Skocz do zawartości

Yamaha R-N803D głośniki które dobrze zagrają muzykę klasyczną


PKawecki

Recommended Posts

Witam,

Jestem prawie zdecydowany na zakup tego amplitunera, dla mnie to dość udany kompromis między funkcjonalnością a przyzwoitym graniem. Co Państwo byście polecali jeśli w 70 procentach odtwarzana byłaby muzyka klasyczna i operowa a w pozostałych 30 art rock, alternatywa, ciężki metal i jazz.

Pozdrawiam,

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

jeśli szukasz dobrego rozwiązania do muzyki klasycznej, spójrz na polskie kolumny Audio Academy. Nie wiem jak duże masz pomieszczenie odsłuchowe, jeśli do 25m2, spokojnie wystarczą Phoebe, jeśli większe, musisz spojrzeć na Hyperion. Donrą opcją będzie także Tannoy i Fyne Audio.

Poruszę jednek jeszcze temat elektronik - R-N803D to bardzo dobry amplituner sieciowy, zbudowany na bazie wzmacniacza A-S701. Jest to jednak urządzenie, którego charakter brzmenia kompletnie nie pasuje do muzyki klasycznej. To urządzenie najlepiej czujące się w popowych i rockowych kawałkach. W podobnym budżecie znacznie lepiej bedzie zbudować system oparty na klasycznym, dobrym wzmacniaczu i zewnętrznym odtwarzaczu sieciowym. Najlepszą opcją będzie np. Audiolab 6000A, Atoll IN80SE, Marantz PM7005 (może nawet PM6006). Jako źródło możemy wykorzystać Yamaha WXAD-10 lub Onkyo NS-6130.

Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, Przemyśl jeszcze raz temat i serdecznie zapraszam do naszego salonu na odsłuchy, porównania oraz indywidualne wyceny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po odsłuchu tego amplitunera i miałem nadzieję, że matowość i nijakość w odtwarzaniu muzyki klasycznej da się właśnie zrekompensować specyficznie zdefiniowanymi głośnikami. Cały czas towarzyszą mi obawy, że za niewiele więcej niż 3k nie da się skonstruować elektroniki która zagra żywo i barwnie klasykę. Ta Yamaha nie jest złym urządzeniem muzyka rockowa oraz cięższe brzmienie sludge, death metal odtwarza bardzo przyzwoicie. Grany był na niej Tool, Morbid Angel, Neurosis oraz Radiohead. Gorsze lecz jeszcze nie złe mialem odczucia z jazzem. Kind Of Blue Davisa brzmiało dla mnie trochę chłodniej niż się spodziewałem ale jeszcze nie słabo. Jednak muzyka symfoniczna i operowa zabrzmiała matowo i zupełnie nieprzekonywująco, trudno było łapać niuanse - miało się wrażenie jakby uciekało tło i przestrzeń kosztem tego co w danym momencie dominuje.

Edytowano przez PKawecki
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciężki temat.

Nie wiem dlaczego uparłeś się na jamaszkę

Jeżeli tak dużo słuchasz klasyki to przy takich wrażeniach jakie opisałeś - szukałbym czegoś zupełnie innego.

mam audiolaba 8200q +8200m i nie uważam aby to był dobry "silnik " do klasyki ale do dżezu... jak najbardziej :)

Pomijając hajendowe zestawy to klasyki najlepiej słuchało mi się na Trianglach i małym lampowym wzmacniaczu.

Atoll... no błagam...?

Co do Marantza sie nie wypowiem... nie wiem

Postaraj się na spokojnie znaleźć zestawienie które ci odpowiada. Nawet z zestawów droższych... znajdziesz jakiś punkt odniesienia.

Potem można postarać sie znaleźć w używanym sprzęcie.

posłuchaj wzmacniacza origami z kolumnami Focal, Triangle -zobacz czy to jest dobry trop dla ciebie :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Fafniak napisał:

Bardzo ciężki temat.

Nie wiem dlaczego uparłeś się na jamaszkę

Jeżeli tak dużo słuchasz klasyki to przy takich wrażeniach jakie opisałeś - szukałbym czegoś zupełnie innego.

mam audiolaba 8200q +8200m i nie uważam aby to był dobry "silnik " do klasyki ale do dżezu... jak najbardziej :)

Pomijając hajendowe zestawy to klasyki najlepiej słuchało mi się na Trianglach i małym lampowym wzmacniaczu.

Atoll... no błagam...?

Co do Marantza sie nie wypowiem... nie wiem

Postaraj się na spokojnie znaleźć zestawienie które ci odpowiada. Nawet z zestawów droższych... znajdziesz jakiś punkt odniesienia.

