Skocz do zawartości

Słuchawki bezprzewodowe z mikrofonem, nie bluetooth, do +-1000zł


Recommended Posts

Cześć,

Budżet do +-1000zł.

Poszukuje słuchawek do rozmów i do słuchania muzyki, w grach nieistotne. Tylko do komputera, niepotrzebna łączność z innymi urządzeniami.

Moje wymagania:
1. Bezprzewodowe, ale nie bluetooth. Bluetooth odpada, bo bardzo łatwo o zakłócenia, miałem tego typu słuchawki (JBL E55BT) i przerywały na ułamek sekundy co kilka sekund; dla mnie to rzecz nie do przeżycia. Z tego co wyczytałem to BT gryzie się z Wifi, prawda lub nie, nie chcę takiej technologii. Sama bezprzewodowość jest dla mnie jednak priorytetem ze względu na wygodę, i mam świadomość znacznego "przepłacania" tylko za tę rzecz. Preferowany nadajnik USB; na co dzień przełączam się za pomocą KVMa między 2 komputerami i słuchawki na USB też by się tak mogłby przełączać, każde inne wejście musiałbym przełączać ręcznie.
2. Dobry mikrofon, ale nie zbierający dźwięków z otoczenia. Najlepiej z jakimś tłumieniem szumów z otoczenia (ale tylko mikrofon, tłumienia dźwięków dla głośnika mi nie potrzeba -tylko dla rozmówcy by się to przydało).
3. W miarę znośna jakość muzyki. Znaczy chciałbym jak najlepszą, ale biorąc pod uwagę punkt 1. to niestety będzie o to ciężko.
4. Najlepiej wokółuszne.
5. Możliwie najwygodniejsze. Zamierzam w nich pracować, więc i często użytkować powyżej 8 godzin.
6. Zgodnie z 5. bateria na minimum 8h.
7. Reszta dowolnie.

Z 1. wynika że niestety odpada 95% słuchawek bezprzewodowych na rynku. W praktyce zostają tylko te gamerskie, bardzo szkoda. Nie lubię "sprzętu dla graczy", ale co innego zrobić gdy chcę bezprzewodowe na USB? Ratujcie jak macie jakiś sprzęt spełniający powyższe wymagania, nawet jak nagina budżet.

W sumie to na ten moment zastanawiam się na trzema modelami które mniej więcej spełniają wymagania:
1. Logitech G933 Artemis Spectrum -raczej średnie, ale są.
2. SteelSeries Słuchawki Arctis 7  -bardzo słabe opinie, ale mają wymienne baterie...
3. HyperX Cloud Flight -świetne opinie, ale coś im nie wierzę; odsyłam poniżej do mojej opinii nt HyperX Cloud.

Z uwagi na to że to wszystko modele dla graczy więc i tak będzie lipa, to możecie mi powiedzieć które będą najmniej dziadowskie? :)

Dotychczas posiadałem/posiadam (zaznaczam że są to moje subiektywne opinie, jakby kogoś bolało że mam pozytywną opinię o słuchawkach gamingowych za 100zł, nie trzeba się ze mną zgadzać :))
1. Creative Fatality HS-800 za 100zł. Prawie idealne słuchawki, jednak nie mam do nich mikrofonu, używam ich od ładnych kilku lat i jeśli chodzi o jakość muzyki i ogólną jakość wykonania to są naprawdę dobre. Gdyby tylko było coś takiego, ale bezprzewodowego to biorę. Chociaż i tak nie wiem czy nie zrezygnować z tej bezprzewodowości i kupić następcę za 100zł i mieć gdzieś resztę.
2. Kingston HyperX Cloud za 299zł. Mikrofon przestał działać po niecałych 2 latach, już ich nie używam. Zbierały super opinie w internecie, jeśli chodzi o jakość dźwięku i mikrofonu to były takie sobie, żeby nie powiedzieć że były słabe, dźwiękiem moim zdaniem przegrywają z 3x tańszymi HS-800, więc nie wiem skąd tyle pozytywnych opinii. Jakość wykonania na plus. Na minus cena/jakość.
3. JBL E55BT za 450zł. Bardzo dobre słuchawki, jakość dźwięku świetna, mikrofon w normie. Na minus trochę za mocno dociskają do głowy. Sumarycznie byłyby dla mnie wystarczające gdyby nie łączność BT.
4. Creative Sound BlasterX H5 Valencia Edition za 129zł. Używam obecnie, udało mi się je tanio kupić i mają mikrofon :) Moim zdaniem sprzęt zbliżony do HyperX Cloud, więc "taki se". Z plusów to jakość wykonania, mikrofon i cena. Z minusów to marna jakość dźwięku.

Edytowano przez Tomektls
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...