.

I muszę powiedzieć, że.....zostałem przy Monsterach. Po podpięciu nowych przewodów trochę zaszeleściło .

Reasumując, mogę Ci polecić Monstery. Gra to dobrze, przewody i wtyki wykonane solidnie i powinny Ci w zupełności wystarczyć.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście mozna wierzyć w bajki o grających przewodach ;) ale jedno jest pewne, warto wymienić ten dostarczony kabelek na coś bardziej solidnego

17 minut temu, no_i_fajnie napisał:

Zobacz na kable Klotza, dobre jakościowo, a niedrogie: https://allegro.pl/listing?string=klotz 2rca - konfekcje są różne, więc może znajdziesz odpowiednią dla siebie :)

popieram

jest jeszcze :

https://allegro.pl/oferta/interkonekt-mogami-2534-green-rca-amphenol-100-cm-11493709991

https://allegro.pl/oferta/interkonekt-rca-mogami-neglex-2549-amphenol-100-cm-11587352544

https://allegro.pl/oferta/interkonekt-audio-rca-rca-mogami-2549-neutrik-50cm-11989979898

oraz opcja SOMMER

wpisz na allegro sommer RCA

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, 1Ender napisał:

Chcesz coś zmienić w dźwięku? 

To pytanie w punkt, pewnie kolejne będzie co chciałbyś zmienić:) Chciałbym zmienić, chciałbym usłyszeć tę zmianę. Czasem lubię podkręcić gałkę więc chyba kabel nie może być bardzo jasny (o ile dobrze zrozumiałem słownictwo audiofilskie). Same basy i wysokie tony pewnie mogę załatwić regulacją na wzmacniaczu, ale może dałoby się usłyszeć głębiej, pełniej, więcej szczegółów w każdym zakresie tonów?

 

Chojnac

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek wymień tylko jeden przewód. Albo głośnikowy, albo interkonekt.

Głośnikowy powinien wnieść trochę więcej. Wszystko zależy od Twojego 1) słuchu, 2) podatności sprzętu na zmianę przewodów. Proponowałbym coś neutralnego, jaśniejszego. Jaśniejsze granie to więcej szczegółów. Obecnie mam w systemie Tara Labs Klara 7N. Z miedzi ofc. Gra dość jasno, ale uważam, że to jego zaleta. Bardzo szczegółowy dużo się dzieje w górnym i środkowym paśmie. Bas mocny, szybki, zwarty. Początkowo przez pierwsze 2 tygodnie miał trochę za dużo góry. Później, albo moje uszy się przyzwyczaiły do dźwięku, albo trochę góra przygasła. Cena bardzo przystępna za używany.

Mam interkonekty, których nie używam. Mogę Ci pożyczyć na odsłuch. Przewody Prolinka DIY Nowe, mało słuchane. Wpłacisz tylko za materiał użyty. 13 zł za 1m (dwa odcinki po pół metra) oraz 2x 56 zł za wtyki piny sygnałowe z CuTe + wysyłka. Za lutowanie cyną z dodatkiem srebra nic nie wezmę. Sprawdzisz sobie czy Ci odpowiada. Możesz odesłać jak nie podejdą. Zwracam kasę. Szczegóły w priv.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Chojnac napisał:

To pytanie w punkt, pewnie kolejne będzie co chciałbyś zmienić:) Chciałbym zmienić, chciałbym usłyszeć tę zmianę. Czasem lubię podkręcić gałkę więc chyba kabel nie może być bardzo jasny

To wypożycz kable z salonu audio do testów.

nie masz innego wyjścia.

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...