Skocz do zawartości

Jaki zestaw stereo do 12 tys


Łukasz Lisiewicz

Recommended Posts

Witam serdecznie, chce kupić zestaw stereo, wiadomo najlepiej samemu posłuchać ale najpierw muszę wiedzieć czego więc proszę o propozycje. Słucham głównie muzyki elektronicznej i lubię czasami poczuć moc więc kolumny fajnie jak by miały jej odpowiednią ilość. Do tego subwoofer albo i dwa ?. Myślę że lepiej używany sprzęt. Z góry dziękuję za każdą odpowiedź, dodam że melomanem to ja nie jestem a obecnie słucham na tanim kinie domowym. Fajnie jak by kolumny były duże bo salon ma 35 metrów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

To nic że nie kupisz u nas i tak ci doradze.

Ja także słucham elektroniki. 

W tej cenie i w takim salonie nie pakuj się w subwoofer a dobre kolumny podłogowe.

Moim zdaniem magnat ale linia 757, czy po dobrym rabacie 1109. Całkiem dobrze radzą sobie także tannoy xt8f albo konkurencyjne fyne audio. 

Co do zasilania to tu proponuje klasyczne zasilanie solidne AB. 

Nad 356, atoll 100, Cyrus one, Marantz  8006.

Zapraszam cię na odsłuch albo po wypożyczenie sprzętu.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od tego jakie brzmienie preferujesz. Mnie swego czasu oczarowały Kappy 8,2 i pomimo swojej monstrualnej wielkości obiecałem sobie że kiedyś do nich wrócę. Przerabiałem po drodze różne inne kolumny, i co? Kappy stoją w moim salonie. Słyszę z  nich świetny bas i całą gamę wszystkich innych dźwięków. Niestety zdaję sobie sprawę z tego, że ich brzmienie może się większości nie podobać. Ty również musisz się liczyć, że żadna usłyszana z boku opinia może niczego nie wnieść.

P.S. Swego czasu na innym forum czytałem na przykład, że Spendory A5 pomimo małych głośniczków generują taki bas, że ich posiadacz łapał się na tym, że sprawdzał czy  sub jest wyłączony ? Można czytać takie bzdury, ale gorzej gdy ktoś zaczyna się sugerować tego typu opiniami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Łukasz Lisiewicz napisał:

Dziękuję za konkretne propozycje, chętnie bym posłuchał szkoda że mam tak daleko. Pozdrawiam serdecznie

Wypożyczamy na odległość.

16 godzin temu, jaknb napisał:

Cyrus One to klasa D

Wiem. Z zasilaniem klasy AB. Gra jednak inaczej. Polecam odsłuchać :)

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...