Potem można postarać sie znaleźć w używanym sprzęcie.

posłuchaj wzmacniacza origami z kolumnami Focal, Triangle -zobacz czy to jest dobry trop dla ciebie :)

Posłuchaj wzmacniacz Atoll z Audio Academy Phoebe III, taka konfiguracja może Cię miło zaskoczyć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budżet nie jest jakiś sztywny ale nie mam ochoty przepłacać za snobizm. Czułbym się rewelacyjnie nie wydając na elektronikę (wzmacniacz + głośniki) więcej niż 8k, ale jeśli miałbym świadomość że trzeba wyłożyć nieco więcej za realne korzyści to zrobiłbym to. Moje uszy nie są już uszami nastolatka i mam obawy że najwyższe pasma mogą być poza moim zasięgiem z uwagi na fizjologię. I tu właśnie może pojawić się kwestia taka że jeśli kogoś młodego wysokie pasma kłują to ja ten etap życiowy mam za sobą i po czeterdziestce kłuć przestały. Dźwięk powinien być swobodny i mocny w górnych pasmach, raczej ocieplony. Ponieważ mam słabość do death i sludge metalu to po odpaleniu Neurosis czy Cult Of Luna  oczekiwałbym silnego i dobrze kontrolowanego basu. Sporo słucham muzyki symfonicznej i operowej tam z kolei ważna jest przestrzeń, scena i jej wielowarstwowość tak żeby nie miało się wrażenia faworyzowania dźwięków pierwszoplanowych.
Pomieszczenie to pokój około 18m jakieś 4.5 na 4
Źródłem będzie głównie NAS z bezstratnymi plikami FLAC, czasem ale rzadko 24bitowymi, oprócz tego TIDAL, SPOTIFY być może ten streaming dałoby się postawić jako usługi na NASie. Między NASem a klockiem, jeśli urządzenie nia miałoby na swojej płycie DACa musiałby zaistnieć DAC, zakładam że na początek niskobudżetowy docelowo może lepszy ale wyłącznie jeśli przekonałyby mnie do tego realne korzyści odsłuchowe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecił bym sprawdzenie Onkyo 9150, którego komunikacja zorientowana jest w około muzyki klasycznej a gra zdecydowanie bardziej naturalnie od Yamahy. Do zestawu Onkyo NS-6130, który obsłuży NAS lub bardzo duże dyski usb, ma wbudowanego dobrego DAC ale możesz też korzystać z DAC wbudowanego we wzmacniacz podlaczajac go kablem koaksialnym. Bonusem jest tu obsługa MQA więc Tidala posłuchasz w najwyższej rozdzielczości. Taki zestaw cenowo będzie zbliżony do Yamahy i też obsluzysz go jednym pilotem. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, PKawecki napisał:

Zastanawiają  mnie jeszcze poniższe klocki NAD C338 vs NAD C368 vs Audiolab 6000A. Jakie jest prawdpopodobieństwo dobrej chemii tych urządzeń z muzyką klasyczną przy zastosowaniu kolumn KEF Q750 ?

Audiolab 6000A z Kef to bardzo dobre połączenie, podobnie jak z Tannoy Revolution XT i Fyne Audio serią 500. NAD jest bardziej rockowy, energiczny, to chyba gorszy wybór do Twoich preferencji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, S4Home napisał:

To musiał być wada sztuki. Przerobiliśmy ich już naście i żadna tego nie miała.

 

51 minut temu, Marek Mondalski napisał:

Nierówno położony fornir na jednej kolumnie.

No tak ?

41 minut temu, S4Home napisał:

Wystarcza ci mocy na tych dynkach?

Jak najbardziej. Seria Excite nie jest specjalnie wymagająca prądowo ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"W nowej serii Excite połączono high-endowy dźwięk i ponadczasową elegancję zamkniętą w smukłych obudowach. Nowe modele mogą być w łatwy sposób wysterowane przez dowolny wzmacniacz – zostały zaprojektowane tak, aby ich impedancja była przyjazna, liniowa i wysoka; poprawa możliwa była także dzięki zastosowaniu nowych, wysokoskutecznych przetworników. […] Smukły projekt o wyróżniającym się, nie do pomylenia z czymkolwiek innym, wyglądzie – to eleganckie, wolnostojące kolumny klasy high-end, których fantastyczny dźwięk i nieprawdopodobna, trójwymiarowa scena dźwiękowa zaprzeczają ich niewielkim wymiarom."

Źródło: HiFi i muzyka

Potwierdzam ?

Edytowano przez Marek Mondalski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...