Skocz do zawartości

Mini system Denon RCD-M40 które kolumny wybrać ?


Luis

Recommended Posts

Witam Wszystkich, potrzebuje porady które kolumny wybrać do mini wieży Denon RCD-M40, gra ona u mnie z kolumnami Denona które były w zestawie Denon SC-M40.
Chciałbym uzyskać lepszy dźwięk, dużo czytałem jednak nie mogę się zdecydować które kolumny zagrają u mnie lepiej , miejsce mam bardzo ograniczone - małe mieszkanie w bloku, załączam rysunek pomieszczenia.
Sprzęt jest podpięty optykiem do TV, do użytku na co dzień do oglądania tv i słuchania muzyki mp3 głównie 320 kb/s ew. FLAC, muzyka z deezer, spotify. tidal itp., muzyka słuchana bardzo różna m.in. gitarowe brzmienia, Clapton, Dire Straits, Pink Floyd, Everlast, polskie klasyki rocka, ballady, jazz, łagodne kawałki Metallica, czasami reggae hiphop po muzykę elektroniczną minimal, techhouse itp.
Dodam że zależy mi na ciepłym brzmieniu, czystych wysokich tonach, ładnych gitarach i wokalach, bas musi być obecny jednak bez dudnienia itd.

Zastanawiam sie nad :
1.
Boston Acoustics A25
2. Dali Zensor 1
3. Monitor Audio BX2

Które kolumny byście wybrali, ewentualnie polecili inne lepsze do 1000 zł ??
pozdrawiam



 

salon.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się właśnie zastanawiam nad bx2 ale czy nie będą zaduze w moich warunkach, szafka ma tylko 35cm głębokości a bx2 mają 26cm, i prawa kolumna będzie w rogu jak widać na rys.,  miejsca na standy nie mam. Może lepiej wziąć coś mniejszego na głośniku niskotonowym 13cm czy mimo wszystko na 16cm ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź używane Tannoy M1 za 500 zł i po kłopocie. Miałem je kiedyś i grały tak jak opisujesz. Basu w 16 m2 nie brakowało. Ale weź tez poprawkę na to, że podpoiłem je pod klasyczny wzmak no i inna akustyka, ustawienie.

Ta szafka rtv niska trochę. 40 cm + wysokość monitora jakieś 30 cm . Wysokotonowy na wysokości niecałych 70 cm to za nisko. Powinien być na wysokości uszu.

pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z podanych przez Ciebie zdecydowanie MA BX2, natomiast może okazać się ciekawszą propozycją Indiana Line Nota 260X (bardziej ciepły, plastyczny, równy przekaz, to kolumny bardzo dobrze grające nawet ze słabszymi wzmacniaczami) oraz polska konstrukcja Pylon Audio Pearl Monitor.

Raczej nie proponowałbym konstrukcji mniejszej, to nie jest kolumna efektowa, tylko szukamy rozwiązania, które zapewni Ci spójny, pełny, dynamiczny dźwięk.

Zapraszam na odsłuchy, indywidualne wyceny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za odpowiedzi,
widziałem że te quantum 673 też są polecane jednak są troche wieksze i maja tylny br, w moich warunkach chyba lepiej jakby był z przodu.
Znalazłem jeszcze WHARFEDALE Diamond 220, co o nich sądzicie ? oraz ELAC Debut B5.2 mogę kupić w dobrej cenie , jednak to podobno wymagające kolumny jeśli chodzi o źródło i nie wiem jakby sie zgrały z tą miniwieżą Denona.
Zastanawiam sie jeszcze czy cena 900 zł za używane BX2 to dobra cena ? Ponoć w bdb stanie ...
Co uważacie ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nota 260 podobają mi sie jednak mają 29 cm glebokosci i br z tyłu, tesi 260 mają 30 cm gł, oba modele troche za drogie ...

