Skocz do zawartości

Tannoy m4


kcwi

Recommended Posts

Witaj,

jeśli także duży nacisk kładziesz na stereo, zdecydowanie najlepiej sprawdzi się amplituner Marantz SR6013. Z upustem forumowym troszeczkę przekroczymy założony budżet, ale naprawdę warto. To amplituner oferujący spójny, plastyczny, dynamiczny dźwięk. Jeśli koniecznie musimy zmieścić się w 4000 zł., można jeszcze spojrzeć na model niższy SR5013.

Zapraszam serdecznie na odsłuchy, porównania oraz indywidualne wyceny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy bezpośrednim porównaniu SR6013 gra lepiej niż SR5013, to różnica wyraźna. Oczywiście pewną alternatywą jest Yamaha RX-V685 z końcówką mocy, ale jest to rozwiązanie droższe, po drugie w takim przypadku warto brać pod uwagę nie końcówkę mocy, tylko wzmacniacz z opcja pracy jako końcówka mocy, który daje możliwość łatwego przełączania trybu pracy. W takim przypadku podczas pracy wielokanałowej wykorzystujemy amplituner jako przedwzmacniacz, natomiast jeśli słuchamy muzyki, pracuje tylko wzmacniacz stereofoniczny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Witam,

Jestem w podobnej sytuacji co kolega, który założył temat. Kupiłem Tannoy 5.0 w idealnym stanie. M4 Front, m2 i shadow. Chciałbym zmienić amplituner (obecnie mam podłączony Denon avr-x1100) i dokupić subwoofer. Mam budżet ok 6.000. Co do amplitunera wybrał bym tą opcję YAMAHA 685 i do tego NAD 326 jak kolega radził wyżej.  Zestaw będzie używany głównie do słuchania muzyki stereo, ale również chce oglądać koncerty na blu-ray w DTS MA i Dolby TrueHD.  Pytania:

1. Czy Yamaha 685 nie jest za mocna do tych głośników. Czy nie uszkodzi ich przy głośniejszym słuchaniu? I jeszcze do tego NAD 326

2. Jaki subwoofer polecilibyście do tego zestawu?

3. Myślałem też o zmianie centralnego shadow na coś lepszego pod kontem tych koncertów i do oglądania filmów w tej jakości. Co wybrać do tego zestawu do 1500zł?

Będzie to grało w prostokątnym pomieszczeniu ok 30m.

Pozdrawiam,

Michał

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolumny znam doskonale

Yamah 6A + Nad jak najbardziej. Moim zdaniem zagra to lepiej niż z Audiolabem.

Ewentualnie Cyrus ONE który rozjaśni kolumny i usprawni ich bas w kierunku szybkiego i mięsistego.

Ewentualnie Marantz ale tu pewnie coś z używanych modeli.

Co do suba. Zdecydowanie REL HT 1205

Chyba że typowo kinowy to Heco Aurora sub 30A albo Klipsch SPL 120

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym że uruchomienie 

13 godzin temu, Michal Rossa napisał:

tryb końcówki przyciskiem z przodu wzmaniacza?

ma audiolab. W nadzie trzeba przepinać zworki. W Cyrusie one zmiana odbywa się za pomocą pokrętła 😉. Nowe marantze maja wejścia main in dopiero od serii z ósemka. Trzeba by było szukać coś starszego z 7 z przodu. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.01.2021 o 08:32, S4Home napisał:

kolumny znam doskonale

Yamah 6A + Nad jak najbardziej. Moim zdaniem zagra to lepiej niż z Audiolabem.

Ewentualnie Cyrus ONE który rozjaśni kolumny i usprawni ich bas w kierunku szybkiego i mięsistego.

Ewentualnie Marantz ale tu pewnie coś z używanych modeli.

Co do suba. Zdecydowanie REL HT 1205

Chyba że typowo kinowy to Heco Aurora sub 30A albo Klipsch SPL 120

Piotr

 

Hmm, dużo tego. Sprawa do przemyślenia. Najlepiej by było przetestować i odsłuchać.

Dzięki za odpowiedź.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...