Skocz do zawartości

Duże pomieszczenie, a bas z samych kolumn


Recommended Posts

Kłaniam się,

Mam kolumny B&W 683 + wzmacniacz HK 3490. Jestem bardzo zadowolony z dźwięku, ilości basu i ogólnie odbioru. Mam ustawione je obok biurka w moim gabinecie i uwielbiam wieczorami słuchać muzyki (głównie rocka, czasami współczesnego popu, muzyki filmowej, etc.). Jestem bardziej niż mega zadowolony.

Planuję jednak zakup sprzętu (osobnego) do salonu, który ma 54 m2 + otwarta kuchnia + kawałek korytarza (holu). Niestety próba zniesienia kolumn z gabinetu do salonu kończy się tym, że kolumny praktycznie w ogóle nie dają basu. Grają średnimi i wysokimi bardzo ładnie, ale 'nie czuć' w ogóle uderzenia basu. Salon ma kształt trapezu, niestety w większości gołe ściany + dywan i drewnianą podłogę. Mebli też praktycznie nie ma :( Urządzony w stylu nowoczesnym.

Moje pytanie: Czy mogę kupić kolumny (budżet do 20 tys. PLN) + wzmacniacz (budżet do 10 tys. PLN), które ogarną taką przestrzeń czy raczej jest to mżonka i nigdy nie uzyskam takiej barwy jak w moim małym, zamkniętym gabinecie? Możecie polecić coś na takie powierzchnie i tego typu wnętrza?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Arturas napisał:

Sporo masz kasy kolego ? za taką  flotę  wszystko możesz ? bierz Heco The New statement  lub Magnat signature 1109 ?

Wyczuwam już że  kolega będzie miał jeden z najlepszych zestawów  tu z forum ? muszę zacząć grać w lotto 

Do tego magnat rv4 i jesteś  królem  forum ?

Nadal chory ? :D  przecież parę osób ma fajne sprzęty , Bogusław np. w/w Heco :P  poza tym król jest tylko jeden i zwie się Administrator forum , reszta to królewicze , hrabiowie , magnaci :P  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to kolega Tadeusz niech zostanie Markizem forum ? Ale zaraz zaraz? Taki bogaty klient, dlaczego tu taka cisza? Gdzie jest nasz Q21? Czekam z niecierpliwością na jego propozycje i zaproszenie na odsłuch ? ciekawe czy w propozycjach pojawi się Vincent? Może jakieś zakłady porobimy tymczasem ?

Q21 chyba jest jedynym dystrybutorem pewnej marki, wiec obstawiam że pojawi się Adam Vox ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I audiolab ?

a tak poważnie to do 20k znajdziesz kolumny które dadzą radę t ym pomieszczeniu i zagrają jeszcze lepiej. 

heco new statement to mój faworyt. Faktycznie ma je Bogusław. Dalej magnat quantum signature czy nawet wersja 1009s oraz dali epicon 8. Tu będziesz miał brzmienie jaśniejsze jak w bowersach ale 2 kłasy wyżej.

w zależności które kolumny wybierzesz to pomogę dobrać optymalnie brzmiący wzmak

Zapraszam

Piotr

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Pomieszczenie odsłuchowe jest bardzo duże i należy wziąć pod uwagę kolumny o dużej skuteczności. Z opisu wynika, że szukasz dźwięku o dużej dynamice, szczegółowości oraz dobrej jakości basu.  W takich warunkach mogą się sprawdzić Kef R900 w połączeniu z Atoll IN200 Signature. Alternatywą może być Focal Aria 948 z ATC SIA2-150. 
Kwota jest duża i najlepiej byłby posłuchać takiego połączenia przed zakupem. Miałem nie odpisywać na infantylne wypowiedzi, zaczepki poprzedników ale cóż... Kolumny Adam Vox kompletnie nie wpisują się w preferencje @Tadeusz Kościuszkowski dlatego też nie widzę potrzeby aby pisać więcej o ich brzmieniu.. Nie działamy w taki sposób aby każdemu wciskać sprzęt pochodzący z naszej dystrybucji, a staramy się dopasować brzmienie do preferencji.

Pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tadeusz Kościuszkowski kilka dni temu wybieraliśmy u klienta w domu zestaw do 30k, pomieszczenie podobne z tym że bardzo wysoki sufit. Z racji trudnej akustyki (straszny pogłos) wybór padł na Vienna Acoustic Bethoven Baby Grand- miękkie i muzykalne kolumny które świetnie sprawują się w trudnych warunkach akustycznych + elektronika Moon. Dobrze zgrywają się również z heglem, natomiast podczas tego odsłuchu hegle dopiero przyjechały do salonu i nie miałem ich jeszcze wygrzanych.

Posłuchałbym również ELAC FS 249.3 - jeszcze większa potęga brzmienia, świetnie wypadają w muzyce elektronicznej. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, jak grają Vienna Acoustic Bethoven Baby Grand, ale większa seria Concert Grand przetestowana na portalu audio ma dość powiedziałbym specyficzną charakterystykę:

obraz.png

Podawane pasmo przenoszenia Baby Grandów od 30Hz i ich efektywność 91dB wydają się co najmniej nieprawdopodobne, patrząc na ch-kę większych Concert Grandów, których pasmo ma wynosić od 28Hz a efektywność 91dB . Dobrze, że ktoś jeszcze weryfikuje pomiarami marketingowe rewelacje producentów.

