Skocz do zawartości

Zestaw stereo do 10-12 tysięcy


Michał Sikora

Recommended Posts

Z akustyką już sobie poradziłem. Doszedł dywan, meble też będą inne za tydzień ( małe odświeżenie pokoju przy okazji) ? ale najważniejsze choć nie chciałem o tym pisać bo wstyd to doszedłem z ustawieniami mojej Yamahy. Otóż winę za stłumienie granie kolumn ponosiła pewna funkcja która była włączona, musiałem aż sięgnąć po obszerną i chaotyczną instrukcję i doszedłem co jest 5. W międzyczasie pożyczyłem również wzmacniacz klasy economy Sherwood ale stereo i różnica też była znaczna. Także chce posłuchać kilku zestawów kolumn żeby zawęzić krąg poszukiwań i wybrać co mi najbardziej odpowiada, ponieważ jak już wcześniej koledzy pisali bez odsłuchu w domu się nie obejdzie więc gdy będę uśmiechał się do S4home o wypożyczenie to chciałbym mieć 2 góra 3 zestawy do wyboru żeby nie musiał tego tirem wysyłać ??

Edytowano przez Michał Sikora
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 168
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Dzisiaj udało się posłuchać Kef Q950 na zestawie Cambridge Audio AZUR 851N+W

Sama forma odsłuchu nie należała do najprzyjemniejszych. Pomimo umówienia się telefonicznego kilka dni wcześniej na odsłuch (dzień wolny z pracy), pokój odsłuchowy był przygotowany pod innego klienta. Miałem już odwrócić się na pięcie i wracać z niczym, ale postanowiłem zostać. Odsłuch  tylko na takim zestawie bo prośba o inne podpięcie nawet samego 851N wiązała się z grymasem i wywodami że to nie będzie grało itp,itd

Do odsłuchu udało się je tylko przestawić na jedną część około 40m2 salonu, słuchanie z odległości 1,5-2 m. Co do dźwięku to:

Jak dla mnie petarda. Czegoś takiego szukałem. Detaliczność dźwięku, szczegółowość średnicy, optymalna góra i potężny i niezwykle czysty dół. Po odsłuchaniu kilkunastu utworów atmosfera trochę się ociepliła i odsłuchał odmy te same utwory na wcześniej wspomnianym zestawie w pokoju odsłuchowym na który składaly się Definitive Technology BP9040 zasilane Marantz PM8006. Ten zestaw mnie nie porwał, fakt że kolumny półaktywne (aktywna sekcja basowa) ale jak dla mnie w porównaniu do KEF Q950 brakowało im detaliczność za to basu było aż za dużo i był za tłusty, aż się zlewał. Fakt że do kina domowego się nadają bo z pewnością obejdzie się bez subwoofera, basy były w stanie przenieść wibracja na klatkę piersiową łącznie z kanapą na której się siedziało.

 

Podsumowując mój aktualny faworyt to KEF Q950, zobaczymy czy po jutrzejszym teście NAD C388 z B&W 603 coś się zmieni.? 

Edytowano przez Michał Sikora
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak więc jestem po odsłuchu B&W 603, testowałem je z NAD C388 a także Hegel i Rotel A14, odtwarzacz CD NAD i strumieniowy NODE 2i. Po prawie 2 godzinnym odsłuchu stwierdziłem że to nie to czego szukam w międzyczasie podłączając również PSB X2T. Brakowało mi w tym brzmieniu mocy czy sam nie wiem jak to określić, mniejsza z tym. Postanowiłem odwiedzić jeszcze jeden salon i mieli na stanie Heco Aurora 1000 więc postanowiłem odsłuchać akurat ponownie był Pioneer A-70DA. Heco designem nie pozwalają  za to wymiarami i potęga dźwięku już tak. Niesamowita moc podobnie jak w KEF Q950 z tym że KEF bardziej szczegółowy, przejrzysty i detaliczny dźwięk natomiast Heco ma mocniejszy dół, czuć go na klacie ? 

