Skocz do zawartości

Radio internetowe w amplitunerach - prostota obsługi, dostępność stacji, możliwość edycji, aktualizacje strumieni, ograniczenia, itp.


xarius

Recommended Posts

Hej. Jako, że TV oglądamy dopiero, gdy zasną dzieci to w dzień gra radio internetowe. Posiadam tuner satelitarny na linuxie, który mamy podłączony do starej wieży. Gdy chcemy zmienić stację włączamy TV i klikamy na liście ulubionych co chcemy. Kiedyś miałem inny tuner, z innym obrazem i po zmianie ubyło mi kilku stacji, ale się przyzwyczaiłem. Z resztą pewnie dałoby się je dodać poprzez ręczne dopisanie strumienia, ale nie wnikałem, bo jest tego tyle, że zawsze znajdzie się alternatywę. Możliwości są ogromne, np. możemy zainstalować kolejny plugin z już zaszytą bazą.

A jak jest z radiem internetowym w amplitunerach? Mamy to co nam narzuci producent? Czy, np. są aktualizacje strumienia wraz z nowym firmware?  Jak to się obsługuje?  Jest to proste jak budowa cepa czy raczej trzeba się gimnastykować? Z aplikacji telefonicznej można? Wyszukiwanie odbywa się po kraju, nazwie, gatunku? Czy lista ulubionych ma jakieś ograniczenia, np. ilość stacji? Czy Wy doświadczeni widzicie, że, np. Yamaha ma to lepiej rozwiązane niż, np. Onkyo czy to jest jedno i to samo?

Jeśli znajdzie się ktoś chętny mogę podać kilka stacji żeby sprawdzić czy są dostępne.

Chociaż w Open.fm utwory się powtarzają to zdarza mi się słuchać Ich rozgłośni, a na stronie vTuner nie wyszukuje. To powiem szczerze, że zaskoczenie, bo na linuxie w/w stacje są w każdym pluginie.

Wiem, że są Pandora, Tidal, Deezer, Spotify, itp., ale to mnie nie interesuje.

 

Edytowano przez xarius
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli tylko radio internetowe.

No to w zależności jakie to jest. Ale generalizując każde jest mega proste.

Najprościej wybierasz po

Gatunku

Kraju

Jakości

I faktycznie jest ego tysiące.

Gdzie nie gdzie da sie wpisać IP? Ścieżkę? Nie wiem dokładnie co. W każdym razie jeśli radio nie jest wpisane na stałe do pamięci to możesz je dodać. Taka opcję miały starsze Onkyo. W nowych została ona zlikwidowana. Albo nie umiem tego znaleźć.

Ile masz tych radio? Kanałów?

Najlepiej jest sprawdzić czy od razu sprzęt je ma i po kłopocie 

Aktualizacje poszerzają dostępność oraz stabilność i szybkość działania.

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Onkyo 636. Jest tam dostępny serwis TuneIn. I generalnie jest to, co mam dostępne np. w aplikacji na androida. Mam na razie dodanych bodaj ze dwadzieścia kilka ulubionych stacji. Jeśli chodzi o obsługę, to jest prosta, choć szata graficzna w przypadku tego modelu Onkyo do najładniejszych nie należy. Ale działa dobrze, nie zrywa mi połączenia, logo stacji plus tytuły utworów i wykonawcę wyświetla.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 months later...

Ponieważ jestem aktualnie tematem zainteresowany muszę przyznać, że jeśli chodzi o bazę stacji, to wygrywa yamaha z vtuner w starszych modelach i airable w nowszych. TuneIn dostępne na pokładzie większości producentów ma bardzo ubogą niestety bazę i nie ma możliwości dodania własnych streamów. Prosty przykład: słucham stacji tematycznych Antyradia (Ballads, Classic Rock) i Polskiego Radia (np. Polskie Radio MiniMax albo koncerty w Trójce). Nie ma ich na TuneIn, są tylko dostępne streamy stacji dostępnych też w eterze. Czy to Onkyo, czy Pioneer, czy Denon, wszystko ma TuneIn. Yamaha jednak posiada te stacje i tutaj wygrywa.

Problemu też nie ma np. w starszych Pioneerach (a na pewno w X-HM72), tam też jest vtuner i można przebierać w stacjach. Nie wiem, co sprawiło, że większość producentów ładuje TuneIn Radio jako radio internetowe w swoich produktach. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...