Skocz do zawartości

Zestaw stereo do 10-12 tysięcy


Michał Sikora

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 168
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Dnia 8.09.2019 o 13:41, tomaz75 napisał:

Inferno  powiedz prosze jako użytkownik Chromecasta.Mam po.dłączonego do Nad 356 za pomocą przewodu jack jack do wejścia Mp na panelu przednim,czy według Ciebie lepiej będzie podłączyć do Dac Usb 2.0 we wzmacniaczu przewodem jack toslink?Czy ominięcie Daca w chromecast to dobra droga?Dodatkowo mam PC podłączony Usb do wzmacniacza i gram Foobar 2000.

Niech mnie ktoś uświadomi, bo może źle myślę, ale jak wcześniej koledzy pisali o omijaniu DAC w Chromecast to chyba zbytnio możliwe nie jest skoro urządzenie ma wbudowany DAC i tylko wyjście analogowe jack 3,5mm więc wysyła już sygnał w formie analogowej po przerobieniu przez wbudowanego DAC'a i nie jest na tyle inteligentnym urządzeniem że po podpięciu przejściówki będzie prze wyjście analogowe przesyłać sygnał cyfrowy do zewnętrznego DAC'A. Różnica w brzmieniu wynika pewnie z budowy zewnętrznego DAC'a czyli zagra inaczej tak jak byśmy podłączali go analogowo do różnych wzmacniaczy. Co innego gdyby miało wbudowane wyjście cyfrowe z pominięciem wbudowanego DAC'a

Edytowano przez Michał Sikora
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj sobie ten artykuł https://www.caryaudio.com/2018/10/29/turn-your-conventional-dac-into-a-streaming-dac/
Generalnie wystarczy posłuchać wbudowanego DAC Chromecast jest fatalny... tutaj różnice każdy usłyszy, prawie jak słuchanie jakiegoś skompresowanego MP3 :) 
Podłączenie optykiem do lepszego DAC i zupełnie inna bajka.

Cytat

Using the Chromecast Optical Cable, the signal bypasses the modest DAC inside the Chromecast Audio puck, allowing your DAC to fully decode the pure digital signal. Basically, the Chromecast Audio and cable acts as a conduit of digital content from your wireless network internet connection straight to your DAC

W laboratoryjnych pomiarach Chromecast  (domyślny DAC) ma na pewno duży Jitter https://www.audiosciencereview.com/forum/index.php?threads/review-and-measurements-of-chromecast-audio-digital-output.4544/ 

Edytowano przez ald890
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Michał Sikora napisał:

Niech mnie ktoś uświadomi, bo może źle myślę, ale jak wcześniej koledzy pisali o omijaniu DAC w Chromecast to chyba zbytnio możliwe nie jest skoro urządzenie ma wbudowany DAC i tylko wyjście analogowe jack 3,5mm więc wysyła już sygnał w formie analogowej po przerobieniu przez wbudowanego DAC'a i nie jest na tyle inteligentnym urządzeniem że po podpięciu przejściówki będzie prze wyjście analogowe przesyłać sygnał cyfrowy do zewnętrznego DAC'A. Różnica w brzmieniu wynika pewnie z budowy zewnętrznego DAC'a czyli zagra inaczej tak jak byśmy podłączali go analogowo do różnych wzmacniaczy. Co innego gdyby miało wbudowane wyjście cyfrowe z pominięciem wbudowanego DAC'a

Chromecast ma wyjscie analogowe i cyfrowe w jednym, ale wyjscie cyfrowe jest obciazone relatywnie duzym szumem. Mozna o tym przeczytac np. tutaj

http://archimago.blogspot.com/2016/02/measurements-google-chromecast-audio_27.html

Dlatego warto zainwestowac we wspomniany przeze mnie regenerator sygnalu cyfrowego zeby dysponowac bardzo dobrym transportem cyfrowym. Pozostaje jedynie podlaczyc je do odpowiedniego daca, zewnetrznego lub zintegrowanego we wzmacniaczu, ktory bedzie konwertowal sygnal cyfrowy na analogowy. Zwracam uwage, ze mozna wybrac dowolny dac, a nie tak jak ma to miejsce w popularnych streamerach typu yamaha wxad-10, wylacznie ten wbudowany w streamer.