No i teraz mam 2 pretendentów, lecz chyba zostanę przy KEF z tego względu że zwyczajnie Heco jest brzydsze dla oka? i ma tylny BR

Został dylemat pod co to podłączyć finalnie w domu. Wzmacniacz musie mieć min 2 wejścia optyczne (CP, konsola) i po dzisiejszych testach strumieniowy odtwarzacz must have. Zauroczyła mnie ta technologia Tidal itp więc bluetooth nie jest konieczny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z doświadczenia powiem by wybrać to co nie wali basem , bo trudno potem to zniwelować ,a głowa zaczyna boleć + trzeba liczyć 100-150h zanim sprzęt zacznie grać docelowo

Zawsze możesz do wzmacniacza dobrać jakiś zewn. dac / stream coś z tyloma wejściami optycznymi i innymi bajerami jakie potrzebujesz .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heco miałem w domu dość długo, to bardzo fajne paczki. To co mi się w nich podobało to właśnie bas jego różnorodność. Q950 miały być następne ale trafiły się R900 i zostały ? Kef chyba raczej stara się żeby kolumny były neutralne te moje w porównaniu do MA są. Jeżeli chodzi o strumieniowce to 2i moim zdaniem jest mistrzem ergonomii. Używałem wielu i takiej aplikacji nie miał żaden. Więc będzie Ci trudno znaleźć coś równie fajnego, zacząłeś z górnej pułki. ( oczywiście nie znam tych wiesz... bardzo drogich, raczej mówię o tej średniej klasie sprzętu ). W temacie  wzmacniacza jest Hegel taki z wejściami cyfrowymi chyba H90 trzy optyczne, sieć... tam jest tego sporo. Nie słuchałem wiec nie powiem, ale widziałem ze Ty męczyłeś jakiegoś Hegla.

Edytowano przez Inferno
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały czas nie mogę pozbyć się myśli o NAD C388 i teraz się zastanawiam czy jeżeli bym się na niego zdecydował to czy brać moduł bluos czy jednak takiego 2i byłoby to rozwiązanie przyszłościowe gdyby pojawiła się koncepcja zmiany wzmacniacza. Node 2i jest malutki o można go łatwo schować i fakt aplikacja super i cena w sumie podobna.

Jeśli chodzi o Hegla to testowałem model Röst ale chyba tu wina leżała po stronie kolumn które jak na moje odczucia były za małe do tak dużego pokoju odsłuchowego, chyba że się mylę

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha :) widzisz czyli dobrze mówiłem. 

Ze tak zapytam bo jest o tym dział tu na forum. Co to za salon który tak grymasił?

Moim zdaniem powinieneś teraz w ziać heco i kefy do domu i testować w domu. 

Hegel ma ciśnienie sprzedaży. To drogie w ale.nie rewelacyjne wzmaki. W zeszłym roku był boom bo była jakaś wyprzedaż w Norwegii i Polacy sprowadzali i sprzedawali to na allegro dziesiątkami. Ceny były 40 procent niższe. 

Nad 388 mimo że w klasie D to udana konstrukcja. Tu konkurencja primare się kłania też. 

Albo super wydajny atoll in200 lub Yamaha as1100.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale mam dylemat z tymi sprzętami (albo z budżetem na ich zakup) siedzę i oglądam różne wzmacniacze i albo temu brakuje wejść albo wizualnie mi nie podchodzi albo cena poza budżetem - masakra.

Tak w ogóle to zmianę sprzętu zaczynałem od natrafienia na Onkyo TX8270 miał wszystko, ale apetyt rośnie w miarę jedzenia niestety.

 

S4Home pod jakim nr tel można się skontaktować żeby coś zamówić do odsłuchu i ustalić wszystko co i jak, bo na stronie widzę inne imiona niż Piotr 😉

Jeśli chodzi o salon który grymasił to szkoda na niego internetu albo może na tego gościa z obsługi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Wojtek555 napisał:

Może Naim Uniti Atom będzie lekiem na twoje problemy?;)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Problem z nim jest taki że NFZ go nie refunduje i z mojego budżetu zostaną drzazgi zamiast pożądanych skrzyń z głośnikami 😀

Edytowano przez Michał Sikora
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z moich faworytów jak na razie to KEF Q950 i Heco Aurora 1000 z tym że te drugie uroda nie grzeszą. Natrafiłem za to na Heco Celan GT 702 lecz nigdzie nie mogę znaleźć opinii na ich temat. Są wizualnie ładniejsze ale czy zagrają podobnie do Aurora 1000? Ktoś miał styczność z tymi dwoma modelami?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie ładniej wyglądają, dlatego jestem skłonny je wziąć z wyprzedaży. Aurora 1000 też ma osobny średniotonowy( chyba że źle mi się wydaje), obydwie są 3-drożne z tym że wysokotonowy ma 30 mm zamiast 28mm i obudowa zwężana ku tyłowi.

