Skocz do zawartości

Odtwarzacz CD do 2000


Paweł Pawlik

Recommended Posts

Witam,

Jaki odtwarzacz CD używany polecacie w cenie do 2000?

Grałby z NAD 356/Dali Spektor 6.

Preferuję modele z wejściami cyfrowymi.

Musi się dobrze sprawdzać z muzyką klasyczną i spokojniejszym jazzem

Wstępnie myślę (na podstawie przejrzanych ogłoszeń) o:

- Pioneer PD-50 (ma wejścia cyfrowe)

- NAD C 565 (ma wejście cyfrowe)

- Roksan K3 (nie ma wejścia)

- Yamaha S1000 ( trochę ponad budżet, nie ma wejść cyfrowych)

Aktualnie mam 20+ letnią Yamahę która już mocno szumi mechanicznie i jej laser chyba też na długo nie starczy. Natomiast jej granie jest OK, szukam czegoś lepszego ale w tym typie grania.

Pozdrawiam

Paweł

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzialem w dziale sprzedam na forum jak jeden z forumowiczow @MarcinBest sprzedaje musical fidelity m3cd. Mysle ze mozesz sie z nim zgadac i wypowie sie na temat brzmienia, bo cenowo to w moim mniemaniu dobra oferta, a stan odtwarzacza wyglada na idealny. Moze to akurat to czego szukasz :)

Edytowano przez Przemek Ost
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Cześć,

Ponieważ używany  Pioneer PD-50 jest dosyć trudny do upolowania a Magnat okazał się trudny do wypożyczenia to ostatecznie kupiłem używanego NADa 565, który gra w ładnej wizualnie parze ze wzmacniaczem  C 356.

Różnica względem starej Yamahy jest ogromna na plus NADa a wejście cyfrowe, które ma CD NAD wykorzystuję póki co do Chromcasta i jest dobrze. Mam to, o co mi chodziło.

Zaskoczyła mnie jednak jedna rzecz. Początkowo dwa NADy grały razem niezwykle twardo (prawie krew z uszu ;) ). Okazało się moje kable RCA (DIY Melodika+ Amphenol), które do tej pory najlepiej się zachowywały z tym wzmacniaczem jednak w tym zestawieniu poległy całkowicie. Zamieniłem je na niedrogie Van Damme i dźwięk wrócił do normy.

Skoro tak, to może kupując lepsze RCA da się zrobić kolejny krok do przodu i jeszcze poprawić dźwięk?

Co byście polecali? Oczekiwałbym może więcej przestrzenności, rozdzielczości i dalszego zmiękczenia dźwięku.

Czy coś takiego jak Wireworld Luna byłoby OK czy trzeba celować w wyższą półkę?

Pozdrawiam

Paweł

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...