Skocz do zawartości

Wymiana sprzętu - kino domowe


azbescik20

Recommended Posts

Witam, 

Jestem nowym użytkownikiem więc chciałbym się poradzić.

Obecnie użytkuję ztary setaw Sony STR-DE598 + systemowe głośniki 6.1.

2x SS-MF450H 150w 8 ohm

3x SS-SR250 100w 8 ohm,

1x kolumna centralna Sony SS-CN250 100w 8 ohm

Woofer aktywny również firmowy sony SONY SA-WM250 100W

 

Dokonałem wyboru kolumn frontowych i amplitunera. Wybralem Pylony Pearl 27 i Denona x2500 (słuchałem wielu i ta komnfiguracja odpowiadała mi najbardziej).

 

W związku z tym mam pytanie czy dokupywać surroundy czy mogą zostać te które mam i sam woofer czy może zostać czy wymienić - mam upatrzony Klipsch r10sw i nie wiem czy warto zmieniać tamten. A może podłączyć 2.

Salon 17m cześć odsłuchowo kanapowa 14m2. 

Będę wdzięczny za pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

połączenie Denon AVR-X2500H z Pylon Audio Pearl 27 to bardzo dobra opcja, w pełni ją rekomenduję. Na początek możesz zostawić głośniki efektowe Sony, ale docelowo także nadają się do zmiany. Zacznij jednak od zmiany głośnika centralnego, to on będzie najbardziej ograniczał system na początku.

Subwoofer Klipsch to bardzo dobra opcja, ewentualnie spójrz na najnowszy Klipsch R-100SW.

Serdecznie zapraszam Cię do naszego salonu na odsłuchy, porównania oraz indywidualne wyceny. Zawsze przy zakupie zestawu możesz u nas liczyć na atrakcyjną ofertę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Q21 napisał:

Witaj,

połączenie Denon AVR-X2500H z Pylon Audio Pearl 27 to bardzo dobra opcja, w pełni ją rekomenduję. Na początek możesz zostawić głośniki efektowe Sony, ale docelowo także nadają się do zmiany. Zacznij jednak od zmiany głośnika centralnego, to on będzie najbardziej ograniczał system na początku.

Subwoofer Klipsch to bardzo dobra opcja, ewentualnie spójrz na najnowszy Klipsch R-100SW.

Serdecznie zapraszam Cię do naszego salonu na odsłuchy, porównania oraz indywidualne wyceny. Zawsze przy zakupie zestawu możesz u nas liczyć na atrakcyjną ofertę.

Super bardzo dziękuję za odpowiedź. Nie wiem tylko czy jest sens kupowania tego nowego modelu jest o 300 zł droższy niż 10sw. Wiem że to nowy model ale jednak.

Do S4home - Niestety albo Stety mam już zakupione Pylony 27 i naprawdę odsluchiwałem wiele kolumn i ten dźwięk był dla mnie najlepszy. Nawet Polki Sygnatura S55 grały za nisko, nawet z Onkyo 686 który nie podszedł i wziąłem Denona. Ale dzięki za radę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.02.2019 o 20:13, azbescik20 napisał:

Super bardzo dziękuję za odpowiedź. Nie wiem tylko czy jest sens kupowania tego nowego modelu jest o 300 zł droższy niż 10sw. Wiem że to nowy model ale jednak.

Do S4home - Niestety albo Stety mam już zakupione Pylony 27 i naprawdę odsluchiwałem wiele kolumn i ten dźwięk był dla mnie najlepszy. Nawet Polki Sygnatura S55 grały za nisko, nawet z Onkyo 686 który nie podszedł i wziąłem Denona. Ale dzięki za radę.

Daj znać na priv, przygotujemy Ci komoleksową ofertę finansową.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, S4Home napisał:

No rozumiem. Co do suba to nie bierz nowego. Bo to dokładnie to samo. A jak chcesz zaoszczędzić to weź Magnat Sub 302A jest znacznie tańszy a lepszy od Klipsch R10SW i nowego modelu 100.

Piotr

Właśnie w weekend odsłuchałem sobie z godzinkę (jeszcze nie kalibrowałem) i stwierdzam że chyba nie jest mi potrzebny dodatkowy subwoofer  (ani wymiana) i ten sony na razie wystarcza. Dokupię na pewno centralny i tył do kompletu. Dziękuję za podpowiedź z Magnatem.

43 minuty temu, S4Home napisał:

No rozumiem. Co do suba to nie bierz nowego. Bo to dokładnie to samo. A jak chcesz zaoszczędzić to weź Magnat Sub 302A jest znacznie tańszy a lepszy od Klipsch R10SW i nowego modelu 100.

Piotr

Na razie finansowo muszę się wstrzymać ale jak już uzbieram to napiszę. Dziękuję.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...