Co nie zmienia faktu, że kolumny prezentują się ciekawie i ich granie pewnie znajdzie swoich amatorów.

Edytowano przez wallace
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, wallace napisał:

Co nie zmienia faktu, że kolumny prezentują się ciekawie i ich granie pewnie znajdzie swoich amatorów.

Właśnie to chciałem napisać. Charakterystyka często nie pokrywa się z rzeczywistym dźwiękiem. W szczególności jak jeszcze nałożą się warunki akustyczne pomieszczenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten model VA to ciekawa propozycja. Jeśli koledze podobały się Bowersy wcześniej. Aczkolwiek nie jest to produkt tani. Wykorzystuje, mieści się w zakładanym budżecie. Ale moim zdaniem można po prostu lepiej. Jak chociażby te Statementy.

Ze swojej strony dodam jeszcze Opere: http://www.operaloudspeakers.pl/pl/Produkty/Linia_Classica/OPERA_QUINTA

No to już granie wysokiej klasy. Inne niż w Bowersach czy Statementach. Pełne finezji i melodyjności.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.02.2019 o 14:30, Top Hi-Fi Poznań napisał:

@Tadeusz Kościuszkowski kilka dni temu wybieraliśmy u klienta w domu zestaw do 30k, pomieszczenie podobne z tym że bardzo wysoki sufit. Z racji trudnej akustyki (straszny pogłos) wybór padł na Vienna Acoustic Bethoven Baby Grand- miękkie i muzykalne kolumny które świetnie sprawują się w trudnych warunkach akustycznych + elektronika Moon. Dobrze zgrywają się również z heglem, natomiast podczas tego odsłuchu hegle dopiero przyjechały do salonu i nie miałem ich jeszcze wygrzanych.

Posłuchałbym również ELAC FS 249.3 - jeszcze większa potęga brzmienia, świetnie wypadają w muzyce elektronicznej. 

 

Wziąłem na próbę od Was (z Łodzi) Rotela RA 1592. Jestem rozczarowany na maksa. Dźwięk wydaje się być papierowy w salonie. Specjalnie zatargałem go do gabinetu i podłączyłem pod stare Bowersy 683. Mimo, że tani wzmacniacz sobie świetnie radził to ten rotel jest bardzo specyficzny. Wokale i spokojne utwory 10/10, natomiast Rock i utwory wymagające 'pier******cia' to po prostu dramat. Jeden wielki jazgot.

Jakiego sprzętu powinienem szukać? Chcę zostać raczej przy Bowersach, jestem z nich bardzo zadowolony, podobają mi się też najnowsze ich modele... szukam jednak dobrego wzmacniacza i nie mam pojęcia co nawet na test do domu wziąć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Miałem ten sam problem. 60m2 i co tu "wsadzić":) Startowałem z YAMAHA 803+STX500 (STX polecił mi kolega WALLACE).Niby było ok, ale jak po jakimś czesie miałem równolegle w domu YAMAHĘ 803 I CAMBRIDGE CXA60, no to zaczęły się różnice. To w małych salkach odsłuchowych ciężko ogarnąć. Pojawiły się dźwięki, których Yamaszka nie potrafiła "wydusić".

TERAZ JEST CAMBRIDGE CXA60 +STX 500.  I gra to tak---o szczegółowości nie muszę pisać, ale najważniejsze to, że jeżeli UTWÓR MA BAS, NO TO JEST TĄPNIĘCIE(nic wymuszonego i dudniącego).  W salonie i aneksie zero "buczenia".  

TYLKO JEDEN MINUS--JAK CZŁOWIEK "wdepnie w to audiofilstwo" NO TO JUŻ PO NIM. TEGO KRÓLIKA NIE DA SIĘ ZŁAPAĆ!!!! ;-)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, wallace napisał:

Wg mnie oczekiwane 'pier******cie' w takiej kubaturze zapewnią mu tylko kolumny z duzymi >20cm przetwornikami np. STX Electrino 500, Magnat Transpuls 1500, ew. Pylon Onyks 30.

Masz rację , ostatnio słuchałem np. monitorów które wg. mnie spokojnie dały by radę JBL L 100 Century /1974/, ale tam też bas szedł 300 mm. przetwornika.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od tygodnia mam w domu R900 w pomieszczeniu 80m2 3,25 wysokość zastępują Monitor Audio. I musze powiedzieć że na początku troszkę hałasowały i trochę się zdziwiłem no bo to już dość dobra kolumna, ale po kilku dniach grania zaczęła jeszcze bardziej nabierać szczegółowości i detalicznosci i w takim metrażu jest naprawdę OK. Jest scena, jest bas ale podobnie jak u kolegi on jest tam gdzie ma być. W MA cały czas był i do tego musiałem się przyzwyczaić i chwilę zajęło żeby zrozumieć o co w nich chodzi. 

Do sprzętu Cyrus który gra dość gęstym dociążonym dźwiękiem według mnie te kolumny robią robotę.

Jeszcze jakieś kabelki potrzebuje, zahaczyłem w innym wątku ?

Edytowano przez Inferno
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...