Skocz do zawartości

Amplituner i głośniki do 3000 zł


micusek

Recommended Posts

Cześć!

Rozważam zakup zestawu grającego do wstępnie 3000 zł. Ze względu na fakt, że moja styczność z dźwiękami to powiedzmy 50% TV/50% muzyka to planowałbym zakup amplitunera av. Po lekturze paru tematów wiem, że chyba nie ma sensu pchać się w 5.1, choćby ze względu na obecne ustawienie telewizora i ogólnie wymiary pokoju, przeprowadzkę w perspektywie jakiegoś roku + sam fakt, że stereo w takiej kwocie może brzmieć zwyczajnie lepiej nawet w filmach, zatem:

a) zestaw amplituner+głośniki pod TV - Apple TV (netflix głównie) i PS4, raczej stereo, do 3000 zł. TV jest FHD, ale za rok-dwa pewnie będę się rozglądał za 4K, więc docelowo ampli powinien wspierać.

b) muzyka to w dużej mierze hip-hop, aczkolwiek i tak rozciągnięty brzmieniami bardzo mocno + minimal, gitarowe brzmienia, pop, elektronika, generalnie niewybredny ze mnie słuchacz. Źródła również nie usprawiedliwiają do czyszczenia konta na jakieś dużo droższe rozwiązania - głównie itunes/apple music z telefonu/airplay, youtube. 

c) Jeśli ciężko dobrać uniwersalny zestaw pod wszystkie gatunki to dobra wiadomość jest taka, że lubię słuchać muzyki, natomiast nie wiem czy odczułbym różnicę między zestawem za 3tys a takim za 7tys, która usprawiedliwiłaby różnicę w cenie - a więcej i tak nie dam. ;) Z kolei nie ukrywam, że wydając te 3-4 tys. chciałbym mieć chociaż minimalny efekt "wow" w porównaniu do obecnego audio Sony LBT-N500 + chyba stockowe kolumny. Przy czym dużo czasu siedzę w Bose QC 35 w pracy, a te chyba jakiś poziom dla amatora reprezentują - także to dla mnie takie punkty odniesienia.

Z amplitunerami, które oglądałem mam taki problem, że nie wiem czy przy moim użytkowaniu będzie różnica między np: denon AVR-X1400 za ~1500 pln a Onkyo 686 (jak przeglądałem fora to gdzieś się pojawiał polecany) za 2500 zł. Zwłaszcza, że wtedy ogranicza się budżet na kolumny, dlatego rozważałem zakup kolumn (do 2000 zł?) i na razie użytkowaniu z obecnym klockiem Sony, a za jakiś czas dokupić amplituner. Ew. na allegro ciągle widzę opcję raty rrso 0% - nie jestem zwolennikiem kupowania na raty, ale faktyczne 0% jest po prostu ekonomicznie opłacalne no i wtedy łatwiej wydać więcej, a przecież to zakup na lata... :)

Biorąc pod uwagę powyższe to tak na przekór zapytam - czy taki zestaw jest bardzo średni i będzie naprawdę odczuwalna różnica między czymś z 2.0 w podobnej cenie a takim 5.0?

[Yamaha RX-V485 + Taga 606 v3 5.0]

 

Będę wdzięczny za wskazówki i pomoc, czy chociaż zawężenie obszaru poszukiwań. I tak - planuję przejechać się na jakieś odsłuchy, znalazłem przed chwilą niedaleko mnie na Ostródzkiej w Warszawie salon i może to mi trochę to rozszerzy tematykę, albo wręcz udowodni, że mogę kupić zestaw 5.1 za 3k, bo wiele mi to nie zmienia w praktyce.

Edytowano przez micusek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

zacznę od konfiguracji glosników w planowanym systemie. Jeśli chcesz docelowo uzyskać prawdziwe kino domowe, musisz myśleć o konfiguracji 5.1 z subwooferem, ale aktualnie przy założonym budżecie pozostańmy przy 5.0. Szczególnie że zestaw będziesz także wykorzystywał do odsłuchu muzyk.

Jeśli lubisz mocny, szybki, energiczny i trochę efekciarski dźwięk, spójrz koniecznie na zestaw Yamaha RX-V485 z Polk Audio T531. W zestawie masz nowoczesny, w pełni wyposażony amplituner i dobry zestaw kolumn. Można ewentualnie wymienić amplituner na Denon AVR-X1500H. To urządzenie o trochę spokojniejszym, bardziej plastycznym graniu.

Zapytałeś o droższe rozwiązanie, oczywiście przy np. podwojeniu budżetu zbudujemy zestaw zdecydowanie lepszy. A ta różnica będzie słyszalna szczególnie przy muzyce. Wtedy możemy spojrzeć na amplituner Onkyo TX-NR686, Denon AVR-X2500H czy najloeszy Marantz SR5013. Dobrym uzupełnieniem będą kolumny Pylon Audio Pearl 27 w konfiguracji 5-kanałowej, może Indian Line Nota, Magnat Shadow.

