Skocz do zawartości

TX-8250+BD-SP353+jakiś odtwarzacz CD


pietrek

Recommended Posts

Chciałbym się poradzić, czy warto kupować dodatkowo do posiadanego sprzętu odtwarzacz CD?
Gdzieś czytałem, że odtwarzacze Blu Ray gorzej się sprawdzają jako odtwarzacze CD.
Sprzęt który posiadam(modele w tytule) jest podpięty do MA MR6.
Ogólnie gra to bardzo ładnie. No może odrobinkę mało góry czasem słyszę. Ale to zależy od wykonawcy itp.
Słucham tylko na Pure Audio, nie bawię się żadnymi korekcjami brzmienia.
U  mnie gra zwykle muzyka. Około 45% CD, 40% Tidal, 15% koncerty na blu ray.

Czy jeśli kupię jakiś typowy odtwarzacz CD poprawi się brzmienie płyt? Nie wiem, większa scena, szczegółowość, a może pojawi się odrobinkę lepsza góra?
Osobiście myślałem o onkyo c-7030.( Lubię sprzęt jednej firmy ^_^
Co szanowni koledzy doradzicie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem tylko do sprawdzenia w domu. Bo:

Bd masz podłączony cyfrowo i to amplituner generuje dźwięk w swoim dacu. Po kupnie CD powierzasz to odtwarzaczowi który może grać podobnie klasowo ale inaczej. Wypożycz i sprawdź. Dopiero wyższe modele CD spowodowały by większą różnice.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, S4Home napisał:

Moim zdaniem tylko do sprawdzenia w domu. Bo:

Bd masz podłączony cyfrowo i to amplituner generuje dźwięk w swoim dacu. Po kupnie CD powierzasz to odtwarzaczowi który może grać podobnie klasowo ale inaczej. Wypożycz i sprawdź. Dopiero wyższe modele CD spowodowały by większą różnice.

Piotr

Dziękuję za odpowiedź.
Bd mam podłączony po analogu. Kiedyś sobie robiłem takie małe testy. I stwierdziłem, że bardzo minimalnie, ale jednak lepiej wypada właśnie analogowe połączenie.
Jakie wyższe modele CD masz na myśli?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...