Skocz do zawartości

Pierwszy amplituner + bluetooth


Skrzypol

Recommended Posts

Witam,

 Jako kompletny laik w temacie nagłośnienia zostałem oddelegowany do zorganizowania nagłośnienia w pokoju. Żona chciała soundbar, bo to wygodne i "nowoczesne", można puszczać muzykę z telefonu itp. Ja z kolei zapieram się rękami i nogami, bo dobry soundbar to już pułap, gdzie zapewne można dostać niezły amplituner, a w przyszłości dobrać do niego kolumny i cieszyć się sprzętem latami.

Osobiście skłaniam się do systemu stereo, po pierwsze wyczytałem, że amplitunery stereo zazwyczaj są znacznie lepsze w danym przedziale cenowym, a po drugie wydaje mi się, że na pokój 18m wystarczy to w zupełności, tym bardziej, że rozprowadzanie kabli nie wchodzi za bardzo w grę. Poza tym, skoro docelowo miał być soundbar,, to on również nie byłby kinem domowym.

Jak wspomniałem, pokój 18m, ale jest z małym zastrzeżeniem, jest to parter małego domu, więc w teorii dochodzi jeszcze otwarta kuchnia i schody.

Podsumowując, szukam amplitunera, najlepiej stereo, ale koniecznie z możliwością łączenia telefonów czy laptopów poprzez bluetooth. Cena - z przykrością muszę powiedzieć, że im niższa tym lepsza, myślę że maksymalnie 1000zł. Jak rozumiem ampli musi mieć w zestawie złącza HDMI więc znalazłem np. Pioneer VSX-531, co prawda 5.1, ale może na początek wystarczy? Oczywiście używane sprzęty jak najbardziej wchodzą w grę, chociaż idealnie byłoby coś dorwać na raty.

Głośników nie mam, więc za nimi również muszę się rozejrzeć. Interesują mnie kolumny głównie pod TV + nieco rockowej/metalowej muzyki. 

Z góry wielkie dzięki za pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak mówię, im więcej czytam i oglądam na YT, tym większy mętlik w głowie.

Czyli jeżeli chcę multimedialny kombajn, gdzie będzie możliwość użycia kolumn podczas seansu filmowego, podłączenia poprzez BT telefonu z muzyką itp. to HDMI jest zbędne? Pierwsze co widziałem, to jakiś poradnik z Denon X1400H i to chyba mi namieszało.

Czyli TV do amplitunera optycznym i tyle? To trochę upraszcza sprawę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...