Skocz do zawartości

Kino 5.1 czy zestaw stereo - jaki?


scrabit

Recommended Posts

Cześć,

Potrzebuje Waszej porady. Szukam rozwiązania które dobrze nagłośni salon, metraż 24m2, otwarty na jadalnie 11,5m2 (rysunek w załączeniu). Do tej pory byłem nastawiony na zestawy 5.1 z dobrym subem, pierwotnie myślałem o zestawie  denon avr x2400h + dali spektor 6 + dali sub c-8d, ale tutaj pojawiły się wątpliwości:
1. czy przy takiej przestrzeni zestaw 5.1 w ogóle ma sens?
2. aktualnie posiadam bardzo budżetowy zestaw 5.1, który służy:
- do oglądania TV – głośniki w tv są wyłączone, kino odpala się automatycznie przy włączeniu TV (poza subwooferem) i każdy program oglądamy z wykorzystaniem kina
- do oglądania filmów – głównie z dekodera tv + HBO GO zainstalowanego na MiBOX, wówczas uruchamiany jest subwoofer aktywny
- do słuchania muzyki – z YT, spotify, tutaj głównie wykorzystuje potencjał kina i subwoofera, słucham głównie house, rap, trap, często utwory posiadają dużo basu, potrafią nisko zejść – i to jest to co lubię.
Coraz częściej myślę o rezygnacji z zestawu 5.1, skupiając się na amplitunerze + dwie kolumny + sub (może coś w oparciu o Klipsch 280F – pytanie czy nie gra to zbyt ostro, bo opinie są różne). A jeżeli okaże się nie wystarczające to wówczas rozbudować. Budżet 6000-7000 (mam świadomość że powyżej podałem zestaw który przekracza ten pułap ale w grę wchodzi używka jeżeli będzie warto czegoś konkretnego poszukać). Co proponujecie?

scrabit, Bytom

Bez tytułu.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Po kolei.

- nie łączymy elektroniki Denona z dali. Widać że nic do tej pory nie czytałeś. To raczej takie podstawowe założenie.

- kolumny klipsch faktycznie są ostre, jasne, mocne, ale są ludzie którzy takiego grania szukają. Należysz do nich?.

Czy chcesz kino czy stereo musisz odpowiedzieć sobie sam.  

Stereo zagra w muzyce przy tej kwocie znacznie lepiej. Ale nie da ci takich radości z kina. Weź się zastanów. Masz w dziale stereo temat napisane przezemnie stereo vs kino poczytaj.

Możesz też podjechać pokaże ci na miejscu porównanie jednego z drugim. Chyba że chcesz takowy sprzęt wypożyczyć to też da się zrobić.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wpis, denon z dali - to akurat połączenie, które już jakiś czas temu zaproponował mi jeden ze sklepów (jak dobrze poszukać to i google coś wypluje) ;)

Ostre granie nie wpisuje się w mój gust. Czytałem Twoje poradniki przed wrzuceniem tego postu, właśnie po ich lekturze zrodziła się we mnie wątpliwość czy "pchanie" się w 5.1 ma sens, skoro poza tym że aktualne jest stale podłączone i wydaje dźwięki również podczas oglądania Wiadomości, to jego potencjał wykorzystuje tak naprawdę bardzo sporadycznie przy kinie - filmy różnej jakości, ale przede wszystkim w muzyce.

Oświęcim nie tak daleko.. 

Edytowano przez scrabit
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, scrabit napisał:

Dzięki za wpis, denon z dali - to akurat połączenie, które już jakiś czas temu zaproponował mi jeden ze sklepów (jak dobrze poszukać to i google coś wypluje) ;)

Jeśli to Salon Denona to ....... :D:D:D a inny salon nie powinien Ci takiego podawać.

Ja uwielbiam kino jestem jego fanem i mnie nikt nie przegada że stereo zagra tak samo. NIE. Ale rozumiem też że są ludzie którzy kładą nacisk na stereo. Też nikogo nie będe od tego odciągał. Ale decyzja ma być Twoja.

Dlatego najlepiej jest podjechać i zobaczyć film w stereo  i muzykę w kinie. Zobaczysz który jest na TAK a gdzie jest fuj i blee i już.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

Sprzęt do kina domowego w tym budżecie będzie sobie dobrze radził tylko  w kinie domowym, przy muzyce będą niedociągnięcia. Oczywiście w porównaniu do prostych czy marketowych zestawów 5.1 byłby znaczny progres ale stosując sprzęt stereofoniczny jak amplituner stereo np. Yamaha R-N602/803 czy Onkyo TX8250/8270 i dwie fajne kolumny. Funkcjonalnie niczego nie stracimy gdyż dzisiejsze amplitunery stereo mają dokładnie takie samo wyposażenie jak amplitunery wielokanałowe. Ustawienie kolumn optymalnie powinno wyglądać tak jak Kolega wyżej przytoczył.

Co do kolumn, Klipsch oferuje dynamiczne i podbite na skrajach pasma brzmienie. Może się podobać zwłaszcza przy takiej muzyce jakiej słuchasz. Szukając trochę bardziej naturalnego, równego grania ale nie tracąc przy tym fajnej podstawy basowej polecam jeszcze Heco Aurora 700 oraz Polk Audio S60E. Warto umówić się na odsłuch i zrobić bezpośrednie porównanie. Pamiętajmy też, że na dobrym stereo można również bardzo przyjemnie oglądać filmy czy ogólnie telewizję :)

 

Pozdrawiam,

Michał.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtrące swoje trzy grosze.Jako że użytkowałem wspomniany amplituner stereo Onkyo 8250,polecam Ci wybierz się na odsluch, poproś o zestawienie Onkyo 8250 z Onkyo 686 oraz Denon x2500 i sprawdź jakie słyszysz różnice między amplitunerem stereo,a kina domowego, później poproś o podłączenie samego wzmacniacza stereo z odtwarzaczem sieciowym i będziesz miał pogląd czy zrezygnować z kina i pójść w stereo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, maverick2005 napisał:

Wtrące swoje trzy grosze.Jako że użytkowałem wspomniany amplituner stereo Onkyo 8250,polecam Ci wybierz się na odsluch, poproś o zestawienie Onkyo 8250 z Onkyo 686 oraz Denon x2500 i sprawdź jakie słyszysz różnice między amplitunerem stereo,a kina domowego, później poproś o podłączenie samego wzmacniacza stereo z odtwarzaczem sieciowym i będziesz miał pogląd czy zrezygnować z kina i pójść w stereo.

Nie istniejące już, ale daje PLUSIKA.

U nas możesz to sprawdzić, odsłuchać.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...