Skocz do zawartości

Jak podłączyć subwoofer do onkyo 686


Bubus

Recommended Posts

Witam, zamówiłem subwoofer aktywny KM0536 i zastanawiam się jak połączyć go z ampli onkyo 686. Tzn. Subwoofer ma line in L, R gdzie z tego co wiem R to LFE (podobno nie działa w stereo a chciałbym też suba w stereo). Natomaist onkyo ma tylko 1 pre out. Panowie, jak to podłączyć żeby sub grał również w stereo? Kupić chinch który z Rca x 2 przechodzi w 1rca i ten pojedynczy wpiać do sub out w onkyo a L/R do subwoofera? Czy poprostu rca x2 z suba do ampli bo teoretycznie L/R w subie jest

Edytowano przez Bubus
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz używać subwoofer w stereo zgodnie ze sztuką powinieneś zakupić model z wejściem high level i podłączyć go pod zaciski głośnikowe we wzmacniaczu. Jeśli kupiłeś subwoofer z wejściem na LFE, to jest to typowe urządzenie do kina domowego, podobnie jak amplituner KD, ktory posiadasz. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, S4Home napisał:

Co to znaczy nie działa w stereo? Sub zawsze jest mono. A czy ma działać w stereo czy nie to ustawienia amplituner. Na tym da się zrobić tak żeby działal.

Piotr

Chodzi mi o to ze ten sub wyjscie "line in" kanał R obsługuje LFE low frequency effects czyli efekty strikte do scieżek filmowych ew. gier. Natomiast muzyka nie jest napisana pod ścieżke LFE. Więc tutaj pytanie czy będe mógł używać suba w muzyce w trybie stereo czyli 2.1. Czy mogę podłączyć to pojedynczym RCA z pre out do line in R w subie żeby grał w filmach i muzyce w trybie dwie kolumny plus subwoofer?Ps. Po co w subie Line in R/L? Co da połączeniem suba kablem RCA Y do ampli pre out względem pojedynczy RCA?

Edytowano przez Bubus
Edycja
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie.

Dnia 22.02.2019 o 19:01, Bubus napisał:

Chodzi mi o to ze ten sub wyjscie "line in" kanał R obsługuje LFE low frequency effects czyli efekty strikte do scieżek filmowych ew. gier. Natomiast muzyka nie jest napisana pod ścieżke LFE. Więc tutaj pytanie czy będe mógł używać suba w muzyce w trybie stereo czyli 2.1. Czy mogę podłączyć to pojedynczym RCA z pre out do line in R w subie żeby grał w filmach i muzyce w trybie dwie kolumny plus subwoofer?Ps. Po co w subie Line in R/L? Co da połączeniem suba kablem RCA Y do ampli pre out względem pojedynczy RCA?

Podłączasz normalnie. Jeśli w opcjach amplitunera włączysz funkcje aby grał w stereo to amplituner tworzy kanał LFE z basu który idzie na fronty. Powiela go, nie kasuje z frontów.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.02.2019 o 08:38, S4Home napisał:

Dokładnie.

Podłączasz normalnie. Jeśli w opcjach amplitunera włączysz funkcje aby grał w stereo to amplituner tworzy kanał LFE z basu który idzie na fronty. Powiela go, nie kasuje z frontów.

Piotr

Super, dzięki za doskonałą odpowiedź.

Pozdrowienia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...