Skocz do zawartości

Zestaw stereo do 10-12 tysięcy


Michał Sikora

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 168
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Co tych kolumn pasuje magnat nr789 albo właśnie nowy Cambridge 100. A funkcje sieciowa załatwisz obojętnie jaka przystawka. 

To jeśli koniecznie zależy ci na amplitunerze. Jeśli czysty wzmak to moim zdaniem lepiej zrobisz idąc w atolla in100 + Cambridge dac100 + chromecast audio.

Pożyczę ci to zobaczysz. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na amplitunerze mi nie zależy. Jedyne na czym najbardziej mi zależy to na czystym, pełnym brzmieniu. Jeżeli już ma być radio to tylko internetowe. Może niepotrzebnie zacząłem o tych DAC'ach ale chciałem zaczerpnąć jakiś informacji czy rodzaj zastosowanej kości ma wpływ głownie na dźwięk i  ewentualnie funkcjonalność ( stąd przytoczony problem z brakiem dźwięku z dekodera tv sat). Z tego co się rozeznałem to większość strumieniowców oferuje radia internetowe, ale jak już napisałem najmniej mi na tym zależy. 

Chcę zakupić taki wzmacniacz którego nie będę musiał sprzedawać po 2 miesiącach bo w niektórych gatunkach muzycznych będzie mi brakowało średnicy czy góry lub też dołu (chociaż przy F502 dołu nie powinno zabraknąć)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Michał Sikora napisał:

 

Chcę zakupić taki wzmacniacz którego nie będę musiał sprzedawać po 2 miesiącach bo w niektórych gatunkach muzycznych będzie mi brakowało średnicy czy góry lub też dołu (chociaż przy F502 dołu nie powinno zabraknąć

~30tysi budżetu i taki się znajdzie :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Michał Sikora napisał:

Bez żartów 8-8,5k wraz z strumieniowcem :)

Ja się nie znam, to Ci polecę coś co sam mam i spokojnie w tej kwocie się zmieściłem.
Wzmacniacz: Primare I30
Strumieniowiec/DAC/odtwarzacz plików: Primare NP30.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, S4Home napisał:

 

Moim zdaniem wybierz tańszy strumieniowiec lepszy dac i wzmak. 

No własnie problem w tym ze nie chcę mieć dużo elementów na półce wiec wzmacniacz chciałbym z dac i już zgodzę się na strumieniowca osobno.

 

Tańszy strumieniowiec ale chyba nie aż tak tani jak ten:

https://www.klipsch.com/products/gate

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie strumieniowców niech mnie ktoś uświadomi, ponieważ większość ma wyjścia analogowe a na mój chłopski rozum muzyka przesyłana jest raczej w formacie cyfrowym, więc czy DAC ma wtedy jakieś zastosowanie? 

Czy tylko w przypadku podłączenia przewodem cyfrowym (optyk, coaxial) DAC będzie spełniał swoją rolę, czyli w moim przypadku przy podłączeniu TV(optyk) i konsoli(optyk)?

 

Jestem po odsłuchu MR780, wzmacniacz nawet zacny aczkolwiek czegoś mi brakowało w górnych pasmach i przy większej głośności zniekształcenia dawały o sobie znać. Jeśli chodzi o obsługę to irytuje mnie przełączanie źródła (brak możliwości zaprogramowania przycisków pilota) no i 30s WARM UP

Podobał mi się natomiast dźwięk gdy wszyscy śpią i cichutko leci chillout ale słychać potęgę w dolnym paśmie (może to zasługa F502)

Ciężko jest mi cokolwiek znaleźć, dużo wzmacniaczy odrzuciłem ze względu na brak sekcji cyfrowej.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wszystkie strumieniowce maja wyjścia analogowe. Ale te które mają to oznacza że na pokładzie mają DAC który zajmuje się konwersją sygnału cyfrowego na analogowy.

Czasem ten wbudowany DAC jest słaby i warto skorzystać z wyjścia cyfrowego i użyć lepszego konwertera zawartego w osobnym DAC’u.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze jestem w rozsypce. Wczoraj odsłuchiwałem w domu Pioneer A-50DA i w porównaniu do MR780 wypadł bardzo słabo, dźwięk jakiś taki uwięziony, brak przestrzeni, jakiś taki ogólnie suchy. Plusem jest tylko jego funkcjonalność że są na pilocie przyciski od wyboru źródła, co do szybkości uruchamiania to też 4 liter nie urywa. Sądziłem że klasa D bez żadnych lamp uruchomi się błyskawicznie a tu taka niespodzianka.

Wziąłbym MR 780 gdyby miał te przyciski od wyboru źródła o jeszcze fajnie jakby miał trochę więcej zapasu mocy. Lubię głośno posłuchać muzyki

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, Michał Sikora napisał:

Wziąłbym MR 780 gdyby miał te przyciski od wyboru źródła o jeszcze fajnie jakby miał trochę więcej zapasu mocy. Lubię głośno posłuchać muzyki

2x 75W 8om to przecież dużo i nigdy tej mocy nie wykorzystasz , nie widzę nikogo dla kogo przyjemnym byłoby siedzenie w 90dB+ pomieszczeniu , a tyle osiąga mój 2x 9W wzmacniacz na pół gwizdka.

