Skocz do zawartości

Magnat mr780 + Elac fs 247.3 - czy dokupić lepszy DAC?


Stachox

Recommended Posts

Witam, zastanawiam się czy do zestawu Magnat mr780 + Elac fs 247.3 warto dokupić dodadkowy dac np MUSICAL FIDELITY MX-DAC lub Arcam IRdac II? Chciałbym osiągnąć dźwięk bardziej "analogowy" z lepiej budowaną sceną w głąb, ocieplonej, bardziej dociążonej średnicy i bardziej rozbudowanego basu. Czy zmiana na dac w cenie zbliżonej magnata mr780 przyniesie wymierne korzyści? Czy nie okaże się, że magnat mr780 jest wtedy wąskim gardłem i wszystkie korzyści płynące ze zmiany daca będą przez niego niwelowane?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.02.2019 o 13:46, S4Home napisał:

Musicala nie. Arcam już prędzej. Magnat jest w tym systemie tani ale nie oznacza że słaby.

Myślę że trzeba by go przetestować.

Piotr

A czy mógłbyś napisać dlaczego Musicala nie?

No i może coś lepszego się nada do tego zestawu w budżecie do 4000zł. Ważne by ocieplał i dociążał średnicę, i był bardziej muzykalny niż analityczny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musical który napisałeś to podstawowy model DACa gra czysto i tyle. Nie gra dociążonym masywnym ,ciepłym dzwiekiem. To domena dużo starszego modelu M1DAC albo nowszego M6DAC i tego gdzieś widziałem w założonej cenie.

Oprócz tego już nie tak do końca z dociążeniem średnicy ale prawdziwa torpeda to Qutest od Chorda. Widziałem używany w tej cenie. Ewentualnie któryś lampizator. Nawet the pratagonist DAC.

Piotr

 

Ewentualnie jest jeszcze Magnat 1050. To co prawda CDek ale z wbudowanym DACiem. Gra bardzo przyzwoicie w średnicy. Jest lampowy.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaintrygował mnie ten Qutest od Chorda. Czy ktoś może porównywał Qutest z Mojo? Czy różnica między nimi w roli daca jest na tyle duża by opłacało się dopłacać i czy w połączeniu z magnatem mr780 będzie on zauważalna? Czytałem o nich i oba mają dobre opinie. Mojo za to ma dobry wzmacniacz słuchawkowy, który by się przydał do moich Beyerdynamic DT990 Edition bo z Qutest to słuchawki będą napędzane z Magnata. 

Edytowano przez Stachox
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...