 

Ok znalazłem ulotkę z niemieckiej strony i zauważyłem że na stronie S4home jest błąd w opisie, sekcja niskotonowa to 2 woofery 170mm a nie 200 mm. Myślałem że przetworniki są tej samej wielkości dlatego pytałem czy też będą miały takiego kopa jak Aurory 1000 ale jakiś po odsłuchaniu kilku par na mniejszych przetwornikach uznałem że nie dają mi tyle radości ci te 200mm

Edytowano przez Michał Sikora
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Witam po dość długim czasie, w końcu udało mu się nabyć kolumny. Padło na ...

no właśnie Fyne Audio F502 i jestem bardzo z nich zadowolony już na starym wzmacniaczu. 

I teraz poszukuje źródła czyli wzmacniacz z wbudowanym DAC, musi mieć wejścia cyfrowe ( optyczne i coaxial), funkcje sieciowe również ewentualnie rozważam dokupienie zewnętrznego bluos'a ze względu na przyjazna aplikację

Przy zakupie kolumn odsłuchiwałem je z Magnat MR780 i brzmiało to naprawdę fajnie aczkolwiek nie jestem zbytnio przekonany do tej marki a sprzedawca kusi mnie specjalną cena poniżej 3k. Wyczytałem też na forum że ktoś miał problemy z brakiem dźwięku przy dekoderze nc+ na niektórych kanałach. Poszperałem trochę o wbudowanych DAC'ach i może wina leży po stronie tego wolfsona że nie dekoduje dźwięku dolby digital.

Z moich typów to

NAD C388 - plus moduły MDC, duża moc, klasa D (niskie zniekształcenia) nie wiem jaki Dac tam siedzi, wyjście na subwoofer

ADVANCE ACOUSTIC X-I105 - nie wiem ile w tym prawdy, ponoć 2 przetworniki AK4113 24-bit/192kHz (USB A)
Wolfson WM8740 (USB B), ten AK na pewno przetwarza dźwięk dolby digital. Ewentualnie X-I125 z tym że tu nie podobają mi się te wskaźniki wychyłowe ale na plus moc i wyjście na subwoofer

ARCAM SA20 - dobre opinie , choć słabe pasmo przenoszenia

ROTEL i tu albo A14 ostatecznie jeżeli warto RA1572

Wiem że najlepiej byłoby odsłuchać ale jest problem z dostępnością w salonach.

I jeszcze na koniec który Dać najlepszy Wolfson, AKM, Sabre czy jeszcze inne?

Edytowano przez Michał Sikora
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh niedawno wrzucałem artykuł gdzie technikarium wspominał o tym magnacie ,wiele osób nie wiedziało co to ;) 

Co ma kość dac-a do dekodowania czegokolwiek ? Ja mam z tv kabel optyczny do ca dacmagic 100 (wolfson) i chinchami do wzmaka lampowego , idzie wszystko , nawet mtv hd jak przełączę na dd 5.1 to słyszę różnicę 😛 

W sumie czytając iż recytujesz cyferki , w tym przypadku nazwy producentów kości dac to nawet nie podejmuje się doradztwa , bo coś czuję iż główny nacisk kładziesz na nazwę oraz recenzję internetowe ;) 

DAC zewn. zrobi różnicę , poczytaj data sheety każdej kości , potem jak się to amplifikuje , że są różne trafa , dual , kondy , niekiedy nawet na 3 kościach dac , do tego jakieś zegary wzorcowe itd. to co będzie w takim wzmaku będzie budżetowym rozwiązaniem

Ostatnio wyceniałem podzespoły jakbym chciał zamówić swój dac to tak ~3tyś minimum chyba , a poskładać , zaprogramować itd ?  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Recytuje cyferki i nazwy bo takich informacji najwięcej, jeśli chodzi o dekodowanie i daca to wywnioskowałem to z tego: Asahi Kasei Microsystems (AKM) ma w ofercie nowy układ scalony - AK4113. Jest 6-kanałowy odbiornik cyfrowy (digital audio interface receiver - DIR). Jest to następca wcześniejszego, czterokanałowego modelu AK4112B. AK4113 obsługuje szeroką gamę częstotliwości próbkowania od 8kHz do 216kHz. Jest on kompatybilny ze standardami AES3, IEC60958, S/PDIF oraz EIAJ-CP1201. Przyjmuje też sygnały PCM 24-bity/192kHz oraz strumienie danych, które nie są w formacie PCM, choćby takie jak Dolby Digital, MPEG. AK4113 jest dostępny w 30-pinowej obudowie VSOP.

I powiązałem to z problemem jednego z forumowiczów który ma bezpośrednio podpięty dekoder nc+ i nie ma dźwięku na niektórych kanałach a na amplitunerze KD wszystko mu działa. Dlatego też o tym wspomniałem żeby się upewnić czy mam choć trochę racji i żeby poczytać wypowiedzi i porady bardziej doświadczonych userów

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...