Skocz do zawartości

Zestaw stereo do 10-12 tysięcy


Michał Sikora

Recommended Posts

Witam wszystkich.

Zamierzam się z zakupem zestawu stereo gdzie na kolumny chcę przeznaczyć 6-7 tys. na wzmacniacz do max 5 tys.

Do tej pory posiadałem między Yamaha RX-V663 przez który przewinęły się kolumny Mission M73, zestaw 5.0 Taga Harmony TAV-606 SE, obecnie zostały Taga Harmony Azure F-60.

Szukam wzmacniacza z Bluetooth i wejściami potrzebnymi do podłączenia dekodera CP, oraz konsoli Xbox 360 w przyszłości dojdzie jakiś odtwarzacz CD.

Pokój na tą chwilę ma ok. 30m2 w kształcie prostokąta, Odległość kolumn od słuchacza 7m, docelowo ok 50m2.

W obecnym zestawie wszystko gra jak z puszki, brakuje basu, przejrzystości i przestrzeni, jak to moja żona twierdzi brakuje im jaj :) Dopiero przy naprawdę dużym podkręceniu głośności zaczyna coś się ruszać i w miarę grać ale to już bardziej hałas. Brakuje mi jakby to nazwać przestrzeni czy sceny, słyszę że te kolumny grają tam gdzie stoją jakby dźwięk do mnie nie docierał.

Żona już chciała mi zrobić prezent i dać się namówić na zakup Altus 380 ale w porę dowiedziałem się o jaj niecnych planach i tak tu trafiłem.

Muzyka jaka przeważnie leci to wszystkie kanały muzyczne jakie oferuje Cyfrowy Polsat czyli pop, house, dance r&b, czasami jaki Dżem i koncerty symfoniczne. Od kolumn oczekuję dobrego basu tej przestrzeni czy sceny (nie znam się), takiej swoistej soczystości i mocy. Ma to być sprzęt z jajami :) (wersja żony)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 168
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Akurat jedyne jabłko jakie było w domu zjadłem przed chwilą ? walcząc z ustawieniami mojego amplitunera. Bluetooth więc musi być bo żona dużo z niego korzysta i ja tez. Żadnych sieciowych dysków czy Tidal to nie używamy. Jest trochę lepiej.  Z odtwarzacza Blu-ray z płyty CD jest jeszcze lepiej ale to nie to. U znajomego dźwięk mi się podobał ale tam były kolumny Canton jakieś najwyższe reference ale nie znam modelu, zasilane to było KD Yamaha z serii A też jakiś konkretny ale nie pamiętam.

Z odsłuchem jest gorzej, ponieważ w okolicy marnie z salonami audio

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Michał Sikora napisał:

Pokój na tą chwilę ma ok. 30m2 w kształcie prostokąta, Odległość kolumn od słuchacza 7m, docelowo ok 50m2.

Twoim problemem może być kiepska akustyka pomieszczenia. Odległość kolumn od słuchacza wynosząca 7 m sugeruje, że kolumny stoją dociśnięte do jednej ściany, a Ty słuchasz siedząc pod przeciwległą ścianą. To raczej kiepski układ. Może wrzuć plan albo zdjęcia swojego salonu, to zobaczymy, czy faktycznie akustyka płata Ci figle.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Michał Sikora napisał:

 ?

Z odsłuchem jest gorzej, ponieważ w okolicy marnie z salonami audio

 

A ja akurat się z Tobą nie zgodzę ? chcesz wydać relatywnie sporo pieniędzy jak na sprzęt audio, sprzet który chciałbyś ze by spełnił  Twoje oczekiwania, a nawet nie chcesz poświęcić kilkudziesięciu minut ze by posłuchać czy ta kombinacja to to czego oczekujesz... 

 

ja też czytałem dziesiątki opisów kolumn I co opis to normalnie szaleństwo, że to ta kolumna Ci chce...

dzięki kolegom z forum byłem na kilku odsluchach I co? okazało się że nijak ma się to do rzeczywistości A sprzęt który finalnie wybrałem (A który ma w środę do mnie wreszcie dotrzec!!) to ani jednego elementu z niego wcześniej nie brałem nawet pod uwagę - A to był właśnie ten dźwięk który chciałem mieć... 

 

aha - A brak salonów w okolicy to też taka trochę wymówka... ja jestem spod poznania A odsluchiwalem kolumny w Oświęcimiu ?

 

to trochę tak jakbyś kupował samochód na podstawie zdjęć A nawet nie wejdziesz zeby zobaczyć czy fotel Ci pasuje, miejsca jest wystarczajaco, dobrze się skręca I prowadzi... wiem co mówię bo na świeżo to samo przechodziłem :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Dominik Krawczyk napisał:

to trochę tak jakbyś kupował samochód na podstawie zdjęć A nawet nie wejdziesz zeby zobaczyć czy fotel Ci pasuje, miejsca jest wystarczajaco, dobrze się skręca I prowadzi... wiem co mówię bo na świeżo to samo przechodziłem

z tym to akurat tak trochę jest...

a wracając do odsłuchu, to wsiadasz i jedziesz. Chyba, że zakup planujesz na kilka miesięcy, to wtedy faktycznie. Możesz kupić dla zabawy :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Miras23 napisał:

Z kolumn to spróbuj na pewno nowej serii 600 od B&W. Słuchałem niedawno 603. Zdecydowanie lepsze a niż poprzedniki 683.

