Skocz do zawartości

Denon AVR 1709 jakie głośniki?


JacekWF

Recommended Posts

Witam,

Posiadam amplituner Denon AVR-1709 + głośniki Wharfedale 5+1 (głośniki przednie to Vardus VR-300). Pomieszczenie to pokój półotwarty na kuchnię i przedpokój (całość ok. 40 m2).

I tak o ile przy filmach nagłośnienie jest w miarę zadowalające to już przy muzyce (stereo) szału nie ma.

Myślałem żeby zmienić tylko głośniki przednie np. na Dali Zensor 7 ale na forach znalazłem kilka wpisów, że Denon i Dali to nie jest dobre połączenie.

Jakie kolumny byście zaproponowali żeby to zagrało przy słuchaniu muzyki? Czym się kierować w doborze. Myślałem o wydatku ok. 4 tys. pln.

Wiem, że najlepiej byłoby odsłuchać ale nikt mi nie podłączy głośników do Denona AVR-1709 bo już nikt nie ma takiego modelu :)

Pozdro.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tym budżecie możesz rzucić "uchem" np. na Monitor Audio Silver 6 , Magnat Quantum, Heco Aurora 700, Polk Audio Signature s55, coś z Indiana Line, czy Melodiki, może coś z Klipscha z serii RP (np. 260F), możesz też posłuchać tych Dali, może takie "flaki" akurat będą Ci pasowały. Wszystko zależy od tego, jakie gatunki muzyczne wchodzą w grę i jakie brzmienie kolumn jest Tobie najbliższe

Edytowano przez Markcox
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie chyba rozważę sprzedaż mojego zestawu (zostawię sobie tylko subwoofer) i wybiorę po odsłuchu coś z polecanych powyżej kolumn (wizualnie najbardziej podobają mi się Magnaty 727).

Rodzi się kolejne pytanie z czym kolumny Magnat Quantum 727 lub Polk Signature S60 ładnie zagrają? Może być amplituner stereo, z wifi żeby korzystać z internetowych zasobów muzycznych? Jaki?

Pozdro.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dzień dzisiejszy:

Nie udało się posłuchać Magnata 727 (podobno to niezbyt popularny model) nie było też Monitor Audio 6 Bronze.

Posłuchałem:

- Monitor Audio 5 Bronze – wg mnie słabizna,

- Q Acoustic 3050 – ładnie, czysto, ładnie wykonane.. no i cena atrakcyjna,

- Dali Oberon 7 – jak dla mnie rewelacja!

Jeśli chodzi o ampli to chyba będzie to Denon x2500 (jednak to taniej o ok. 500 zł o Yamahy 685).

Pewnie w W-wie nie uda się usłyszeć Magnata 727 ale porównam jeszcze Monitor Audio Bronze 6 i Dali Oberon 7.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie łącz Daliego z Denonem. Ja też miałem taki zamiar.  

Wielu mi odradzalo i po odsłuchu i porównaniu okazało się że nie tędy droga

U mnie do Daliego dołączył Marantz 5013 i jestem bardzo zadowolony z tego wyboru.  

Polecam jak wszyscy: posłuchaj A naprawdę usłyszysz różnicę (warto dopłacić A być zadowolonym )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Markcox napisał:

a co napędzało te kolumny na Twoich testach?

Yamaha R-N602

6 godzin temu, MrMarcin1984 napisał:

U mnie do Daliego dołączył Marantz 5013 i jestem bardzo zadowolony z tego wyboru.  

Marantz SR5013 kosztuje 3200 zł a to 500 zł więcej niż Yamaha RX-V685 i o 1100 zł więcej niż Denon x2500.

I znów mam mętlik w głowie :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś kolejny odsłuch zaliczony...

Amplituner Yamaha stereo.

Posłuchane: Focal Chorus 726, Monitor Audio Bronze 6, Dali Oberon 7 i Zensor 7 na utworach Dire Straits i muzyce z Piratów...

Mój faworyt to Focal, potem Oberon, podobnie lecz trochę delikatniej od Oberona - Zensor i Monitor Audio 6. MA wydawał mi się jakby hmm przytłumiony??? i chyba lubi ostrzejszą muzę...może wtedy pokaże pazur ;)

Biorąc pod uwagę, że Focala mogę mięć tylko ciut drożej od reszty chyba nie ma się co zastanawiać.

Jeśli chodzi o ampli to wybiorę Yamahę 685 (nie chcę się zamykać na kino domowe a i wzmacniacz można podłączyć).

Piotrze, dziękuję za propozycję wypożyczenia ale dla mnie to trochę trudne logistycznie i czasowo...umawianie się z kurierami żeby dostarczyli, odebrali itd.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaaa i żeby nie było, że pytam na forum, Profesjonaliści doradzają a ja się nie stosuję do rad... O ile Heco Aurora 700 znalazłem w Warszawie do odsłuchu w jednym sklepie (ale też za bardzo nie ma do czego porównać) to Magnata Quantum 727 się nie udało... może słabo szukam. Jutro jeszcze porównam KEF do Focala i zapadnie decyzja.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam po przerwie. A więc od ok. miesiąca użytkuję Yamahę RX-V685 i jestem bardzo zadowolony (muzykalność, moc, dostęp do radii internetowych i serwisów muzycznych, sterowanie telefonem...). Pod amplituner podłączyłem swoje stare kolumny Wharfedale (5+1) i Yamaha tknęła w w nie nowe życie. Nie spodziewałem się, że te głośniki mogą tak ładnie zagrać (przy Denonie 1709 nie chciały...). Tak więc nie ma dużego ciśnienia na zmianę nagłośnienia ale żeby lepiej wykorzystać potencjał Yamahy wymienię je na coś lepszego. Z racji tego, że dużo jeżdżę po Polsce pewnie zawitam do któregoś salonu (a może i obu :)) na odsłuch. Wiem, że jednak musi to być zestaw (set) KD bo chociaż filmów dużo nie oglądam to oglądanie (słuchanie) TV na stereo jest słabe. I teraz pytanie co wziąć pod uwagę do odsłuchu i porównania? Wiele dobrego czytałem o STX 250 a i cena nie zwala z nóg bo z subem to około 3800 pln. Chyba, że kupić droższy zestaw 5 głośników a suba zostawić starego (Whafredale Vardus VR-SUB10)? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, S4Home napisał:

Suba nasz tej samej serii?

Na razie wymień kolumny stx to dobra propozycja. Dalej indiana linę tesi 561 czy tez set polskiej melodika bl40mkIII.

Jeśli będziesz jechal koło nas to zapraszam na kawę.

Piotr

Tak sub jak i cała reszta to seria Vardus.

Jak będę w pobliżu to na pewno skorzystam z zaproszenia. Dziękuję :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...