Skocz do zawartości

Amplituner do kina domowego i słuchania muzyki


Adagio

Recommended Posts

Witam!

Poszukuję obecnie amplitunera audio-video do systemu głośników 5.1. Do zestawu Dali Fazon Micro z sub1.

Chodzi o amplituner,  dzięki któremu słuchanie muzyki również będzie sprawiało przyjemność. 

Myślę,  że to będzie przedział cenowy 1800-2200?

Rozważam modele Yamahy (np.rx-v 479, rx-v 483), Onkyo (np. NR545 lub NR 575) lub z podobnej półki Marantz (np.NR 1504), czy Denon (np. X2400H lub X2500h)

Z którym z tych ampli głośniki będzie można zestawić, żeby uzyskały najkorzystniejsze brzmienie? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądziłem,  że Denon jest trochę za mocny do tych głośników.  

Tam maksymalna moc,  to 120W. Dlatego wydawało się,  że optymalna będzie Yamaha, bo nie przekracza że swoimi 115W na kanał... 

Generalnie wydawało mi się,  że będę wybierał między Yamahą, a Onkyo (Onkyo chyba najlepszy ma stosunek ceny do jakości i właściwości?). Ale chętnie zasięgnę rady i posłucham brzmienia różnych opcji.

Będę się z Państwem kontaktował w najbliższym czasie. 

Dziękuję za odpowiedź. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Adagio napisał:

Sądziłem,  że Denon jest trochę za mocny do tych głośników.  

Tam maksymalna moc,  to 120W. Dlatego wydawało się,  że optymalna będzie Yamaha, bo nie przekracza że swoimi 115W na kanał... 

Generalnie wydawało mi się,  że będę wybierał między Yamahą, a Onkyo (Onkyo chyba najlepszy ma stosunek ceny do jakości i właściwości?). Ale chętnie zasięgnę rady i posłucham brzmienia różnych opcji.

Będę się z Państwem kontaktował w najbliższym czasie. 

Dziękuję za odpowiedź. 

 

Na pewno nie będzie problemu ze zbyt mocnym amplitunerem, bardziej jest tu kwestia dobrania amplitunera pod kolumny w kwestii charakteru brzmienia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, S4Home napisał:

Szczerze?

Bez różnicy?! Na prawdę 

To mało prądożerne kolumienki. Szedł bym w Yamahę 685 z racji najlepszego dźwięku przestrzennego 

I koniecznie wymienił suba na inny. Ten od kompletu fazona jest niezwykle słaby.

Piotr

Dziękuję za podpowiedź. 

Ale czy jest sens pakować się w najnowszą serię, skoro Yamaha rx-v 679 ma podobne parametry,  a jest teraz w znacznie niższej cenie?

Warto dopłacać 500zł?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...