Dnia 26.02.2019 o 07:54, S4Home napisał:

Moim zdaniem mimo że to dobre kolumny to i wafle i noty i elaci tu nie pasują. To kolumny ciepłe. 

Tesi już tak. Ewentualnie Polk rti a3. Albo lepiej signature

Piotr

Nie rozumiem, chcę uzyskać ciepłe granie i ciepłe kolumny do Denona M40 nie pasują ?
Polk rti a3 zdecydowanie za duże, przypominam że mam szafkę gł. 35 cm a one mają głębokość  35.5cm, także odpadają.

Wybór zawęża się do :
1.
Monitor Audio BX2
2. Monitor Audio MR2
3. WHARFEDALE Diamond 220
4. Dali Zensor 1
5. Boston Acoustics A25

Te 5 modeli najbardziej pasuje mi wymiarowo i cenowo,
może jeszcze jakieś można by wziąć pod uwagę ??
Czy wszystkie zagrają ciepło, wyraźną średnicą z łagodnym basem i przyjemną szczegółową ale nie ostrą górą ?
Czy będzie duża różnica miedzy BX2 a MR2 ?
Proszę o pomoc w wyborze, pozdrawiam


 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Btw nie patrz na tylny BR to nie ma znaczenia. Liczy sie odleglosc glosnika (przednia sciana kolumny) od sciany. Niewazne jaka kolumne wezmiesz bedzie ta sama sytuacja, niestety niekorzystne warunki pracy, najlepiej jakbys to u siebie przetestowal. Ja u siebie tez tak mialem ze myslalem ze postawie kolumny blisko sciany, testowalem kolumny z przednim br a dudnily okrutnie w porownaniu do tych z tylnym...

Edytowano przez Przemek Ost
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Tylni bas reflex nie ma znaczenia. Poczytaj pisałem o tym wczoraj.

Chcesz uzyskać ciepłe granie. Rozumiem ale jak ciepłe? Sama stacyjka Denona jest dość ciepła. Podłączanie kolumn ciepłych spowoduje muł. Ale jak uważasz. 

W takim razie nie powinieneś brać pod uwagę monitor audio obok bostona czy dali. To skrajnie różne granie 

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedzi, z tym br to byłem przekonany że najlepiej jakby był z przodu, jestem początkujący w temacie i jest to mój pierwszy poważniejszy zestaw grający, myślałem że jeśli chce osiągnąć ciepłe granie to kolumny muszą być ciepłe, ale jak się okazuje tak nie można łączyć bo się całość zamuli.

Które z tych 5ciu najlepiej zagrają tak jak opisywałem wcześniej ? Trochę mam obawy że kolumny na 16cm niskotonowym będą za potężne jak na moje warunki i może dudnić, jak myślicie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Dnia 12.03.2019 o 08:34, S4Home napisał:

Ja żadne.

Boston mi totalnie nie leży a Zensor 1 to tyły do kina a nie stereo.

Ale to moje zdanie, prywatne.

Piotr

Dlaczego taka opinia o Bostonach? 

 WHARFEDALE Diamond 220  czy  Boston Acoustics A25? 

Które polecicie ostatecznie i dlaczego? Jaka będzie między nimi różnica w połączeniu z Denonem?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, S4Home napisał:

Bo widziałem co się z nimi dzieje jak stoją na sklepie. Jakość wykonania poniżej krytyki. 

Jeśli te dwie to ja wybieram 220tki.

Piotr

A jeśli chodzi o jakość grania i jego ciepło to jest duża różnica w porównaniu z W. 220?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Witam ponownie, wcześniej do mojego Denona M40 wybrałem Diamond 220, jednak troche brakuje mi w nich basu, najbardziej w utworach akustycznych, przymierzam sie do zmiany na Indiana Line Tesi 261, będzie to dobry wybór ? Czy będzie duża różnica w jakości grania w porównaniu do Diamond 220 i czy nie będzie dudnienia w moich warunkach? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...