Edytowano przez jsp
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Michał Sikora moja rada posłuchaj muzyki na nim zanim dobierzesz cokolwiek ze sprzętu 🤣 Złote rady i prawdy kategoryczne  musisz zweryfikować sam na swoim systemie.

7 minut temu, ald890 napisał:

DAC, który sam filtruje Jitter.

O problemie Jittera producenci DAC wiedza już od dość dawna, zdecydowanie starają się go eliminować 👍 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, ald890 napisał:

Myślisz, że ten regenerator sygnału jest koniecznie wymagany? Bo w artykule który wyżej wrzuciłem wystarczy tylko dobry DAC, który sam filtruje Jitter.

Mysle, ze artykul, ktory wrzuciles dotyczy glownie porownania sygnalu, ktory dociera do odbiornika kiedy streamujesz przez Spotify/Tidal w przegladarce Google Chrome i natywnej aplikacji Spotify/Tidal np. na telefonie (zgrubsza to samo co Roon). Jesli masz wysokiej jakosci dac, w ktorym rozwiazania typu tego regeneratora sa zaimplementowane to nie, nie ma sensu. Jesli nie, a mozesz sobie na to pozwolic to polecam bo kupisz go zdecydowanie taniej niz lepszy dac. Odwolujac sie do powyzszej dyskusji z kolegami na temat pomiarow tego urzadzenia osobiscie mysle, ze decydujace sa nie pomiary, a wrazenia odsluchowe jego uzytkownikow. W internecie mozesz znalezc duzo bardzo pozytywnych opinii, do ktorych i ja sie przylaczam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukacie filtra w dacu tudzież dodatkowego urządzenia eliminującego jitter do chromecasta audio za 100zl? 

Nie no poważnie?

Panowie. Po Jacku to urządzenie które podłącza się do mini wieża niskiej klasy. Po cyfrze to urządzenie nabiera sens do obsługi Spotify na luznym słuchaniu. Ale nie szukajmy tutaj wad ani możliwości poprawy. To 100 zł. Ktoś chce lepiej to jest kilka urządzeń lepszych. A i droższych.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@S4Home Nie przekreslalbym sprzetu tylko dlatego, ze jego cena jest niska. Sami wiecie najlepiej, ze w audio cena czesto nie oddaje prawidlowo rzeczywistosci. Mysle, ze jesli sprzet jest tani, a mozna go relatywnie malym nakladem wyniesc na zdecydowanie wyzszy poziom to tym lepiej dla tego urzadzenia i jego uzytkownika :) Zwlaszcza, ze mam wrazenie, ze wiekszosc osob woli klasc nacisk w inwestycji na kolumny/wzmacniacz, a nie na dac czy streamer, zreszta calkiem slusznie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, S4Home napisał:

Szukacie filtra w dacu tudzież dodatkowego urządzenia eliminującego jitter do chromecasta audio za 100zl? 

Nie no poważnie?

Panowie. Po Jacku to urządzenie które podłącza się do mini wieża niskiej klasy. Po cyfrze to urządzenie nabiera sens do obsługi Spotify na luznym słuchaniu. Ale nie szukajmy tutaj wad ani możliwości poprawy. To 100 zł. Ktoś chce lepiej to jest kilka urządzeń lepszych. A i droższych.

 

No racja. Ale czy nie przyzwyczaiłeś się, że na forum to zawsze są narzekacze, nie dopieszczeni...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie to nie uwaga do nikogo z was konkretnego.

Chromecasta sam polecam i testowałem. Nadal uważam że dobre rozwiązanie. 

Ale dajmy sobie po prostu spokój z takimi dodatkami do tego urządzenia. Zamiast cieszyć się muzyką ulepszamy malucha o turbo wydajne wycieraczki. No szybciej i tak nie pojedzie. 

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...