Skocz do zawartości

Zestaw stereo do 10-12 tysięcy


Michał Sikora

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 168
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Czy te witryny są szklane?

Moim zdaniem Tutaj NAD 388 z Bowersami będzie nieco jasno ale koniecznie to odsłuchaj. Weź do domu do Swoich warunków. Jak już będziesz w Sopocie to odsłuchaj także ELAC Uni Fi FS. Od nas możesz wypożyczyć też inne kolumny do domu. Zobaczysz zę bez tego się nie obejdzie.

 

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Michał Sikora napisał:

Pokój ma 680cm na 451cm wysokość 250cm w najwyższym punkcie ponieważ sufit jest 3 poziomowy. Tak obecne kolumny to Azure F-60, wysokość punktu między głośnikami to dokładnie 62,5 cm. Na podłodze panele bez żadnego dywanu jeśli to istotne

Proponuję zrobić tak. Przesłuchaj w dotychczasowym ustawieniu jeden lub dwa utwory. parę razy każdy. Postaraj się zapamiętać, jak brzmi bas, jak wysokie tony, jaka jest stereofonia itd. Następnie ustaw kolumny, jak na obrazku. Środek przedniej ścianki kolumny o 70 cm od ściany bocznej i 80 cm od tylnej. Przestaw stół do kanapy, jak na Twoim drugim szkicu. Usiądź na kanapie, tak żebyś miał głowę 50 cm od ściany. Na oparciu kanapy, za głową, możesz dodatkowo oprzeć jakieś poduchy, by nieco wygłuszyć ścianę. Wyłącz kalibrację w amplitunerze (ważne!) i posłuchaj testowych utworów na nowo (możesz spróbować zmienić miejsce odsłuchu, przesuwając je do przodu. Zobacz, czy to coś zmienia). Potem zrób kalibrację dla nowego ustawienia kolumn i znowu odsłuch. Opisz, czy są jakieś zmiany na lepsze. 

A1.png.9223789a1485548f294b60427c9811a0.png

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem jak mówiłeś poza tym że stół wywaliłem całkowicie zamiast  niego jest ława  przy narożniku bo tak będzie gdy nowy sprzęt zostanie zakupiony. Kolumny są wysunięte grubo do przodu. Postaram się załączy zdjęcia przed i po operacji. Co się zmieniło w dźwięku? Mianowicie jest różnica w słyszalności lewego i prawego kanału ( można je odróżnić, wcześniej się zlewały), jest więcej góry aczkolwiek jakość tych syczków pozostawię bez komentarza, średnica troszeczkę też się poprawiła, lecz bas zniknął stał się rozmyty brakuje mu dynamiki jazdy mocy. Więcej basu jestem w stanie uzyskać stukając piętą w rytm muzyki. Wokale nadal są wycofane. Ogólnie słychać różnice na plus jeśli chodzi o scenę już nie słychać że gra ona z okolic telewizora z porównywalną jakością co tv.

IMG_20190220_184850~01.jpg

IMG_20190220_184627~01.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz mieć mega scenę ? Kup wzmacniacz lampowy , chcesz ogólnie lepsze granie , kup lepsze kolumny ;)  za 10-12tysi można kupić fajny sprzęt , focal chorus brzmi dosyć przyjemnie (u Ciebie 726 mogłyby dać radę)

U mnie tak to brzmi (konwersja , yt 4x słabiej niż w rzeczywistości) napędzane wzmacniaczem 2x9 W , kasuje moją yamahę 2x 50W czy onkyo 2x 165W :P 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, S4Home napisał:

Akustyka mega kuleje. Olbrzymia odległość do kolumn i same twarde powierzchnie. Dużo odbić. :/

Piotr

Może taki wystrój jak na zdjęciu pomoże ?

1525356859.jpg

A tak na poważnie to umówiłem się na odsłuch na przyszłą sobotę do top hi fi w Sopocie. Zobaczymy co z tego odsłuchu wyjdzie

Edytowano przez Michał Sikora
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Michał Sikora napisał:

Zrobiłem jak mówiłeś poza tym że stół wywaliłem całkowicie zamiast  niego jest ława  przy narożniku bo tak będzie gdy nowy sprzęt zostanie zakupiony. Kolumny są wysunięte grubo do przodu. Postaram się załączy zdjęcia przed i po operacji. Co się zmieniło w dźwięku? Mianowicie jest różnica w słyszalności lewego i prawego kanału ( można je odróżnić, wcześniej się zlewały), jest więcej góry aczkolwiek jakość tych syczków pozostawię bez komentarza, średnica troszeczkę też się poprawiła, lecz bas zniknął stał się rozmyty brakuje mu dynamiki jazdy mocyimageproxy.php?img=&key=a0dd6cd1479d3e2d. Więcej basu jestem w stanie uzyskać stukając piętą w rytm muzyki. Wokale nadal są wycofane. Ogólnie słychać różnice na plus jeśli chodzi o scenę już nie słychać że gra ona z okolic telewizora z porównywalną jakością co tv.