Jeśli masz taką możliwość, zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania oraz indywidualne wyceny dla forumowiczów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie chyba najpierw wolałbym usłyszeć propozycje dobrego stereo - w filmach dźwięk nie jest dla mnie tak istotny, a jak wspomniałem obecnie i tak nie mam możliwości rozsądnego ustawienia tylnych głośników przy opcji 5.1 - musiałyby stać pod łóżkiem, z którego najczęściej oglądam i stoi przyklejone do dwóch scian w rogu pokoju, a to chyba nie najlepsza pozycja. Wolałbym znacznie lepsze audio w muzyce niż opcje 50/50 i pójście na kompromis - coś poza zestawem Pioneer + magnaty warto brać pod uwage? Niemniej dzięki za pierwsze propozycje!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, micusek napisał:

Właśnie chyba najpierw wolałbym usłyszeć propozycje dobrego stereo - w filmach dźwięk nie jest dla mnie tak istotny, a jak wspomniałem obecnie i tak nie mam możliwości rozsądnego ustawienia tylnych głośników przy opcji 5.1 - musiałyby stać pod łóżkiem, z którego najczęściej oglądam i stoi przyklejone do dwóch scian w rogu pokoju, a to chyba nie najlepsza pozycja. Wolałbym znacznie lepsze audio w muzyce niż opcje 50/50 i pójście na kompromis - coś poza zestawem Pioneer + magnaty warto brać pod uwage? Niemniej dzięki za pierwsze propozycje!

Jeśli pod katem stereo, to brałbym pod uwagę amplituner Onkyo TX-8250 z kolumnami Monitor Audio MR6 lub taniej z Pylon Audio Pearl 25. To moim zdaniem jedne z lepszych konfiguracji w danym budżecie.

Zapraszam do indywidualnej wyceny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc, natomiast (wbrew zdrowemu rozsądkowi) przekonuje się do nagięcia budżetu. Nie wiem jeszcze na ile, ale byłem na odsłuchu w salonie denona, gdzie odsłuchałem Dali zensor 7, oberon i Wilson EL-8. Nie ukrywam, że brzmienie tych ostatnich bardziej mi pasowało od Zensor 7, chociaż miałem wrażenie, że jest minimalnie za mało basu - natomiast wydawały się znacznie klarowniejsze i "więcej" słyszałem niż w przypadku Dali, a zawsze w przyszłości mógłbym dokupić subwoofer. Problemem jest ich cena, bo za 5 tys. pln pewnie może już więcej wybierać w kolumnach. Z początkowego budżetu będę robił jeszcze odsłuch na dniach pioneer sxn30ae + pylon pearl 25/jamo c95 i kilka w innym salonie (chyba mieli tam Indian Line Nota). Postawiłem także na system stereo, wszyscy odradzali kino domowe w tym budżecie:) 

Także zwracam się jeszcze raz z prośbą o pomoc - czy jeśli budżet zwiększymy do 6-7 tys. za ampli+kolumny to co wtedy moglibyście polecić? Czy amplituner w granicach 2-2.5 tys. (pioneer n30ae/ yamaha n602/ onkyo tx-8270) wystarczy do takich kolumn za 4-5 tys? 

Koncepcja się wywraca do góry nogami, ale skoro to zakup na lata, to może i warto dorzucić coś ponad pierwotny budżet:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wracam jak bumerang.

Słuchałem pylon pearl 25, było ok, ale potem posłuchałem pylon ruby 25 - i tu było już dużo fajniej. Z takich zauważalnych dla mnie cech, to znikały w pomieszczeniu, przy pearl 25 miałem poczucie ze slysze dokladnie, ze muzyka leci z kolumn. To i dodatkowo sama jakość dźwięku jako całość robiły robote. Cena za zestaw z pioneer n30ae to 5600 pln - brzmi sensownie jak na to, ze w internecie same glosniki stoją ok. 5 tys. Generalnie podobało mi się, choć rozważyłbym jakiś subwoofer w przyszlosci pod filmy. Natomiast pozostaje pytanie jak i wcześniej - czy ktoś miał porównanie lub w tej cenie wrzuci propozycję o podobnym dźwięku? Wstępnie rozważam właśnie te Ruby no i tak jak pisałem - tak łatwo nie ma i kolejne odsłuchy przede mną, ale zawsze fajnie zasięgnąć opinii po każdych nowych doświadczeniach. Zawsze troche sie nabiera rozeznania z każdym testem i opinią:) 

+ pytanie, czy na pioneer n30 jakoś specjalnie trzeba kombinowac z AirPlay? Wpiąłem się w wifi sklepu, ale przez appke pioneer nie moglem puszczac muzyki z apple music (DRM error), a przez apple music bezposrednio nie wyskakiwało nic w urządzeniach zewnętrznych, dopiero po włączeniu bluetooth - ale rozumiem, że to idzie przez BT, a Apple chyba nie wspiera aptx?  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przygod z audio ciag dalszy - dzisiaj sluchane:

Yamaha R-N602
Yamaha RX V485
Rotel A14

Mission LX-3
Indiana Line Diva 552

Ogolnie rotel mial byc sprawdzeniem tylko jak duza roznica bedzie w porownaniu z yamaha, bo to jednak inna polka cenowa. Natomiast co ciekawe duzo lepiej dla mnie brzmialo polaczenie v485 + mission niz n602 + mission. Co zaburza wstepne odrzucenie amplitunerow KD. Oczywiscie Rotel + Indiana to bylo juz cos co moglbym postawic w pokoju, ale niestety az tak budzetu nagiac nie moge i jeszcze nie byl to chyba moment, w ktorym usiadlem z opuszczona szczeka:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...