Skocz do zawartości

Nad c338 + Dynaudio Emit M20 vs. Yamaha R-N803D + Elac Unifi BS


Mariusz Sanecki

Recommended Posts

Witam,

Mam dylemat, który z zestawów wziąć.

NAD z M20 jest do wyrwania teraz w dobrej cenie tj. 2250 + 2600, co daje cenę 4850 zł

Yamaha z Elacami za 5550 zł.

Mam dylemat, na który się zdecydować. Zależy mi na ciepłym, głębokim graniu z dużą ilością detali, ale nie za metaliczną górą. Słuchać będę muzyki elektronicznej głównie (house, pop, trance) jak i polski i zagraniczny rock. Zależy mi na funkcjach sieciowych, radiu internetowym. Yamaha ma chyba przewagę bo ma mussiccast i to fajne rozwiązanie.

Głośniki będą stały 15 cm od ściany na wysokości 40 cm w pokoju 18m2 z aneksem kuchennym 23m2.

Cenowo lepiej wypada NAD z Dynaudio, ale czy to dobre zestawienie? Pociągnie te wymagające monitory?

Yamahę z Elacami słuchałem w sumie fajnie to grało, choć mnie osobiście brakło niższego zejścia, stąd myślałem o subie do tego zestawu ale to dodatkowy koszt 1200 zł (klipsch lub elac s10).

Co polecacie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem obydwie zestawienia dadzą ci dźwięk jaki lubisz. Aczkolwiek biorąc pod uwagę tylko te zestawienia to nad z dynaudio będzie za słaby. 338 nie jest wydajną stacyjka. Dlatego ma problem z napędzenie dynaudio które mocy potrzebują. 

Jeśli jednak do dynaudio wziął byś starsze nady np 326 to już tak. Ma to sens

 

Dynaudio raczej woli klasyczne zasilanie AB.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...