 

 

Może na próbę ustawisz kolumny na ścianie z oknem (schemat na rysunku)? Tylko tak, żeby się zorientować, jakie będą zmiany. Pojęcia nie mam, jak Twoje kolumny grają, za co w opisywanym przez Ciebie brzmieniu odpowiadają one, a za co akustyka.

A2.png.16eabd5b11d2966709cc0f9d57b904d1.png

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Kubakk napisał:

Kup dobre słuchawki i temat akustyki zniknie :D

Albo hełmofony żeby mieć kontakt z żoną jak będziemy słuchać muzyki??

A ktoś może wypowie się na temat kolumn fyne audio f502. Dosyć ciekawa budowa z dolnym wentylowaniem co byłoby pomocne przy ustawieniu. 8" przetworniki powinny zapewnić potęgę dźwięku jakiej oczekuję ale mogę się mylić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Michał Sikora napisał:

Albo hełmofony żeby mieć kontakt z żoną jak będziemy słuchać muzyki??

A ktoś może wypowie się na temat kolumn fyne audio f502. Dosyć ciekawa budowa z dolnym wentylowaniem co byłoby pomocne przy ustawieniu. 8" przetworniki powinny zapewnić potęgę dźwięku jakiej oczekuję ale mogę się mylić.

no ja juz się wypowiadam od 3 dni... ale dhl po drodze jedna zgubil na szczęście już odnalazł więc jutro liczę s rana powinny być, ja mam co prawda inne ułożenie salonu niż Ty bo bardziej siedzę w poprzek niż wzdłuż ale po weekendzie coś napisze więcej mam nadzieję o tych kolumnach.a wyglądają naprawdę świetnie na żywo. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O no to fajnie będzie usłyszeć opinie z pierwszej ręki jeszcze przed wyjazdem na odsłuch. W międzyczasie szukam jeszcze w Sopocie innych kolumn do odsłuchu i oto które jeszcze chciałbym usłyszeć:

Klipsch R-820F

Triangle Zerius 902

Heco Aurora 1000

Tannoy Revolution XT 8F

Kef Q950 (wspomniane już wcześniej)

Monitor Audio Silver 10 

Będę szukał jeszcze kilku.

 

PS.

Dziwi mnie (lub nie) że nikt nie powiedział słowa o Altusach 380 o których wspomniałem w pierwszym poście ?

Edytowano przez Michał Sikora
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj byłem w okolicy na odsłuchu. Udało się odsłuchać 2 pary kolumn Klipsch RP820F i RP8000F. Jedyny fajny wzmacniacz który był na stanie to Pioneer A-50DA jest on podobnie jak NAD C388 w klasie D i z takim właśnie słuchałem.

W porównaniu do tego co mam w domu to różnica jest kolosalna aczkolwiek skresliłem z mojej listy RP820F ponieważ w moim odczuciu wokale były zbyt basowe aż nienaturalne jakby lekko spod poduchy, basy były akceptowalne sądzę że w muzyce rnb czy hip-hop sprawdziły by sie. RP8000 grały dużo jaśniej, wokale już naturalne bas może nieco słabszy ale najbardziej mi się pofobaly, aczkolwiek po dłuższym słuchaniu jakby dźwięk stawał się męczący. W tygodniu mają mieć Fyne Audio F502, których jestem bardzo ciekaw. W drugim salonie już nie udało się nic odsłuchać bo pokój już był zajęty na cały dzień. Z mojej listy mają KEF Q950 ale znowu gość twierdzi żeby przyjechać ze swoim wzmacniaczem, trochę zniechęca, ale może uda się odsłuchać na Pioneer A-70 bo widziałem u nich takowego ewentualnie Marantz PM8006

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem, One grają dość gęsto i mocno w dole pasma. Basowo!

Przy odpowiednik wzmaku i pomieszczeniu okazuje się to ich zaletą.

Dobrze że wyeliminowałeś Klipscha, bo już po chwili wiedziałeś że będzie męczył. Niektórym to granie chwilo się podoba a dopiero później dochodzą do takich wniosków. Gdy jest za późno.

Czekamy na info Fyne i KEFa.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...