Skocz do zawartości

głośniki do NAD C375 bee


Pawelchr

Recommended Posts

Witam,

jakiś czas temu zmieniłem wzmacniacz na NAD c375 bee. Obecnie gra z monitorami Bowers & Wilkins 685 S2 i cd yamahy cd300. Gra to całkiem przyzwoicie ale powoli zaczynam myśleć o zmianie głośników . Chce to zrobić świadomie i z rozwaga żeby na dłużej starczyło , wiec chce sobie zbudować jakiś plan przyszłych odsłuchów. Prosze o jakieś wstępne porady co mogło by synergistycznie zgrac się z NADem . Nie chce narazie przyjmować żadnych ograniczeń finansowych ( oczywiście w jakichś racjonalnych zakresach bo nie przypuszczam żeby głosniki za 50000 miały tu sens) – jeśli znajde coś co mnie zachwyci pieniądze się dozbiera nawet gdybym miał zwlekać dłużej z wymianą.

 

Pokój ma dość słabą kubaturę tzn jeden z głośników stoi pod skosem więc raczej szukałbym podstawkowca , boje się że podłogówka pod skosem się przydusi ale moge nie miec racji jestem otwarty na pomysły . Powierzchnia po podłodze ok 20m2

 

Muzyka w zasadzie każda : rock, blues , jazz, klasyka. Gdybym miał iśc na jakieś kompromisy ( ale nie chce :) ) to więcej jednak słucham spokojniejszej muzyki niż bardzo ostrego rocka . Nie szukam też jakiejś audiofilskiej prawdy i 100% liniowości , lubie granie z charakterem , może byc lekko ocieplone, wiem że to ogólniki ale nie sposób przesłuchac wszytkiego i trzeba te kilka czy kilkanaście głośników wybrać do przesłuchania.

 

Dziękuje z góry za pomoc

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat Bowers 685s2 i NAD 375 przerabiałem osobiście i nie skończyło się to dobrze. Piszesz że nowe "głośniki" i raczej monitory, kierunek słuszny by wymienić 685s2 bo to niezbyt udany produkt, niestety w monitorach nie pomogę, sam zrezygnowałem z kompletu 685s2+sub610 na rzecz podłogowych Heco i tu mogę coś doradzić bo słuchałem rożnych kolumn.

Piszesz o spokojnej muzyce i lekkim ociepleniu, wiec moja propozycja to Focal Aria 926.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

Temat Bowers 685s2 i NAD 375 przerabiałem osobiście i nie skończyło się to dobrze.

Bogusław , bo przeinwestowałeś , trzeba było kupić NAD-a 3100 za 900 zł i z B&W 685S2 się zgrywa :) 

Mam , to znaczy chyba mam te kolumny, bo odkąd pożyczyłem córce to już nie wróciły :) U mnie grały w sypialni /13m2/ własnie z tym staruszkiem i taki sam model NAD-a kupiłem córce, bo po prostu tak wg. mnie jak jej jest dobrze. A' propos tak jeden jak i drugi NAD 3100 od 29 lat działa bez absolutnie żadnej naprawy, tylko coroczny przegląd i czyszczenie :)  Ale faktem jest , że wszystko się zmienia gdy wstawimy je /B&W/ do większego pomieszczenia powiedzmy 20m2. I nie chodzi tu tylko o brak basu ,ale miałem wrażenie , że całe pasmo jakoś się rozmywa , nie ma tej wyrazistości w dźwięku. Oczywiście to moje subiektywne odczucia ,w mojej akustyce pomieszczenia. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie nie sprawdził się owy głośnik, ciągle kąsał wysokimi, owszem efekt WOW występuje, a jak!, tylko u mnie gra muza po 12h wiec .....Nie! , potem wymiana wzmacniaczy, ....nic nie dała, wiec zakup przyszłościowy NAD 375 + Heco i był ze mną prawie rok czasu, a Bowers? sprzedany z dużą stratą tylko aby się pozbyć.  Co do NADa 3100 ... po sprzęcie Technics ani kroku wstecz, sorry.

A! były u mnie monitory, .....B&W 706S2

Edytowano przez Bogusław Kożyczkowski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

Co do NADa 3100 ... po sprzęcie Technics ani kroku wstecz, sorry.

No , dobra rozumiem :) 

Własnie na tym ta zabawa polega, by znaleźć swój dźwięk. Ja również jestem zadowolony z grania mojego systemu co nie zmienia faktu , że od czasu do czasu przeglądam portale aukcyjne :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

biorąc pod uwagę Twoje preferencje i konfigurację systemu, na pewno namawiałbym na posłuchanie najnowszej, polskiej konstrukcji Audio Academy Dione II. To bardzo spójne, lekko ocieplone, gęste granie ze świetną stereofonią, swobodą, przejrzystością. Warto na pewno także spojrzeć na ofertę Dynaudio oraz koniecznie Buchardt Audio. Już model S300 MKII powinien Cię miło zaskoczyć, ale pełnią szczęścia będzie flagowy S400. Jeśli podłogówka, to świetną opcją może być najniwszą wersja Audio Academy Phoebe III Plus.

To tylko kilka dobrych propozycji, na miejscu mamy dziesiątki kolumn, które w komfortowych warunkach możesz odsłuchać. Zapraszam serdecznie na odsłuchy oraz indywidualne wyceny dla forumowicza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Jeśli zdecydujesz się na kolumny podłogowe to proponuje elac uni fi. Granie bardzo stereofoniczne, z nutą ocieplenia i solidnym basem 

Jeśli jednak będą to monitory to moim zdaniem do tego wzmacniacza świetnie się sprawdza pmc twenty 22 i tu nawet nie zobaczysz że masz modele podstawkowe albo któryś z cieplejszych bardzo melodyjnych modelu opera.

Wypożyczamy sprzęt do domu. 

Zapraszam

Piotr

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wszystkie porady,

Generalnie z chęcią bym poszedł w podłogówki i pewnie będę próbował bo jednak to z reguły pełniejszy dźwięk jednak  ze względu na układ pokoju i ten nieszczęsny skos obawiam się że jednak monitor. Bowersy stoją nie na podstawkach ale na masywnym stoliku i obawiam się że to jedyna dla mnie opcja. Gdybym nie miał skosów mierzyłbym w głośnik polskiej firmy ESA,  wujek ma go z NADEM c372 i brzmi rewelacyjnie ale postawiony pod skos - tragedia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...