Skocz do zawartości

Słuchawki Bluetooth dla wymagajacych ~1000zł


Recommended Posts

Hej, poszukuję nausznych słuchawek Bluetooth, które spełnią oczekiwania osoby lubującej się w dobrej jakości brzmieniu, a która dla wygody i wielozadaniowości poszukuje modelu bezprzewodowego do pracy przy komputerze - słuchanie muzyki i okazjonalne konferencje telefoniczne. 

Jeśli chodzi o brzmienie, jestem bardzo, ale to bardzo wymagająca i zdaję sobie sprawę, że nic bez posłuchania, jednak przed wycieczką do sklepu chciałabym wyselekcjonować konkretne modele które przesłucham, żeby nie spedzić tam całego dnia. ;) 

Czego oczekuję? Granie ma być angażujące, lubię dość ciepłe brzmienie, jednak przesadzony dudniący bas to u mnie wielkie nie; średnica nie może być schowana, wręcz przeciwnie, wysokie tony perliste, ale nie krzykliwe. Oprócz tego bardzo cenię sobie stereofonię i scenę, słuchawki niedopracowane w tych aspektach odpadają u mnie w przedbiegach. W cenie jest też bateria na minimum 30h. Jako że jestem kobietą, muszą być też obowiązkowo dobrze wykonane, wygodne i... ładne. 

Budżet jaki zakładam, to granice 1000-1500zł, jednak jeśli coś mnie mocno zachwyci to mogę podbić stawkę do 1800, nie więcej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest adekwatne do ich ceny. Dobrze zgrywa się z wszelkimi typami muzyki rozrywkowej. Ale jest przy tym dość uniwersalne i powinno się sprawdzić z większością typów muzyki. Design nie wszystkim się podoba. Wielu ludzi jest nimi zachwyconych, inni zarzucają im że wyglądają jakby wpadły do kubełka z farbą. Osobiście bardziej preferowałbym podobne brzmieniowo Sony MDR-1A. Jednak ich wersja bluetooth od jakiegoś czasu nie jest dostępna w sprzedaży.

72186b78800bb0451699369bd0f5b976

Myślę że warto się nimi zainteresować. Osobiście preferuję słuchawki przewodowe które podłącza się do DAP-a lub gdy potrzebna jest bezprzewodowość do bezprzewodowego wzmacniacza bluetooth.

image;s=644x461

Edytowano przez MobyDick
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to znaczy "brzmienie adekwatne do ceny" i jakie ma to odniesienie do moich wymagań? Wydawało mi się zawsze, że każde słuchawki grają inaczej, nawet w tym samym segmencie cenowym ;). Skoro zgrywają się z muzyką rozwywkową, to znaczy, że huknie basem? Mógłbyś podać więcej konkretów, jak oceniasz ich granie? I jak scena i stereofonia? Jak dla mnie ich design jest całkiem ok.

Nad słuchawkami przewodowymi pochylać się nie będę, nie tego szukam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, bellamonk napisał:

Co to znaczy "brzmienie adekwatne do ceny" i jakie ma to odniesienie do moich wymagań?

W przypadku droższych słuchawek bezprzewodowych często można spotkać się z sytuacja gdzie wyglądają ślicznie, są pięknie wykonane , ale grają jak słuchawki 5 albo 10 razy tańsze przewodowe. Tu ich wersja przewodowa nie jest dużo tańsza i przy swojej cenie mają nadal dobrą relację jakość cena. Poszukaj w sieci dokładnych recenzji. Napisałem ze warto ich posłuchać. Wtedy się sama przekonasz. Basu nie brakuje. Jednak zachowano z jego ilością pewien umiar. Myślę ze łatwo znajdziesz designerskie słuchawki które wypadną bardzo kiepsko przy tych Sony. Jednak to co się jednemu podoba innemu może nie odpowiadać.

To raczej mało istotne jak bardzo mi się one podobają. Ważniejsze co Ty o nich sądzisz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konkretnie tego modelu bezprzewodowego nie słyszałem. Znam jednak słuchawki z nimi spokrewnione i wiem czego można się spodziewać.

Tu dość istotny jest fakt że producent podaje dla tych słuchawek czas pracy bezprzewodowej 30 godzin przy włączonym systemie redukcji dzięków z zewnątrz. Bez niego mają działać jeszcze dłużej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Np. Jabra Revo Wireless 

suchawki-jabra.jpg

Nie ma już ich w sprzedaży. Pierwotnie kosztowały 300$. Dostały nagrodę Red Dot Design za wzornictwo użytkowe:

images?q=tbn:ANd9GcRAHUmcHR7vV78Ta_SH9Sl

Niewielkie, nauszne, dość wygodne. Świetne wykonanie. Sterowanie poprzez panel dotykowy. Dołączona aplikacja. Możliwość pracy przewodowej również po USB równocześnie z dwoma urządzeniami bluetooth. Brzmienie z podkreślonym basem. Niezłe . na poziomie dobrych słuchawek przewodowych za nieco ponad 100 zł.

Edytowano przez MobyDick
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że nie ma tu co szukać konkretnych opinii, skoro jedyne słuchawki jakie możesz przywołać z własnych doświadczeń to takie, które grają „nieźle”, bo porównywalnie do brzmienia modeli za 100zł. Na jakiej więc podstawie polecasz w każdym wątku kolejne i kolejne słuchawki?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam wiele różnych modeli słuchawek i nie oczekuj ze będę Ci polecał słuchawki które nie spełniają Twoich wymagań :) . Znasz może jakieś inne które komuś poleciłem, które by spełniały Twoje oczekiwania ? Jest wiele dobrych słuchawek które zupełnie nie spełnią oczekiwań funkcjonalnych które narzuciłaś :) .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.03.2019 o 20:47, bellamonk napisał:

Widzę, że nie ma tu co szukać konkretnych opinii, skoro jedyne słuchawki jakie możesz przywołać z własnych doświadczeń to takie, które grają „nieźle”, bo porównywalnie do brzmienia modeli za 100zł. Na jakiej więc podstawie polecasz w każdym wątku kolejne i kolejne słuchawki?

Znalazłaś jakieś słuchawki warte Twojego zainteresowania ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
21 minut temu, MobyDick napisał:

FiiO M6

Cytat

Główny atut FiiO M6 zadowoli szczególnie użytkowników platform streamingowych, a to za sprawą obsługi aplikacji takich jak: Spotify, Tidal, Qobuz, Roon, Deezer,

Tidal HIFI ->> zapisz --> słuchaj offline. Fajne. Dzięki Moby!

 

Rozumiem, że za jakością iść w górę z firmami jak FiiO czy HIFIMan można tak? Czy gdzieś jest ten szklany sufit jakości/rozsądku i się już za bajery płaci?

Edytowano przez meHIFI
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...