Co do wzmaka, to spróbuj z Nadem C388. Zadowoli te kolumny bez problemu.

Jezeli chodzi o odsłuchy to najlepszym dowodem na różne gusta niech będzie fakt że słuchałem dokładnie NAD C388 z B&W 704 w zeszły piątek i zupełnie nie moja bajka! Gdybym posłuchał i oparł się tylko na forum przed zakupem popełniłbym błąd. Chociaż to świetny wzmacniacz a kolumny to legendarna marka. Jak widać jednemu pasuje innemu nie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Zapraszam Cie do nas na odsłuch kolumn i wzmaków.

Proponuję bowiem wybór znacznie tańszego Magnata MR780 do tego dobrą sieć Cambridge CXN V2 albo Pioneer N50 i do tego Dynaudio M30tki.

Ewentualnie jeśli jednak chcesz uzyskać jeszcze więcej basu, przestrzeni, swobody to nowe Magnaty Quantum 1109 lub 1009.

To kolumny które zahaczają o Hi-End tylko marka uważana jest za słaba.

Biorąc pod uwagę wyprzedaże mocno wział bym także pod lupę Monitor audio Gold 300. Tu okazje są takie jak na wyprzedawanych niedawno KEFach serii R. Można "przytulić" w naprawdę niskiej cenie.

 

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Michał Sikora budżet jest już fajny i koledzy dobrze prawią, musisz zrobić sobie dzień wolnego i wybrać się na wycieczkę po salonach :) 

Wspomniany wyżej zestaw C388 + B&W 603 to dobra propozycja - jest to fajne połączenie. nowa seria 600 B&W w moim odczuciu jest zdecydowanie lepsza od porzedniej, gra delikataniej i dzięki zastosowaniu mebrany Continuum kreuje świetną scenę 3d, niespotykaną w konstrukcjach w podobnym budżecie. NAD C388 to bardzo wydajny wzmacniacz, który wysteruje je już od najniższych poziomów głośności, dodatkowo możliwość wyposażenia go w opcjonalne muduły roszerzeń MDC daje Ci bardzo dużo możliwości. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok zrobiłem mały schemat jak jest (stół i kolumny przy ścianie) a jak może być ewentualnie przy małym przemeblowaniu i odświeżeniu pokoju. Kraft wyczuł pismo nosem. Kolumny faktycznie stoją po jednej stronie pokoju od ściany około 25 cm.

Kiedyś narożnik oddzielał pokój w połowie  od stołu i tez ten sam problem z dźwiękiem

Jeśli chodzi o odsłuchy to nie to że nie chcę ale w pobliżu mam jeden salon do którego zamierzam się udać ale akurat tego co chciałbym posłuchać tam nie ma lub przekracza mój przedział cenowy, może ktoś podpowie na podstawie ich asortymentu co warto odsłuchać w tym salonie. Oświęcim to jednak drugi koniec Polski jak mieszkam nad morzem a chwalone tu salony są praktycznie w górach :)

NAD 388 zastanawiałem się nad nim lecz lekko przekracza mój budżet zwłaszcza że zależy mi na BT który w tym przypadku to dodatkowe 2 tys. I zastanawia mnie jego budowa bo większość fajnych wzmacniaczy posiada transformator toroidalny a tu nic takiego nie widzę. Co do funkcji sieciowych to jestem w tym laikiem i nigdy z nich nie korzystałem i nie widziałem jak to działa w praktyce, może jak bym zobaczył na czym to polega to warto by je było wziąć pod uwagę na przyszłość.

A jak jest z tymi końcówkami mocy, dajmy na to tą EMOTIVA BASX A-300 jak to się ma do jakości dźwięku względem źródłowego przedwzmacniacza. Wiadomo że Yamaha zagra inaczej niż Onkyo ale czy tą różnicę również przekaże ta końcówka mocy?

SALOn.png

SALON2.png

Edytowano przez Michał Sikora
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukaj wzmacniacza przynajmniej hybrydowego typu magnat mr780 , do tego albo kolumny + sub , albo kolumny z odpowiednimi przetwornikami np. kef q950 z 20cm

Przy tak dużej odległości od kolumn warto przeznaczyć 1-2tyś na ustroje akustyczne , przynajmniej 2 za kolumnami i odpowiednią liczbę za słuchaczem i narożnik odsunąć wtedy o te ~10cm od końca ;) 

A jak masz możliwość sprawdzenia np. haiku origami el34 czy fezz to też warto zobaczyć na czym polega kreowanie stereofonii/sceny we wzmacniaczu lampowym

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...