Skocz do zawartości

Zestaw stereo do 10-12 tysięcy


Michał Sikora

Recommended Posts

Co masz na myśli jeśli chodzi o funkcjonalność? Na pewno ma więcej wejść/wyjść, ale sama aplikacja Bluesound jest chyba gorsza niż natywne aplikacje Tidal/Spotify.

Moim zdaniem jak ktoś ma dobrego DAC, to łączenie optykiem Chromecast pomija sekcje DAC Chromecasta, więc nie ma co się przejmować jakością, gorzej jak ktoś nie ma osobnego DAC, gdyż Node ma wszystko w jednym, więc to fajna alternatywa dla leni no i jedno gniazdko zasilania miej w listwie. Natomiast jak ktoś w tej samej cenie może kupić bardzo dobrego DAC za 2000zł i Chromecast, to mamy nieporównywalnie lepsze brzmienie i taki DAC może mieć również więcej wejść/wyjść niż Node.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 168
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

„Chyba” to słowo klucz, mam w domu i jest bezkonkurencyjna względem wszystkiego co testowałem. Chodzi o stronę ergonomii aplikacji. 

Kupując DAC i Chromecast dalej masz tylko funkcjonalność jaka daje Google Cast. Jeżeli chodzi o Chromecast mam dwa w domu.

Dla niektórych DAC łącze cyfrowe Chromecasta, Toslink - też może stanowić spore ograniczenie częstotliwości próbkowania.

High-Resolution Audio: 96KHz/24-bit

Edytowano przez Inferno
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Inferno napisał:

„Chyba” to słowo klucz, mam w domu i jest bezkonkurencyjna względem wszystkiego co testowałem. Chodzi o stronę ergonomii aplikacji. 

Kupując DAC i Chromecast dalej masz tylko funkcjonalność jaka daje Google Cast. Jeżeli chodzi o Chromecast mam dwa w domu.

Dla niektórych DAC łącze cyfrowe Chromecasta, Toslink - też może stanowić spore ograniczenie częstotliwości próbkowania.

High-Resolution Audio: 96KHz/24-bit

Inferno  powiedz prosze jako użytkownik Chromecasta.Mam po.dłączonego do Nad 356 za pomocą przewodu jack jack do wejścia Mp na panelu przednim,czy według Ciebie lepiej będzie podłączyć do Dac Usb 2.0 we wzmacniaczu przewodem jack toslink?Czy ominięcie Daca w chromecast to dobra droga?Dodatkowo mam PC podłączony Usb do wzmacniacza i gram Foobar 2000.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie nie ma gotowej recepty, najlepiej sprawdzić. Chromecast Audio jeżeli dobrze pamietam jest na kości AKM . Musisz porównać, ryzyko kilka złotych jak masz kabelek optyczny Toslink na przelotkę jack, albo kilkanaście złotych na kabelek. W testach różnych DAC Chromecast wypadł całkiem nieźle, notabene lepiej od Node 2i🙂 

U mnie w salonie Chromecast jest podłączony optykiem do wbudowanego DAC w Cyrus 82DACQX i jest naprawdę spoko.

Nie sposób się nie zgodzić z przedmówcami że za takie pieniądze Chromecast jest bezkonkurencyjny!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Inferno napisał:

„Chyba” to słowo klucz, mam w domu i jest bezkonkurencyjna względem wszystkiego co testowałem. Chodzi o stronę ergonomii aplikacji. 

Kupując DAC i Chromecast dalej masz tylko funkcjonalność jaka daje Google Cast. Jeżeli chodzi o Chromecast mam dwa w domu.

Dla niektórych DAC łącze cyfrowe Chromecasta, Toslink - też może stanowić spore ograniczenie częstotliwości próbkowania.

High-Resolution Audio: 96KHz/24-bit

Kabel już zamówiony.Sprawdze jak będzie grało po podłączeniu do Dac w Nadzie.Popraw mnie jesli się mylę ale chromecast obsłuży Tidal jedynie hifi ,nie Master?Zainstalowałem aplikacje Mconnect i tam przez nią można grać pliki Master do chromecasta

Edytowano przez tomaz75
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Inferno Ergonomia aplikacji :D Chyba intuicyjność. Miałem styczność z BlueOs oraz innymi kombajnami, jednak przemieszczanie się między kategoriami i playlistami użytkowników jak i cały widok, który np. został skrojony tylko na potrzeby Spotify ciężko jest przenieść do BlueOS który ma wspierać więcej platform.

@tomaz75

Mconnect i nowy Tidal który już wspiera mobilnie Master maksymalnie wyśle 48/24 z tego co mi pokazuje DAC, jak podączę do tego samego DAC tylko z PC gdzie Tidal już potrafi dekodować MQA, to mam 96/24 (w zależności od utworu, jednak większość ma takie parametry), ale tej różnicy w próbkowaniu i tak ciężko usłyszeć więc chyba nie ma co się załamywać. 
Chociaż Tidal chyba oszukuje, bo można włączyć mobilnie Master, ale DAC wciąż mi pokazuje 44/16

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zamierzony sposób wykorzystałem termin ergonomii. Jest on z powodzeniem używany przy opisie technologii informatycznych i działania aplikacji. Zachęcam do lektury pracy prof. dr hab. inż. Marcin Sikorski

https://enauczanie.pg.edu.pl/moodle/pluginfile.php/308784/mod_resource/content/1/06-ergonomia-produktow-IT.pdf

