Skocz do zawartości

Jaki amplituner, na tle Pioneera A-10


atryda

Recommended Posts

Witam.

Rozglądam się za nowym amplitunerem kina domowego.

Cena na dzisiaj 3k, pokój 25m, co do głośników temat na razie nie istnieje, mam ich trochę.

Kino nie powinno być znacznie gorsza od obecnego wzmacniacza jakim jest Pioneer A-10

Dodam jeszcze, że jestem posiadaczem Onkyo 604, którego złapała przypadłość uszkodzonego DSP od TI.

Na koniec, stereo jest ok! ale lubię słuchać pewnych rodzajów muzyki jak mi coś "lata poza uszami", jak też bawić się zmienianiem jej charakteru.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za czas.

No proszę, planowałem coś za 3tyś, a tej możliwości nie sprawdziłem.

Dobra, jeśli ten Marantz to tzw. 10 w tarczy, to co o stopień niżej taka 9 czy 8 i jak ten amplituner ma się do innych marek, chodzi jaki model Denona, Onkyo czy Yamahy prezentują ten sam poziom?

Inna sprawa czy jeśli ten Marantz pojawi się w mieszkaniu to czy ten A10 będzie miał jeszcze racje bytu?

Z ukłonami.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dzięki za poświęcony czas, ale jakby nie mówić to w tej materii fajnie jest gonić "króliczka", co by to nie znaczyło.

Każde z urządzeń na rynku ma swe plusy.

Można na początek, które z urządzeń (by ograniczyć ilość, to dajmy te za 3k +/-10%) ma najlepszy system kalibracji dźwięku i czy ma to sens.

Zauważyłem (YT, opinie nabywców), że Pioneery serii 93x mają jakiś problem z oprogramowaniem, które powoduje wieszanie się sprzętu i czy nie jest to li tylko  sprawa marginalna w służbie walki o klienta?

Pojawił się nowy amplituner Sony 790 i coś krótko na temat niego można prosić, bo chyba, sprzęt sony nie jest tak popularny w kinie jak inne marki.

Na razie nr1. Marantz potem Yamaha 685, Denon na brązowej pozycji.

Dzięki za pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dirac rządzi

18 godzin temu, atryda napisał:

Witam

Dzięki za poświęcony czas, ale jakby nie mówić to w tej materii fajnie jest gonić "króliczka", co by to nie znaczyło.

Każde z urządzeń na rynku ma swe plusy.

Można na początek, które z urządzeń (by ograniczyć ilość, to dajmy te za 3k +/-10%) ma najlepszy system kalibracji dźwięku i czy ma to sens.

Zauważyłem (YT, opinie nabywców), że Pioneery serii 93x mają jakiś problem z oprogramowaniem, które powoduje wieszanie się sprzętu i czy nie jest to li tylko  sprawa marginalna w służbie walki o klienta?

Pojawił się nowy amplituner Sony 790 i coś krótko na temat niego można prosić, bo chyba, sprzęt sony nie jest tak popularny w kinie jak inne marki.

Na razie nr1. Marantz potem Yamaha 685, Denon na brązowej pozycji.

Dzięki za pomoc.

Z Sony jest taki problem, że żaden salon audio-video w Polsce tego nie ma, bo nie ma normalnej dystrybucji i serwisu. Co nie znaczy, że to złe amplitunery. Wręcz przeciwnie, jeśli masz możliwość posłuchać, to koniecznie sprawdź bo opinie mają wręcz nieskazitelne. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Witam

Na początku przepraszam, że dopiero teraz ale życie ma swe prawa.

Aby zamknąć temat,

Ostatecznie kupiłem yamahe 685.

Pod uwagę brałem wcześniej wymienione modele.

Poza walorami dźwiękowymi o wyborze przesądziło;

- możliwości wizyjne, wchodzi kilka standardów wychodzi jednym

- pomiar akustyki ypao rsc, a szczególnie własnoręczna korekcja charakterystyki kolumn w oparciu o wcześniejszy pomiar i to jest wielka sprawa, zabawa na wiele wieczorów.

Możliwości sieciowe, a szczególnie radio z netu gdzie do dyspozycji amplituner proponuje setki stacji radiowych.

Można się przyczepić do ergonomii pilota, same rozmieszczenie funkcji może być ale kształt i różna wielkość przycisków potrafi zdenerwować.

Sprzęt mam już kilka tygodni i wiele jeszcze przede mną, ogólna ocena to mocne cztery z plusem.

Dziękuję wszystkim za pomoc w wyborze.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...