Skocz do zawartości

Zestaw stereo do 10-12 tysięcy


Michał Sikora

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 168
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

W skład zestawu wchodzi:

Raspberry Pi 4B 2GB 

HiFiBerry DAC+ Pro

Zasilacz i obudowa

Także jeżeli chodzi o DAC to jak wyżej.

Wczoraj siedziałem przy tym do 3 nad ranem. O ile wgranie systemu nie stanowi problemu o tyle jestem rozczarowany brakiem wtyczki Tidal w Volumio a głównie dla Tidala kupiłem malinę. Poszukałem w necie że Moode audio ma już zaimplementowany więc znów czyszczenie karty, wgranie systemu, ustawienia i .... doopa. W ustawieniach tylko airplay i Spotify, poza tym jak dla mnie interface użytkownika koszmarny w porównaniu do Volumio. Dzisiaj chcę jeszcze spróbować z max2play. 

Szkoda że nie ma darmowego systemu który miałby dedykowana wtyczkę do Tidala bo bawienie się w bubbleupnp i tym podobne jest strasznie irytujące

Edytowano przez Michał Sikora
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie skonfigurowałem max2play lecz nie pochwalę się jak to gra bo malinke mam ze sobą w pracy i zależało mi na sprawdzeniu szybkości i wygody działania. Tidala uruchomiłem przez squeezebox z androida obsługa aplikacją squeezer. Działa to trochę wolno, najgorsze jest włącznie utworów bo poprzez jednorazowe kliknięcie wchodzimy w dalsze informacje o utworze, wykonawcy itp, trzeba przytrzymać palec, rozwinie się podręczne menu z upragnionym napisem "play". Także taka opcja odpada bo z aplikacji mają korzystać inni domownicy i chociaż otworzenie Tidala mogło by nie być tak skomplikowane. :)

 

Zaraz przetestuję bubbleupnp, lecz najpierw muszę wrócić do volumio.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Tomasz S. napisał:

No jest to dosyć dziwne. Nawet tam gdzie jest Tidal jest zaimplementowany jak Musiccast, Heos czy Onkyo controller, działa to tylko "jako-tako" Szczerze to najwygodniej chyba korzystać z chromecast audio. Sprawdź to Buble Upnp, jest całkiem ok.

Co masz na myśli pisząc, że działa tylko "jako-tako"? Mnie hula na HEOSie bez zarzutu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się wszystko odpalić oprócz Spotify (muszę założyć konto). Wczoraj przetestowałem zaproponowane przez Tomka rozwiązania. Gra to całkiem fajnie i obsługa nie jest aż tak skomplikowana jak z squeezerem, nawet szybkość ładowania okładek i buforowania utworów nie jest aż tak powolna, ale do natywnej to brakuje bardzo dużo. W darmowej wersji Bubbleupnp max ilość utworów w kolejce to 16 utworów.

Co do jakości grania ciężko jest mi ocenić bo niektóre kawałki z radia paradise brzmią lepiej niż te przez Bubbleupnp. 

Mówisz że zawsze używałeś zewnętrznego dac'a ale w mojej karcie są tylko wyjścia RCA, czy żeby użyć zewnętrznego DAC'a nie potrzebuję wyjścia cyfrowego żeby pominąć wewnetrzny DAC?

 

Muszę wypożyczyć jakiś firmowy strumieniowec żeby mieć porównanie i podjąć decyzję z czego będę w przyszłości korzystał.

Edytowano przez Michał Sikora
Dopis
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mconnect Player Lite wczoraj już nie zdążyłem posłuchać ale odpaliłem przejrzałem i faktycznie chodzi trochę szybciej. W Tidalu co mi się spodobało jest to katalog utworów tylko w wersji Masters czego w natywnej aplikacji nie ma (lub nie znalazłem). Dzisiaj postaram się posłuchać jak to gra w porównaniu do Spotify Premium z wbudowanej wtyczki w Volumio. Jak na razie dla mnie najbardziej przemawia Mconnect, interfejs przyjemny i jakoś bardziej intuicyjny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Michał Sikora napisał:

No właśnie nad node 2 się zastanawialem ale malina miała zagrać lepiej według opinii

Biorąc pod uwagę, że chromcast audio teraz kosztuje 110zł i działa na natywnych aplikacjach, to sens kupowania malinki żaden, jedyna przewaga Bluseond Node to obsługa MQA i wbudowany DAC. 
Używałem Mconnect do łączenia się z Chromecastem, jakość dźwięku jest lepsza niż w natywnych aplikacjach, tylko interfejs trochę kulawy. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj protestowałem trochę volumio, Spotify, mconnect i sprawa wygląda następująco.