Mieć styczność a używać to jest pewna różnica. Ja miałem styczność kiedyś z Demi Moore 😁

Oczywiście każdy ma prawo mieć swoje zdanie, spoko nie mam z nim problemu. Nie zamierzam nikogo przekonywać. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

wtrace sie nieco w dyskusje. Ja polecam chromecasta. Dodatkowo warto go wyposazyc w

1. ugreen ethernet adapter https://www.ugreen.com/product/UGREEN_Ethernet_Adapter_for_Chromecast-en.html

2. ifi spdif ipurifier https://ifi-audio.com/products/spdif-ipurifier/

i wtedy to juz bardzo konkretny transport, ktory dodatkowo wygodnie obsluguje sie przez natywne aplikacje Spotify/Tidal. Zwlaszcza ten regenerator ifi wynosi chromecast na wysoka polke cenowa. Co wazne ten zestaw daje mozliwosc wykorzystania dowolnego daca z toslinkiem/coaxialem, wiec jest bardziej uniwersalny niz czesto polecany streamer yamaha wxad-10. Oferuje tez wyraznie lepsze brzmienie. Wiecej na ten temat mozecie poczytac tutaj

https://darko.audio/2016/09/ifi-spdif-ipurifier-entry-level-pricing-next-level-results/

Edytowano przez jsp
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tomasz S. Zastanawiałem się jak odpowiedzieć, skoro tak zawężasz warunki odpowiedź brzmi : oczywiście że nie

Ale skoro je tak zawężasz to nie chcąc wywoływać jakiejś niepotrzebnej dyskusji napisze: idea tego urządzenia jest inna aniżeli mogłoby się wydawać. Firma NAD zainwestowała w tę aplikacje sporo środków i nie ograniczyła się w funkcjonalności do użytkowników posiadających konto tylko do jednego z całej plejady serwisów streamingowych - oni poszli krok może dwa dalej.

Nawet sterowanie urządzeniem rozwiązano w bardzo sprytny sposób. A na Chromecasta nie trzeba mnie „nawracać” 👍

@jsp W podobnych kosztach nie wiem czy nie warto zaproponować czegoś innego. A może Nostromo Wolf razem z Chromecast Audio zagra lepiej ? 

Edytowano przez Inferno
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Inferno mialem na mysli transport/streamer jako taki, a nie dac. Taki zestaw mozna podlaczyc do dowolnego zgodnego z gustem sluchacza, ale najlepsze efekty uzyska sie na tych z nizszej-sredniej i sredniej polki cenowej. Konwertery high-end zazwyczaj posiadaja wbudowane rozwiazania typu tego regeneratora ifi, wiec wowczas pozytek z jego dodatkowego zastosowania jest zaden. Moim zdaniem nie ma sensu inwestowac juz w lepszy streamer niz chromecast+ifi spdif ipurifier, a zaoszczedzone pieniadze przeznaczyc na kolumny/wzmacniacz/dac.

Edytowano przez jsp
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, tomaz75 napisał:

Inferno  powiedz prosze jako użytkownik Chromecasta.Mam po.dłączonego do Nad 356 za pomocą przewodu jack jack do wejścia Mp na panelu przednim,czy według Ciebie lepiej będzie podłączyć do Dac Usb 2.0 we wzmacniaczu przewodem jack toslink?Czy ominięcie Daca w chromecast to dobra droga?Dodatkowo mam PC podłączony Usb do wzmacniacza i gram Foobar 2000.

Zdecydowanie tak.

Chromecast to dobre urządzenie ale nabiera wartości jako transport. Na prawdę spraw sobie używany DAC średniej klasy. Zobaczysz.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, tomaz75 napisał:

A ja zapytam o ustawienia w chromecast audio?Czy macie zaznaczone"Pełen zakres dynamiki?

To opcja ustawia maksymalny poziom sygnału na wyjściu. Jeśli łączymy Chromecasta optykiem z zewnętrznym DAC-iem, to powinno się ją zawsze włączać.
Nawet jeśli łączymy po analogu ze wzmacniaczem, to też powinno się ją włączać a głośność regulować wzmacniaczem.

Edytowano przez pawel_luk1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie używasz korekcji bas/sopran to nic nie podbija. Po prostu wychodzi z niego wtedy sygnał o maksymalnej możliwiej amplitudzie w przypadku połączenia po RCA, a jeśli chodzi o połączenie Toslinkiem, to powinien wychodzić sygnał cyfrowy, nietknięty przez cyfrową regulację głośności, czyli bez zmniejszonej rozdzielczości bitowej.
Piszę powinien, bo nie mam pewności czy Chromecast wtedy coś modyfikuje czy nie, i czy wychodzi z niego totalne bit-perfect. Zapewne twórcy Chromcasta to wiedzą. :)
A może ktoś robił jakieś testy na tą okoliczność...

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Inferno oczywiscie, zgadzam sie, mialem na mysli rozwiazanie optymalne pod wzgledem kryterium cena/jakosc.

@Fafniak ja tez widzialem te pomiary, ale moge Ci tez podeslac takie, ktorych konkluzja jest zupelnie odwrotna. Z pomiarami w audio jest tak jak z recenzjami. Najlepiej po prostu posluchac i samemu ocenic efekty. Ja to zrobilem i sobie chwale.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...