Skocz do zawartości

wzmacniacz do Canton Ergo 902 DC


mikoo

Recommended Posts

Cześć.

Rozglądam się za wzmacniaczem do tytułowych kolumn (dane techniczne tutaj).  Budżet to +- 4000 zł, sprzęt raczej używany, choć nowego nie wykluczam. Pomieszczenie ma około 22 metrów kwadratowych (4,4 x 5 metrów).

Oczekiwania to brzmienie naturalne, z jak najszerszą sceną, z dobrze kontrolowanymi zarówno wysokimi, jak i niskimi tonami. Testowo podpiąłem je pod Marantza M-CR503 (wiem, wiem...) i o ile scena jest zadziwiająco poprawna, góra i środek nawet szczegółowy, to bas jest rozlazły i niekontrolowany, całości brakuje powietrza i niewątpliwie mocy. I tak jak na taką pchełkę jest zaskakująco dobrze.

Za źródło docelowo będzie robił laptop dedykowany do audio i odtwarzacz CD, więc czeka mnie jeszcze zakup DACa (chyba, że wzmacniacz będzie miał coś sprawnego na pokładzie) i odtwarzacza, ale to w przyszłości. Na razie chcę dobrać wzmacniacz.

Na razie mam kilka typów:

- Vincent SV-238

Sansui AU-919

Dubiel 2A3SE (droższy, ale wiecie jak to jest z zakładanym budżetem... ) - tutaj mam obawy, czy przy relatywnie niskiej skuteczności kolumn wzmacniacz lampowy sobie poradzi.

 

Pomożecie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...