Skocz do zawartości

Pierwszy zakup


Mariusz P

Recommended Posts

Witam wszystkich jestem tutaj nowy, liczę na wyrozumiałość i pomoc:)

1. Kwota 5000-6000

2. Sprzęt nowy

3. Sprzęt towarzyszący ps4, samsung one connect, TV

4. Powierzchnie zgodnie z rys.

5. Sprzęt na kilka lat

6. Czego oczekuję podłączenia  PS4+UPCTV+TV i to mam podłączone do samsung one connect jako jedno oraz Spotify.

Przeczytałem wiele postów i mam już mały mętlik. Czy stereo czy KD (lepsze + późniejsza rozbudowa)... Do czego będzie przeznaczony sprzęt - słuchanie muzyki około 60% (soul, folk rock, rock, vocal - raczej spokojne klimaty, dominujący wokal, czasem coś głośniej) 40% razem konsola+filmy w TV, TV. Ważne funkcje sieciowe by moc przesyłać muzykę. 

Po przejrzeniu postów bardziej bym się skłaniał w stronę amplitunera stereofonicznego Yamaha R-N803D + zestaw kolumn (2000-3000) czy w dobrą drogę idę;)? 

I jak to później wszystko z sobą połączyć... poprzez digital audio out z boxa samsunga urządzenia TV+PS4 do N803D?

 

Plan mieszkania poz.1 i 2 planowane kolumny podłogowe, odsłuch na kanapie.

plan.thumb.jpg.ad5d8d0caa75d709dee3177654924044.jpg20190219_101049.thumb.jpg.2cdc1440f713e45ce14050383a8f0fbb.jpg

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie reszta branży nie będzie Ci polecać R-N803D ze względu na brak dostępności, nawet u nas zostało ich bardzo niewiele i niedługo będzie kicha. a następne dostawy podobno dopiero w kwietniu. 

Jeśli możemy trochę nagiąć budżet koniecznie weź pod uwagę 

R-N803D + QX-3, wielokrotnie klienci z podobnym budżetem jak Ty po odsłuchasz trochę tańszych połączeń dokładali do tego zestawu. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy ale gdzie kolega to postawi?

Weźmy się skupmy na razie na tym a nie oferowaniem sprzetu!

Jeśli kolumny mają tak stać jak na załączniku to powiem Ci szczerze. Nie ma sensu wydawania 6k :( Mówie to jako branża oferująca audio.

Jeśli TV nie ulegnie zmianie to zastanów się nad kinem. Monitory postawisz wyżej może je gdzieś wciśniesz. Albo dobre małe kolumny jak KEF E305 lub Tannoy Arena.

Stereo z takimi frontami tak położonymi no nie. Szkoda kasy.

 

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I taka odpowiedź mi wiele mówi, że może nie warto iść w tym kierunku, za kilka lat pomyśleć o zmianie ustawienia, a obecnie zainwestować mniej w KD, albo dobre słuchawki:D 

Rozumiem, że zmiana ustawienia frontów też nie wiele da, bo to układ pomieszczenia i mebli powoduje brak sensu inwestowania. 

Co do KD i KEF E305 - co do tego żeby nie iść w koszty, a miało to ręce i nogi. 

A i znalazłem coś takiego jeszcze KLIPSCH Reference theater pack zestaw głośników 5.1 Klipsch z 4tys na 2,5tys przeceniony warto?

Edytowano przez Mariusz P
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli szafka rtv jest równa ze ścianą,tak jak na rysunku?to jeżeli te drzwi balkonowe tak często nie otwierasz,ja bym zrobił tak:1 wyrównał z dwójką,a na te drzwi balkonowe dał zasłonę,to powinno poprawić akustykę i wydaje mi się że można wtedy spróbować pójść w kolumny podlogowe,jak będziesz potrzebował otworzyć drzwi to ją trochę odsuniesz do przodu,tu najlepiej jakbyś wypożyczył i sprawdził w domu jak Ci to zagra.

Edytowano przez maverick2005
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...