Skocz do zawartości

Szukam Gramofonu + Pre do Luxman LV 117. Jaka wkładka? Całość 800-1000 zł - MAX. Czy warto Universum FV 505 w gratisie?


Recommended Posts

Cześć, wczoraj kupiłem 1 płytę.

Znalazłem sklep z winylami. Kilkadziesiąt tysięcy płyt w jednym miejscu. ? Japa się cieszy. Jest w czym wybierać. Ceny od 2€. 

Zastanawiam się nad kupnem gramofonu. A ponieważ jestem zupełnie zielony w tej kwestii to proszę o pomoc. 

Prawdopodobnie dostanę w gratisie gramofon ze wzmacniaczem Universum FV 505. O tym gramofonie nic nie mogę znaleźć. Na oko wygląda jak typowy bambino...

Z tyłu jest gniazdo 5 pinowe TB. Czy pod te gniazdo można podpiąć wzmacniacz? Np przewód DIN 5 pin - rca liniowe? Czy można tak zrobić? 

Za jakiś czas pewnie kupię coś w budżecie wymienionym w temacie lub większym. 

Nie jaram się zbytnio tym antykiem, mogę go wziąć i oddać komuś za darmo w cenie wysyłki. Ale pytanie czy warto sobie nim zawracać głowę.

Mój Luxman LV119 z tego co wiem nie ma gniazda phono. Nie mam jak sprawdzić, jestem za granicą. Niższy model 113 ma phono.. Więc takie ustrojstwo może miałoby sens... Jeżeli jestem w błędzie, proszę o sprostowanie. 

Kolumny Phonar Laser 250. Pokój ok 24-25 m kw. Kolumny w trójkącie około 2,3 m. 

Muzyka, Pop, Rock, Hard, Metal, Electro, Chillout, sporadycznie klasyka, fortepian i smyczki. Saksofon w różnych gatunkach. 

Akustyka w moim odczuciu dość dobra. 

Pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 53
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

 Jak patrzyłem to chyba wymienna jest igła. Ale to może więcej coś napiszecie jak wrzucę foty. 

Może będzie można inne ramię zastosować z wymienna wkładką? 

Ale to chyba coś więcej mógłby napisać @Audio Autonomy. Nie wiem czy modernizacja tego antyku jest w ogóle opłacalna.

Poza tym u @Audio Autonomy czas oczekiwania jest miesiąc, albo dłużej. Więc raczej trzeba będzie szukać innego fachmana od "gramniaków".

Możecie kogoś ewentualnie polecić? Sam potrafię dwa kabelki zlutować, ale za bardziej precyzyjne prace się nie biorę. 

Pozdrawiam 

Zdjęcia 

 

IMG_20190304_095250.jpg

IMG_20190304_095228.jpg

IMG_20190303_095050.jpg

IMG_20190303_095022.jpg

IMG_20190304_095214.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

Nie zawracałbym sobie głowy tym gramofonem. Wygląda nieźle, ale wkładka to piezoelektryk. Szkoda by mi było kłaść jakieś płyty pod taki "rylec", a dźwięk też nie bedzie pierwszej próby (delikatnie mówiąc).

Jeżeli chodzi o serwis u mnie, to nie ma najmniejszego problemu. Jak coś ciekawego znajdziesz, to wysyłaj do nas. Z drobnymi przeglądania i usterkami zamykamy się w jakiś tydzień. Jeżeli masz coś większego do zrobienia, to wtedy faktycznie są to 3-4 tygodnie. Tak to wygląda w tej chwili przynajmniej :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Audio Autonomy jaki byłby koszt wymiany całego ramienia, bo jak nie dużo to może się zastanowię.

Problem u mnie polega na tym, że nie ma gniazda phono we wzmaciaczu...

Więc póki co musiałby zostać, tym bardziej że dostanę w gratisie. Na chwilę obecną muszę trochę przystopować z audio. Mam teraz inne grubsze wydatki. Więc zakup preampu + gramofon odpada.

Interesuje mnie całkowity koszt wymiany ramienia z wkładką i igłą w komplecie. Może być wszystko używane lub z odzysku. I podstawowy przegląd. 

Dużo to roboty? 

Pozdrawiam 

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

daj spokój z tym gramofonem , jak chcesz zacząć przygodę z winylami mogę ci sprzedać za powiedzmy 60 zł + przesyłka mojego starego plastikowego sony ps j20 z wbudowanym przedwzmacniaczem i wtykami rca.

na początek może być

jedyna jego wada to czasami buczenie transformatora, ja wyłączałem go na noc z sieci, aby spać spokojnie - gram w sypialni

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MarcKrawczyk dziękuję zastanowię się. ?

A jest możliwość wymiany wkładki? Jak z igłami? 

Możesz wrzucić zdjęcia? 

Pozdrawiam 

PS. Widziałem wkładka mm...

Jak Ci się nie śpieszy to za około 2  miesiące mogę wziąć. Jak wrócę do Polski. 

Bądźmy w kontakcie. Dzięki 

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


1Ender,Jest wątek na ten temat - "zmiany na Forum". Może coś się uda, ale wątpię.
A dokładniej - to w  tematach zginęło kilka ostatnich (wczorajszych i dzisiejszych) wpisów. Ja straciłem chyba z dziesięć i żyję 😉
Próby przywrócenia tematu Kolegi z nowymi Heco wywołały reakcję łańcuchową i zamiast coś odzyskać - straciliśmy wpisy z ostatniego dnia.