Mconnect rozwalił wszystko. Szybkość działania aplikacji, wczytywania okładek i playlist była najszybsza. Jeśli chodzi o Spotify w Volumio to porażka. Brak wyszukiwania utworów tylko w spotify(wyniki oddaje w pierwszej kolejności z stacji radiowych) po znalezieniu utworu też jest problem żeby go otworzyć, przeglądając propozycję Spotify możemy otworzyć tylko pojedyncze utwory, gdy jest jakaś lista to nie możemy jej w żaden sposób otworzyć. Mconnect szybkością działania nie ustępuje nawet samemu Volumio.

Może malina sprawdza się przy dyskach NAS/QNAP i radiu internetowym ale jako odtwarzacz aplikacji typu Spotify to straszna lipa. 

Oczywiście wszystko powyżej to moje własne odczucia. Nie mówię że malina jest zła bo przez mconnect gra na prawdę ładnie, gdy dzisiaj żonie puściłem Trofea - Podsiadło jej pierwsza reakcja "co to za wersja" i po chwili dodała "ale czysto gra" więc chyba wbudowany DAC nie jest najgorszy.

Używałem node 2 na odsłuchach i jego aplikacja i szybkość działania to jest to co by mi odpowiadało. 

Chyba że ktoś zaproponuje coś wartego sprawdzenia w podobnym budżecie i co najważniejsze małych gabarytów (nie o wymiarach typowego wzmacniacza)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z małych rozmiarów masz cenowo idąc w górę chromecast audio, ieast m30, Yamaha wxad-10, auralic mini, blusound 2. Blusound będzie miał pewnie najlepszą aplikację, będzie tez najdroższy. Jeszcze gdzie po drodze jest klipsh gate i audiopro link ale ich Nie znam / nie słyszałem. Podobno bardzo dobre ( ale tez na volumio ) jest volumio prime. Wygodny jest sonos connect AMP ale ja bym go odpuscił

Edytowano przez Tomasz S.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio przez 2 tygodnie testowałem Roon używając BlueOS nie było efektu wow ale bardzo fajny program. Dedykowane wtyczki na iOS. U mnie odpaliłem server osobno i sterowanie miałem z iPada. Działało spoko tyle że ograniczona ilość platform. Może gdyby płatności były miesięcznie to jeszcze bym się pobawił nim. Ale na coś czego nie będę używał nie chciałem wykupywać rocznej subskrypcji.

Jeżeli chodzi o przyjazność obsługi jak używałeś Node 2i to niestety masz problem, bo nie znam żadnego urządzenia o podobnej tak dobrej funkcjonalności.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klipsh Gate testowałem, aplikacja bardzo okrojona przez to dziecinnie prosta. Są zaimplementowane aplikacje najpopularniejszych serwisów oraz radia internetowe. Grało to całkiem fajnie ale do maliny z mconnecctem brakowało. Aplikacja potrafiła czasem spowolnić ale nie było to bardzo odczuwalne. W klipach Gate brakuje mi wyjść RCA nie mówiąc już o cyfrowych, także jesteśmy skazani na wewnętrznego DAC'a. Z tego co pamiętam siedzi tam chyba burrbrown. Urządzenia male, lekkie, przyjazne dla oka.

 

Szukałem różnic między Node 2 a Node 2i, oprócz airplay różnic żadnych nie znalazłem. Czy ktoś się orientuje czy warto dopłacać do Node2i bo mam możliwość kupienia używanego Node2.

Ciekawe czy Node 2 będzie nadal wspierany aktualizacjami tak samo jak jego następca czy lepiej dorzucić i wziąć nowego Node2i.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Michał Sikora napisał:

Szukałem różnic między Node 2 a Node 2i, oprócz airplay różnic żadnych nie znalazłem. Czy ktoś się orientuje czy warto dopłacać do Node2i bo mam możliwość kupienia używanego Node2.

Z tego co pamiętam to 2i pracuje w 5Ghz wifi a Node 2 tylko w 2.4Ghz , ale dla mnie to bez różnicy bo takie rzeczy ja mam stabilniej na kablu i po wifi nawet nie próbowałem.  Jeśli masz dobrą cenę to pewnie że bierz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...