Skocz do zawartości

Wzmacniacz i monitory za 10-12k + pytanie o kable


TheKleszcz

Recommended Posts

Cześć,

ostatnio w katowickim Top Hifi odsłuchałem sobie Yamahę R-N803D razem z Elacami Vela BS 403 i bardzo mi się spodobało, co słyszałem. Zanim dokonam zakupu, chciałbym się jeszcze rozejrzeć, co w tej cenie (10-12 tys. zł) byście proponowali - amplituner / wzmacniacz + monitory (na pełne kolumny nie ma miejsca). Pokój ok. 25m2., słucham głównie metalu i rocka, źródło z komputera przez Dragonfly Black i ze Spotify, monitory będą stać niedaleko ściany. 

Mam też pytanie o kable, ponieważ dotychczas używałem zwykłych głośników na minijacku. By połączyć Dragonfly z amplitunerem potrzebuję kabla jack-chinch, tak? A jakich kabli potrzebuję, aby połączyć monitory ze wzmacniaczem? Czy rzeczywiście warto wydać więcej na kable "audiofilskie"?

Pozdrawiam i dzięki za pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Nie będę Cie odciągał od tych kolumn. Bo? To faktycznie rewelacja. Modele seri 4 są bardzo udane u ELACa. Co mogę doradzić to zakup starszego modelu BS 403 który jest znacznie tańszy. A równie dobry w graniu. Wówczas lepiej było by zainwestować w lepszy DAC pod kompa niż Dragonfly.

I tak bym właśnie zrobił.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Jeśli to brzmienie Ci odpowiadało to tylko się cieszyć, że tak szybko udało się znaleźć optymalne granie. Jeśli byłbyś jednak zainteresowany jeszcze innym odsłuchem, zwróć uwagę na Buchardt Audio S300 - świetne, muzykalne kolumny o naturalnej barwie i świetnym basie. Fajnie zgrywają się z Yamahą. Spróbowałbym również Dynaudio X18.

 

Pozdrawiam,

Michał.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...