Skocz do zawartości

Miniwieża/zestaw stereo do 3k.


nsx

Recommended Posts

Witam,

Na wstępnie chciałbym się przywitać, to mój pierwszy post tutaj. Post pierwszy, ale w ciągu ostatnich tygodniu forum trochę przeczesałem. Niestety nie znalazłem do końca odpowiedzi na moje dylematy.

Chciałbym zakupić pierwszy zestaw stereo. Do tej pory muzyki słucham głownie na słuchawkach i DAC'a podłączonych do laptopa, oprócz tego w kuchni brzęczy wieża sony.

Do nagłośnienia jest mały salon 18m2  o wymiarach 4,3 x 4,2 m. Miejsce na niewysokim stoliku RTV, brak miejsca na kolumny podłogowe. Głośniki muszą stać na wspomnianej szafce.

Wymagania:

  1. Kosz - max 3 tys PLN
  2. Zestaw all in one. Strumień (Spotify), CD, radio
  3. Gatunki muzyczne: głównie rock, filmowa, czasem metal, i cała reszta
  4. Sprzęt raczej nowy - chyba że używa ogarnie stabilną prace strumienia z sieci
  5. Wejście cyfrowe - chciałbym podłączyć TV
  6. Kolumny podstawkowe

Typy:

  1. Yamaha MCR-N670D 
  2. Pioneer XC-HM86D

Na początku myślałem o Pianocrafcie z kitowymi kolumnami, ale z forum wnioskuje że nie są polecane. W kilku sklepach występują w połączeniu z Indiana Line Nota 260. Różnica będzie odczuwalna? Aktualnie mam ofertę na kitowy zestaw Pianocrafta w cenie 2,7 tys.

Oglądałem sprzęt w jednym elektromarketów, sprzedawca odradzał mi pioneer'a - niby ze względu na awaryjność. Jaka jest Wasza opinia na ten temat.

Zależy mi na stabilności działania spotify, oraz na tym żeby pełna kontrola była za pośrednictwem sprzętu a nie udostępnianie sygnału/playlisty czy czegokolwiek z telefonu. CD też wymagane, kilka płyt posiadam, a na czymś trzeba je kręcić .. :) 

Odsłuch. Jestem z Warszawy, ale jeszcze nie miałem okazji niczego posłuchać - terminy są dość odległe ;) Co nie znaczy że nie chcę posłuchać sprzętu przed zakupem. 

Co radzicie? 

Dzięki za rady. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WItaj,

jeśli możesz postawić klasyczny, dobry amplituner sieciowy, moja propozycja to zbudowanie systemu na bazie amplitunera Onkyo TX-8250 i dobranie odpowiednich kolumn. Spójrz proszę na zestaw oparty na kolumnach Indiana Line Nota 260X lub jeszcze znacznie lepszy, a tylko troszeczkę droższy na Heco Aurora 300. To dwa zestawy, które oferują pełną funkcjonalność sieciową, gwarantują stabilną pracę oraz przede wszystkim wysokiej klasy dźwięk.

Zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania. To tylko jedna z dziesiątek propozycji, z Warszawy masz do nas bardzo blisko, zapraszam serdecznie na odsłuchy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Top Hi-Fi Poznań napisał:

@Q21 czytajcie tematy, autor chce CD a wy proponujecie zestawy bez :) Piano 670 + Nota 260 to bardzo udane połączenie, w założonym budżecie ciężko będzie to pobić. 

Oj, rzeczywiście moje przeoczenie, rzadko mi się to zdarza...

W takim razie jeśli zbudujemy system na bazie klasycznych segmentów, będzie powyżej założonego budżetu. Ale jeśli zejdziemy do amplitunera R-N402D lub niżej R-N303D, to zmieścimy się w budżecie z CD-S300. Chyba że kolega może minimalnie przekroczyć budżet, wtedy zdecydowanie pozostałbym przy mojej propozycji.

Zestaw PianoCraft 670 z Indiana Line Nota 260X to także bardzo dobre rozwiązanie, można ewentualnie jeszcze pomyśleć o Heco Aurora 300 lub Q Acoustics 3020i. Ewentualnie Marantz MCR611 także z Heco lub Q Acoustics.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dobra, dla mnie temat miniwieża/ zestaw jednak sugeruje alternatywę, co zresztą widać w postach branży.

jak ma być małe to tylko cambridge one, ma daca, cd, radio dab+ i bluetootha, w wypadku korzystania ze spotify to chyba żadna strata bo  przecież to kompresja mp3

mi proponowano w Krakowie one za 1400 zł za drugie tyle można już dobrać niezłe kolumny i po sprawie.

one w porównaniu do pianocrafta to dla mnie jednak inna liga, choćby wzmak w klasie A/B..... tak uprzedzam pytania, słuchałem obydwu

Edytowano przez MarcKrawczyk
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za dotychczasowe informacje

Może zacznę od kolumn Heco Aurora 300 - wizualnie przypadły mi do gustu, pasują do mebli. Mam na myśli kolor biały.

Szczerze to do dzisiaj byłem mocno zdecydowany na Pianocrafta, ale teraz trochę daliście mi do myślenia. Zwłaszcza propozycją z Onkyo TX-8250.  Z drugiej strony biorę również pod uwagę że kiedyś bardziej kompaktowy sprzęt wyląduje w sypialni. A do salonu poszukam czegoś bardziej z kopytem. 

Niemniej brak CD to spory problem. Gdybym jednak brał pod uwagę Onkyo rozumiem że napęd CD również musiał by być tej samej firmy - na potrzeby sterowania z jednego pilota?

Marantza oglądałem, wizualnie nie przypadł kompletnie do gustu.  

Cambridge - wydaje się mało informacji w internecie, nie wiem co o nim myśleć.

 

Na początek w planach mam odsłuch PianoCraft 670 z Indiana Line Nota, i z Heco Aurora (o ile się uda gdzieś ogarnąć na miejscu). Chwilę to potrwa z racji niezbyt dużej ilości wolnego czasu.

Czy w Warszawie gdzieś oprócz TopHifi można podbić żeby posłuchać tak budżetowego sprzętu?

 

Ps. stolik RTV mam zlokalizowany pomiędzy dwiema półkami na książki, sam stolik jest natomiast znacznie głębszy. Czy to będzie duży problem akustyczny dla ustawienia głośników?

Edytowano przez nsx
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...