Skocz do zawartości

Stereo ok 64m2 do 8.000 zł START


TemuMisiu

Recommended Posts

Witam,

Jestem tu nowy, aczkolwiek spędziłem sporo czasu szukając odpowiedniego nagłośnienia do mojego salonu. Więc po kolei:

1) Budżet: najchętniej nie chciałbym przekroczyć 8.000 zł (max. 10.000 jeśli 2 tys. spowodowałyby wyraźną poprawę)

2) Muzyka: Różna z przewagą rocka, ale też jazz, elektroniczna, czasem troszkę ciężej (ogólnie rockowa 50%)

3) Źródło: przede wszystkim stream: TIDAL, SPOTIFY i inne. Możliwość podłączenia TV. Amplituner mi jest niekoniecznie niepotrzebny.

4) Preferowany rodzaj brzmienia: raczej neutralne i w miarę detaliczne (nie chciałbym, żeby było zbyt miękko, ale też nie za ostro/jasno, coś na czym dobrze słucha się muzyki rockowej, ale też innej, z dobrym basem)

5) Powierzchnia do nagłośnienia: ok 64 m2 (7,5m x 8,5m). Salon otwarty. Wystrój mało-akustyczny (brak zasłon, trochę mebli, brak dywanu, itp.). Główne miejsce odsłuchu oddalone ok. 3,5 m od głośników. Kolumny muszą sie wkomponować w przewidzianą zabudowę ściany RTV. Schematy poniżej obrazujące, jak mogą być oddalone kolumny od ścian i mebla.

6) Moje propozycje wynikające z porad i pierwszych obserwacji wątków na forach:

 

- NAD 356Bee + Malina z kartą dzwiękową (Raspberry Pi3 B+ HiFiBerry DAC+ Pro RCA) + kolumny POLK SIGNATURE S60E

- j.w. lecz kolumny POLK RTi A7 (ew. A9)

- j.w. lecz kolumny PSB 2XT

- wzmacniacz większy używany np. Roksan K3, NAD375Bee + malina + kolumny j.w.

Ogólnie ze względu na ograniczenia ustawienia kolumn, chciałbym aby to dało się słuchać w konfiguracji jak na poniższych schematach:

 

 

 

Proszę o porady.

Pozdrawiam

Adam

obraz.png

obraz.png

Edytowano przez TemuMisiu
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na poczatek bez propozycji sprzetu bo tutaj lepiej doradza bardziej doswiadczeni w temacie... ale na moj gust jak wcisniesz duze kolumny podlogowe (bo takie musze byc przy takiej powierzchni) w ta wneke meblowa to to nie ma prawa zagrac dobrze. Nie bedziesz mogl ich bardziej wysunac? Po 2 bardzo niskie sa te polki rtv na sprzet tj. Np. Wzmacniacz 22cm. Chyba ze kladziesz wzmak na gore? Nawet jak go w ta polke zmiescisz to sie zagotuje... sam mam nad c356 i on sie dosc mocno grzeje, dlatego aktualnie mam otwarta polke i z 25 cm nad nim wolnej przestrzeni...

Edytowano przez Przemek Ost
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te kolumny nie będą w mojej opinii aż tak zabudowane. Będą wysuniete na tyle że boki i gora praktycznie będą wolne od zabudowy (jedynie do wys. 44 cm od podłogi zbliżają się bokami na 20-40 cm). Tylko kolumny od ściany bedzie oddalony 25 cm. Myślisz że to naprawdę nie zagra dobrze? Co do półki na Ampli, to tu nie ma większego problemu. Albo ląduje na górze, albo np kratka jakaś wentylacyjna, albo otwarta półka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, TemuMisiu napisał:

Te kolumny nie będą w mojej opinii aż tak zabudowane. Będą wysuniete na tyle że boki i gora praktycznie będą wolne od zabudowy (jedynie do wys. 44 cm od podłogi zbliżają się bokami na 20-40 cm). Tylko kolumny od ściany bedzie oddalony 25 cm. Myślisz że to naprawdę nie zagra dobrze? Co do półki na Ampli, to tu nie ma większego problemu. Albo ląduje na górze, albo np kratka jakaś wentylacyjna, albo otwarta półka.

W takim razie nie powinno być problemów. Moja propozycja to opcja tańsza NAD C356 BEE lub drożej, ale znacznie lepiej Advance Acoustics X-i125. Jako kolumny na pewno świetnie sprawdzą się Polk Audio, albo model S60E, ewentualnie lepsze RTi A7 lub większe i mocniejsze RTi A9.  Bardzo ciekawą opcją może okazać się także Pylon Audio Diamond 28.

Zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porownania oraz indywidualne wyceny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Jeśli się zmieścimy z cena to roksan k3 z tannoy xt8f. Petarda w każdym calu. Moc, energia, czystość.

Ewentualnie coś cieplejszego jak 200 tke od atolla albo Marantz pm8006. 

Jako drugą konstrukcje proponuje jakkolwiek koledzy powyżej Polk rti A7. Z tym że to jednak słabsza konstrukcja od tannoy czy fyne.

Zapraszam na odsłuch i po wypożyczenie sprzętu.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za porady.

Odnośnie Tannoy: słuchałem tych kolumn z amplitunerem Pioner 8270. Nie bardzo to mi się podobało. Początkowo tak, ale po kilkudziesięciu minutach stwierdziłem, że to nie to. Bardzo mało basu, co przy mojej powierzchni nie rokowało najlepiej. Zakładam jednak, że faktycznie z Roksan K3 zagrałoby lepiej.

Odnośnie Polków: rozumiem, że seria RTi jest lepsza od Signature, ale czy w moim przypadku (ze względu na konstrukcję bass reflexu) RTi sprawdzi się lepiej? Faktycznie ta seria jest lepsza?

I jeszcze pytanie o wzmacniacz NAD 356, czy jego moc wystarczy do napędzenia tych kolumn, zwłaszcza serii 9 RTi? Który ze wzmacniaczy NAD356 czy Advance Acustic gra bardziej ciepło?

pozdrawiam,

Adam

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To kolumny które nie mogą grać z takim amplitunerem. Jest don ich po prostu za słaby. 

A co do polka. Technicznie seria signature jest wyższa. Ale praktycznie to mają odmienne brzmienie. Więc ja bym ich tak nie grupował. Tylni bas reflex jest nawet specjalnie zasłonięty taka ścianka. Zobacz zdjęcia. Rti zagra moim zdaniem mocniej. Obie konstrukcje odskuchasz u nas.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Dziękuję za porady. Trochę pomyślałem, posłuchałem, poczytałem, popróbowałem i zrobiłem w skrócie tak:

1. W sklepie internetowym niemieckim kupiłem nowego NADa356bee -za ok. 1.750 zł

2. Do tego kolumny Polk S60E - 1.676 zł szt. czyli razem 3.356 zł. I tu zastanawiająca rzecz - dlaczego od oficjalnego dystrybutora dostałem dużo gorszą ofertę.

3. Jako odtwarzacz plików FLAC (Tidal) zbudowałem taki zestaw: Raspberry Pi 3 + Karta muzyczna DAC+ PRO + obudowa - razem mnie to kosztowało: ok. 400 zł.

4. Zamówiłem jeszcze usługę modyfikacji NADa u Muda44. Miałem obawy, czy to wyjdzie na dobre, ale dla mnie oryginalny NAD brzmiał zbyt plastycznie. Namówił mnie kolega i... totalnie NIE ŻAŁUJĘ! Po modyfikacji gra 2xlepiej, wyraziściej, detaliczniej, z lepszą kontrolą głośności. Słucham głównie Rocka i Jazzu. W tej muzyce nie ma porównania. Szczerze polecam wszystkim niedowiarkom. Kosztowało to mnie: 500 zł

Więc razem koszt mój zamknął się za takie coś w cenie: 6.000 zł.  (zakładałem budżet max 10.000).

 

pozdrawiam,

Adam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

C356 widziałem w tej cenie ale te Polki to nie wiem gdzie znalazłeś tak tanio, musiałeś jakąś mega okazję trafić.  Cenowo kozak, jestem bardzo ciekawy jak to gra. Te Polki miałem w mniejszej wersji ( s50e ) i uważam ,że są super, Nada fanem nie jestem.  Na czym postawiłeś malinę ? Volumio ? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

była promocja na cyfrowedomy.pl na wszystko od Polka. To fakt, jak zobaczylem tą cenę, to przestałem być wybredny. Wcześniej miałem pożyczone s50e. 60 tki grają wg mnie lepiej, no ale audiofilskich zapędów nie mam, więc może to nie jest opinia, którą można się podpierać. Malinę najpierw miałem na Volumio, ale po jakichś 20-30 min odtwarzania system mi się wieszał i generował jakieś dziwne błędy, których nie mogłem ogarnąc i w pewnym momencie się zraziłem. Zainstalowałem max2play i na razie na tym chodzi. Ale chyba spróbuję może na innej karcie jeszcze raz z Volumio.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...