Skocz do zawartości

Klasyczny stary amplituner do kolumn Unitra-Tonsil 80W do 400 zł


Bartek Czernicki

Recommended Posts

Dzień dobry wszystkim,

posiadam kolumny Unitra-Tonsil ZgC-80-8-559, które zostały reanimowane i chciałbym dobrać do nich jakiś fajny, stary, klasyczny wzmacniacz. Zestaw bylby używany z TV Samsung NU8042 (posiada wyjście audio cyfrowe optyczne). W związku z tym dobrze byłoby, żeby wzmacniacz też takie posiadał (ewentualnie mogę się zastanowić nad jakimiś konwerterami). Miło, gdyby wzmak miał pilota. Cena do 400 zł. Nie jestem audiofilem, nie mam dużych wymagań. Chcę wykorzystać fajne klasyczne kolumny, wydaje mi się,  ze będą grały lepiej niż głośnik w TV.

Podsumowując:

- fajny stary klasyczny wzmacniacz

- złącze audio cyfrowe optyczne (ewentualnie mogę pomyśleć nad konwerterem)

- pilot chętnie

- do kolumn Unitra-Tonsil ZgC-80-8-559

- cena do 400 zł

Pozdrawiam wszystkich.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej ciężko będzie dobrać w tej kwocie wzmacniacz z daciem. Jak możesz to zwiększ budżet. Wzmacniacz + osobno dac do 400 - 500 zł jest możliwe. 

Za około 600 zł do 1000 zł możesz szukać Luxmana LV 113. Stary dobry wzmacniacz z daciem. Ale tu za jakieś czas konserwacja. Trzeba liczyć minimum 200 zł. 

Jakie dźwięk lubisz? 

A o pilocie w tej kwocie zapomnij. 

Co będzie źródłem komputer, pliki np z Tidal Spotify, płyty CD, czy może jeszcze coś innego? 

Pozdrawiam 

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- nie wiem jakie dźwięki lubię :) serio , nie wiem co odpowiedzieć. Kolumny wydaje mi się, że grają jakoś tak głębiej, bardziej miękko niż głośnik w TV, linia basowa jest lepsza, tak jakoś bardziej naturalnie to brzmi. Nie jestem audiofilem ani nie zastanawiałem się jaki rodzaj dźwieków lubię. Po prostu chciałem uratować stare kolumny i kupić wzmacniacz, który umozliwi ich wykorzystanie.

- źródłem będzie TV oraz czasami komputer, telefon, tablet (myślę, że na wyjściu słuchawkowym będę podpinał ww., tylko TV chciałem na stałe podpiąć przez optical audio)

PS

dostałem ofertę kupienia Onkyo HT-R508, w cenie mieszczącej się w moim budżecie. Co myślicie?

pozdr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ten model onkyo się absolutnie nie pchaj. To amplituner kina.

Poszedłbym w Luxmana, by ocieplić brzmienie w tej cenie dostaniesz już coś z Luxa. 

CA A 500 / A5 raczej nie, bo może być za jasno. Nie wiem co Ci poradzić, bo bardzo mały budżet. 

Z tego co pamiętam to unitra gra dość jasno, a tu trzeba szukać ciemnego wzmacniacza. Może coś z Harmana? 

Zapytaj @S4Home.

Jaki duży pokój i czego słuchasz? 

Zainteresuj się marka SMSL, podpytaj @MobyDick

Pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 1.03.2019 o 12:03, 1Ender napisał:

A o pilocie w tej kwocie zapomnij.

Możesz też znaleźć niezawodny amplituner stereo Technics SA-EX100, z pilotem do 250zł coś trafisz. Ewentualnie bez pilota, a pilot dokupisz za 50zł.
Technics nie jest lubiany wśród braci audiofilskiej, ale ten konkretny amplituner jest w miarę OK. DAC musisz dokupić, ale jakiś używany do 100-200zł trafisz. Nowy np. Nostromo uX1 masz za 230 zł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...