Skocz do zawartości

Klipsch rf7 problem


ttok@vp.pl

Recommended Posts

Witam

Mam problem  z jedną  kolumną Klipsch rf7 .

Jedną kolumna  gra ciszej  od drugiej, mniej dynamicznie.  Gra poprostu inaczej .  Czy jest  możliwość że z kolumną jest  coś nie Tak?  Szczerze posiadam te kolumny ponad 3 lata i raczej bym usłyszał taką  różnicę  dźwięku. 

 

Wszystko sprawdziłem,  wszystko dobrze podpięty. Zamiana miejscami obojętnie lewa prawa gra słabiej  od drugiej ,wzmacniacz,  kable itd . wszystko ok.

Edytowano przez ttok@vp.pl
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolumny stały koło siebie.  Jedna kolumna gra ciszej . Ciężko powiedzieć kiedy to się stało. Pewnego wieczoru puściłem Tidala I słyszę jakby jedna kolumna grała głośniej.  Dźwięk słyszalny bardziej z jednej strony.  Z sprawnego głośnika wysokotonowego wydobywa się więcej dźwięków I są glosniejsze . Ale również bass jest mocniejszy . Kolumny podpiete były w biampingu wiec najpierw podłączyłem same głośniki wysokotonowe do sprawdzania potem same niskotonowe.  

Zamiana miejscami , zmiana kabli nic nie dały.  Cały czas ta sama kolumna gra ciszej. 

Kolumny podłączone również  bezpośrednio pod amplituner I ten sam efekt.

 

Kolumny na gwarancji. Więc zostaje serwis.  

Alle wiadomo jak serwisy do takich rzeczy podchodzą. 

 

Edytowano przez ttok@vp.pl
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Dzieki za propozycję. Niestety dość daleko mam do Was . 

Więc tak kolumny sprawdzone . Kolumny stały koło siebie podpiete pod wzmacniacz . Najpierw  wysokotonowe  obydwa  grają  niestety  jeden głośniej  drugi ciszej.  W sprawnym  więcej się dzieje jest glosniejszy.  Następnie głośniki niskotonowe,  wszystkie grają niestety inaczej.  Na sprawnym glosniku więcej dynamiki , bardziej wyraźny. Bardziej sprężystey bas, więcej przestrzeni. 

Oba głośniki  sprawne niestety inna specyfika grania  . Słychać to bardzo wyraźnie. 

 

Teraz pytanie czy mogło coś ulec awari?  Czy może od samego początku  grały  inaczej. 

 

 

 

8 godzin temu, ttok@vp.pl napisał:

 Dzieki za propozycję. Niestety dość daleko mam do Was . 

 

Edytowano przez ttok@vp.pl
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...