Skocz do zawartości

Dobór sprzętu stereo do projektora


Grzegorz Łach

Recommended Posts

Jako że jestem na etapie zmiany mieszkania i po przeprowadzce w końcu będzie miejsce na pokój czysto rozrywkowy to i ja pozwolę poprosić o doradzenie w wyborze sprzętu 

Pokój o wymiarach 3.8m x 5.1m , na krótszych ścianach z jednej strony okna a z drugiej drzwi i meblościanka, na dłuższych ścianach z jednej strony wersalka i kinkiety a z drugiej ściana którą mam nadzieje użyć jako ekran projekcyjny , sufit w drewnie, podłoga również drewno. Budynek to przedwojenny dom podzielony na 3 mieszkania więc ściany są przyzwoitej grubości i będzie się można troszkę pobawić bez przyprawiania sąsiadów o zawał. Telewizora nie przewiduje, zamiast tego mam projektor z Windowsem

Docelowe użycie myślę 80% filmy / 20% muzyka. Zastanawiałem się nad prostacką opcją tj soundbarem ale im dłużej o nich czytam tym więcej wątpliwości ;). W związku z tym obecnie myślę nad amplitunerem/wzmacniaczem sieciowym i kolumnami podłogowymi stereo. Budżet mniej więcej do 3k na całość, używki jak najbardziej dopuszczalne. Wstępnie patrzę na Yamahę RN-XXX, albo NAD328 ze względu na dobrze oceniane funkcje sieciowe, co do kolumn to jakieś wysokie podłogówki by się przydały wstępnie myślę o tonsilach maestro II 180 z uwagi na sporą dostępność używek w okolicach 1k ale tu jakoś nie mam specjalnego faworyta.

Jeżeli chodzi o spięcie projektora z ampli to dużo opcji nie ma, albo bluetooth albo jack 3.5mm. Nastawiam się raczej na BT tylko będzie musiał być bez opóźnień i z tego względu odpada np Onkyo bo widzę że o ile jest chwalone za dźwięk tak jednocześnie ludzie narzekają na marne usieciowienie i lagi rzędu 2.5s po BT. 

Słuch mam raczej binarny znaczy słyszę że coś gra albo i nie :). Udźwiękowienie komputera zapewnia mi obecnie wzmacniacz z Zodiaka który prosi się już od dłuższej chwili o zmianę kondensatorów i ZG25 więc wielkich wymagań nie mam. 

Pokój w zasadzie i tak jest do przeorania z uwagi na słabą elektrykę, więc usadowienie ampli względem projektora może być dowolne, ewentualne sugestie co do poprawy akustyki pomieszczenia również mile widziane. 

KD nie chce z uwagi na to że większość internetowych źródełek to i tak stereo, ponadto projektor jest jednocześnie urządzeniem odtwarzającym o przeciętnej wydajności i przy zapodaniu mkv z ac3 5.1 rozkłada łapki i prosi żeby przestać ;)

Generalnie zależy mi na tym żeby ampli miał natywne i sprawne BT tak żeby sparować go z projektorem i okazjonalnie z telefonem. Na telefonie można ogarnąć właściwie dowolne źródło muzyki więc tuner jako taki specjalnie potrzebny nie jest. Z Yamah widzę że jest jeszcze WXA-50 w podobnych cenach i funkcjonalnościach może tym się zainteresować ?

Zaciekawił mnie też Polk Audio Omni A1, to DTS play-fi chyba pozwoliłoby na przesyłanie nieco lepszego dźwięku niż BT. Testował to ktoś w praktyce? Jak patrzę na jego rozmiary to nie wiem gdzie te 75W się generuje 

Optymalnie byłoby znaleźć jedno urządzenie które sobie ze wszystkim poradzi, zależy mi na minimalizacji kabelków, ale jakby się okazało że opcja kombinowana też nie będzie mieć lagów a będzie dużo tańsza to mogę i takie coś rozważyć. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Moim zdaniem budżet jest za mały względem twoich potrzeb. Polecam zatem szukać sprzętu używanego. Być cierpliwym gdyż on także nie jest dostępny od ręki. 

Coś pokroju Onkyo 8150,8250 , Yamaha rn602 a do tego kolumny klipsch F1 lub F2.

To zapewni ci dynamikę w filmach i przyzwoita jakość dźwięku w stereo.

Co do playera to proponuję xiaomi mi box lub Ferguson ATV.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie niestety ciężko o używane sieciowe ampli, budżet rzecz względna i pewnie go nieco przekroczę. Te Klipsche wyglądają ciekawie natomiast marnie z dostępnością z tego co widzę. No cóż, do przeprowadzki jeszcze z miesiąc, a do pełnego ogarnięcia pewnie jeszcze więcej ;) więc się nie spieszy. Z kolumn szerzej dostępnych czyli Tonsila czymś się szczególnie warto interesować ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...