Skocz do zawartości

Yamaha R-N602 i Tidal - problem


Alex81

Recommended Posts

  • 3 weeks later...
  • 6 months later...

Witam,

Posiadam Yamahę R-N602 od 3,5 roku. Testowałem na niej różne strumieniowe serwisy muzyczne (Spotify, Qobuz, Deezer, TIDAL) i nigdy nie miałem takich problemów. Testowałem zarówno wersje od darmowych po Hi-Fi (te które obsługują).
Od samego początku Yamaha połączona jest z siecią przez ten sam router od UPC. Stoi w odległości ok. 3 m od routera. Nigdy nie podłączałem sieci po kablu. Jedyne co się zmieniło w czasie to trochę zwiekszona prędkość netu i kilka aktualizacji firmware’u Yamahy. Od ok. roku nie było już żadnego update’u.

Powtarzam NIGDY nie miałem takich problemów jakie opisujecie na tym sprzęcie. Nawet mi przez myśl nie przeszło żeby go zmienić. Mam w nim wszystko czego potrzebuje. Słucham płyt winylowych, CD, radia internetowego, służy jako „kino domowe” po Bluetooth (transmiter wpięty w TV) no i stream...z kompa, telefonu, tabletu. 
 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

MC to jest g... niestety.

Przestało ciąć dopiero gdy podpiąłem Internet po kablu (po wifi zrywało co któryś utwór). 

Używanie Titala przez MC to też droga przez mękę, mConnect Lite niby lepszy, ale szału nie ma. Tidal tylko po chromcast albo zostaje Spotify, bo omija MC. Ja nigdy nie słyszałem tej jakości w Tidalu HiFi vs. Spotify Premium i ślepe testy w moim wypadku to potwierdziły :)  

2 godziny temu, Arcadiush napisał:

Witam a czy da się jakoś to przeskoczyć żeby aplikacja Tidal widziała Yamahę w sieci jako dostępne urządzenie? W Spotify można wybrać urządzenie natomiast w Tidalu jest taka opcja ale nie widzi Yamahy w sieci WiFi. 

Bezpośrednio w Tidalu nie zobaczysz Yamahy chyba że wepniesz w nią chromecasta.

 

Edytowano przez petroff
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Odświeżam temat.

Moja Yamaha R-N602 również ścina połączenie Tidala HiFi. Nie zdarzyło się, żeby muzyka włączona w tym serwisie przez aplikację MusicCast grała dłużej niż 20-25 minut. Problem nie występuje w przypadku Spotify, radia internetowego, czy jakiegokolwiek streamu przez Airplay.

Ostatnia aktualizacja firmware'u Yamahy (do wersji 1.35) nie rozwiązała problemu!

Wykluczyłem problem internetu po wi-fi. Na pożyczonej R-N803 Tidal śmiga, aż miło.

Wnioski możecie państwo wyciągnąć sami. Wg mnie oprogramowanie układowe modelu R-N602 to syf, a spotify działa tylko dzięki obsłudze opcji connect.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Witam.

Jest to mój pierwszy post dlatego chciałem się i przywitać 🙂

Pozwolę sobie na podpięcie się pod temat. Mam nadzieję że nie macie nic przeciwko. Posiadam streamer Yamaha nps303 i od kilku dni mam problem z Tidalem tzn loguje się normalnie ale tytuły utworów są wyszarzone i nic nie odtwarza. Próbowałem restartu, podpinałem internet kablem, zmieniałem konto Tidal i nic. Spotify i cała reszta gra.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn? Przepraszam ale nie wiem o co chodzi?

Zawsze odpalałem apke musiccast i wybierałem Tidala i banglało. Teraz też tak robię i loguje się przez apke na Tidal i otwiera się. Widać wszystko tzn moje playlisty itd ale nazwy utworów są tak jak pisałem wyszarzone i nic nie odpala???

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Kejup napisał:

Tzn? Przepraszam ale nie wiem o co chodzi?

Zawsze odpalałem apke musiccast i wybierałem Tidala i banglało. Teraz też tak robię i loguje się przez apke na Tidal i otwiera się. Widać wszystko tzn moje playlisty itd ale nazwy utworów są tak jak pisałem wyszarzone i nic nie odpala???

A nie są to usunięte albumy z tidala ? Mam tak samo przy niektórych utworach, które mam na liście, ale album został usunięty z tidala, i te utwory są na szaro.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie za info. Chyba rozwiązał się problem. Otóż wygląda na to że skończyła się subskrybcja ale co dziwne nic mnie o tym nie informowało. Tidal z apki działał normalnie. Dopiero wejście na stronę Tidal z poziomu komputera jakby zablokowało apke i poinformowało o tym fakcie. Dziwne. Wykupię subskrypcję i zobaczę co się stanie. 

Jeszcze raz dzięki 😉

Edytowano przez Kejup
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...