Magnat o tyle fajny ,że z czasem możesz kupić parę starych lamp sterujących i zmienić brzmienie na "lepsze"

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już nawet zastanawiałem się czy nie dołożyć i kupić RV4 bardzo chwalony i jak już rezygnować z przycisków do wyboru wyjścia to i pilot prosty w obsłudze (4 przyciski).

Ewentualnie RV3 na olx w dobrej cenie ale wtedy osobny dac i brak wejść cyfrowych

 

Odnośnie tak chwalonej maliny to coś tam przeglądałem i widzę że to do samodzielnego montażu jest.

Edytowano przez Michał Sikora
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Michał Sikora napisał:

Już nawet zastanawiałem się czy nie dołożyć i kupić RV4 bardzo chwalony i jak już rezygnować z przycisków do wyboru wyjścia to i pilot prosty w obsłudze (4 przyciski).

Ewentualnie RV3 na olx w dobrej cenie ale wtedy osobny dac i brak wejść cyfrowych

 

Odnośnie tak chwalonej maliny to coś tam przeglądałem i widzę że to do samodzielnego montażu jest.

Do pilota idzie się przyzwyczaić, mnie na początku też to denerwowało ale teraz już luzik, nawet moja żona daje radę, jak Ci dźwiek pasuje to na to nie patrz, a maliny się nie bój, ja też bylem zielony i dałem radę poskładać i uruchomić i szczerze Ci powiem że warto, małe pudełeczko gotowe do grania od strzała. Za 500zl masz transport który ponoć może konkurować z kilkukrotnie droższymi sprzętami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Tak więc ostatecznie wylądował u mnie zestaw Fyne Audio F502 oraz Magnat RV4. Oczywiście jak to bywa ze sprzętem i założeniami budżet przekroczony :)

Odnośnie wzmacniacza to byłem zszokowany gdy zobaczyłem go na żywo, jest mega ogromny. Zdjęcia nie oddają jego gabarytów i wagi.

Chciałem wszystkim podziękować za zaangażowanie się i pomoc w doborze sprzętu z którego jestem mega zadowolony. Nie dość że dźwięk spełnia oczekiwania to i prezencja na najwyższym poziomie.

 

Pozostaje już mi tylko znalezienie odpowiedniego urządzenia do Tidala i radia internetowego, szkoda że Magnat nie robi nic w stylistyce RV4.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Michał Sikora napisał:

Tak więc ostatecznie wylądował u mnie zestaw Fyne Audio F502 oraz Magnat RV4. Oczywiście jak to bywa ze sprzętem i założeniami budżet przekroczony :)

Odnośnie wzmacniacza to byłem zszokowany gdy zobaczyłem go na żywo, jest mega ogromny. Zdjęcia nie oddają jego gabarytów i wagi.

Chciałem wszystkim podziękować za zaangażowanie się i pomoc w doborze sprzętu z którego jestem mega zadowolony. Nie dość że dźwięk spełnia oczekiwania to i prezencja na najwyższym poziomie.

Mozesz troche napisac o RV4? Troche malo o nim informacje w necie. Szczegolnie jak wypada w porownaniu z MR780 (choc to klasa nizej), ktory jak widze tez miales na testach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak wyżej w moim odczuciu też jest więcej przestrzeni i tej swobody a zaznaczam że nie jestem znawcą, tylko stwierdzam po odsłuchu, i nie brakuje mu niczego przy większej głośności gdzie przy mr780 coś niedobrego się działo. I jeszcze gdzie zobaczyłem różnice to Bluetooth i choć rzadko z tego korzystam to w każdym testowałem i RV4 gra na prawdę fajnie, gdzie niby te same moduły.

 

Najgorsze w tym wszystkim było przekonanie żony że RV4 był tylko 1000 droższy 😂😂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję Michał udanego nabytku. Ja wczoraj odsłuchiwałem KEFy Q950, nad którymi początkowo się zastanawiałeś i zrobiły na mnie bardzo pozytywne wrażenie. Mam nadzieję, że po wygrzaniu będą stanowiły zgraną parę z Denonem PMA 1600NE. A tak z ciekawości... co Cię przekonało do tych Fyne Audio?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W porównaniu do KEF Q950 jak dla mnie Fyne mają bardziej mięsisty dół i w moim odczuciu ciut lepszą przestrzeń, przy wieczornym słuchaniu z żoną jakiegoś chillout'u ten dół jest fajnie słyszalny ale nie hałasujący.

 

Dzisiaj przyszedł zestaw do zmontowania, także będę miał co robić. Mam nadzieję że będzie to tak ładnie grało jak to jest chwalone na forum. 😀

IMG_20190904_135847.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...