Wczoraj pytałeś się o założenie nowego wątku na temat "gdzie kupuje się płyty winylowe w rozsądnych cenach" bo nie mogłeś znaleźć takiego wątku.
Wątek taki już dawno temu był założony. Więc jeśli masz jakieś konkretne przemyślenia to tam możesz je umieścić:

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś podpowie co będę potrzebować by ustawić odpowiednio gramofon? Waga, ale jaka? Jakieś inne graty? Można dostać gdzieś używane? Allegro, olx, jakieś inne portale? 

Proszę o konkretny minimalistyczny zestaw. Tanio da się? 

Dziękuję 

Pozdrawiam 

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Dnia ‎12‎.‎03‎.‎2019 o 22:38, Pboczek napisał:

@MarcKrawczyk podpowie jakie on ma regulacje. Jest kilka wątków o przyrządach, np.

ten sony nie jest szczytem wykwintności i regulacje ma ustawioną fabrycznie. vide instrukcja...

20190325_122007.jpg

Dnia ‎05‎.‎03‎.‎2019 o 23:07, 1Ender napisał:

@Audio Autonomy Wezmę ten "drapak" od kolegi @MarcKrawczyk.

musze cię zmartwić kolego 1Ender - moja najstarsza córka porwała gramofon i nie chce oddać.

cóż dzieciom się wiele wybacza.

mam nadzieję, że znajdziesz do powrotu odpowiedni gramofon dla siebie - nieco bardziej ambitny

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat otwarty, poszukuję gramofonu. Ile muszę mieć minimum by kupić podstawowy gramofon i podstawowe pre? 300 zł wystarczy? Potrzebuję absolutne minimum. Ewentualnie gramofon z preampem/wzmacniaczem do 300 zł?? 

Dziękuję za wszelkie sugestie. 

 

Pozdrawiam 

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, 1Ender napisał:

Ile muszę mieć minimum by kupić podstawowy gramofon i podstawowe pre? 300 zł wystarczy?

Myślę , że za 500 zł już mógłbym coś załatwić , mowa o gramofonie i preampie. Widziałem u kolegi w komisie gramofon Technicsa i Sony / nie pamiętam modeli , ale to jest do ustalenia/ w cenie 450 zł , jakiś podstawowy przedwzmacniacz pewnie też by miał. Wszystko oczywiście po przeglądzie i sprawne.

Będę u kolegi w sobotę , to dam Ci znać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko, zakupy najwcześniej w maju. Dziękuję 

Nie mogę znaleźć wątku o gramofonach założonego chyba jeszcze przez Belfer 54...

@tomek4446 raczej będę szukał czegoś na miejscu w Legnicy. Chcę odsłuchać.

Jakie pre do Luxmana szukać? Znajdzie się coś w okolicach 200 zł używany? 

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup używany firmowy preamp -np. ProJect, NAD czy CA. Nie ma co kupiwać najtańszych bezfirmówek -Monacora itd za kilkadziesiąt czy stokilkadziesiąt zł.

A poza tym -Twój poprzedni pomysł (w klubie Sansui) by wydać 500zł na pre a 300zł na gramofon był raczej bez sensu-bo proporcje powinny być odwrotne.

No i na koniec-pare informacji o przedwzmacniaczach gramofonowych masz poniżej, więc jak zwykle proponuje skorzystać też z wyszukiwarki bo to przyśpieszy znalezienie odpowiedzi (tzn. na większość pytań masz od razu).

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@RoRo dziękuję za wyprostowanie 😁.

Z tego co czytam, na logikę najpierw gramofon, później preamp. 

A czy jest szansa, na gramofon do 300 zł? 

@Audio Autonomy jako znawca tematu proszę Cię o pomoc. Ewentualnie gramofon ze wzmacniaczem. To by na jakiś czas załatwiło sprawę preampu.

Chyba, że wybijecie mi to z głowy. 😁

Lokalizacja, Legnica. 

Zastanawiam się, czy jest sens chodzenia na odsłuchy gramofonu, bo sie kompletnie na tym nie znam. Odsłuchać mogę, ale stanu technicznego nie jestem zdolny ocenić. Dźwięk może mi się podobać. Ale można wcisnąć laikowi szrota.. 

I tak pójdę... Ale problem jak wyżej. 

PS @tomek4446Ciebie też proszę o pomoc i dziękuję.

Panowie linki ewentualnych gramniaków proszę na priv. 

Chyba, że ktoś ma na zbyciu to też proszę pisać. 

Dzięki 

Pozdrawiam 

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, 1Ender napisał:

A czy jest szansa, na gramofon do 300 zł? 

Szansa jakaś jest, ale nikt z nas nie chce Cię wpakować na minę. Wybierając gramofon dla Ciebie ja również muszę być pewien , że jest sprawny , bo ponoszę za to odpowiedzialność. I w tym momencie dochodzimy do kwoty którą dysponujesz , abyś mnie nie klął ,to gramiak musi mieć jakąś w miarę do przyjęcia wkładkę i igłę w dobrym stanie, a to przy minimum wymagań stanowi już połowę Twojego budżetu.

Nie obiecuję , ale powalczę i zobaczymy co da się zrobić :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tomek4446 a jak to jest? Mam wiedzę znikomą.

Czy wkładkę kupuje się wraz igłą, która jest integralną częścią? Czy igłę można wymienić w takiej wkladce? Na logikę można, a jak jest w praktyce? Bo to przecież wkładka determinuje dźwięk. Więc co z igłami? Miałem kiedyś adapter Artur... Tam się tylko wymieniało igły... Ale to pięknie wtedy grało. 😁

Pozdrawiam 

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...